Кога би имале уште еден ден?

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Баш знам со која би ги поминал моите последни минути од животот... Не би правел ништо, само би уживал.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
eheeeeeheeeeeej.....Da imav uste eden den super ke bese.
:)
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
јас ако би имал усте еден ден би му го дал на дедоми
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Хммм...тажно.

Би сакала да си го поминам денот смирено,спокојно и покрај вода.
Сама не,во никој случај,бидејќи тоа едноставно не сум јас. Не сум јас без блиските луѓе околу мене,па особено во такви (последни)моменти.
Би отишле и некаде во природа(освен на плажа) и би уживале сите заедно,би јаделе се што сакаме,би слушале многу музика и би се смееле како ништо да не е. Без тага,без солзи.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Ќе одморам, ќе се најадам, ќе се видам со сите блиски, накрај ќе седнам малку на компјутер и ќе си чекам тука да ми дојде часот.:pos:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Ќе одморам, ќе се најадам, ќе се видам со сите блиски, накрај ќе седнам малку на компјутер и ќе си чекам тука да ми дојде часот.:pos:
кога ќе седнуваш пред компјутер немој со мене да збориш,ќе кидне и смрт и се ќе и се одмили од тебе,ама позаебано ако ме повлече и мене :pos: :pos:
Кога јас би имал уште еден ден.....хммм.....кога ќе напишам едно писмо,не едно 2-3 за сите да се изнакажам што им мислам на тие што немам храброст у фаца да им плеснам се ќе им напишам,на другите сум им кажал одамна,ќе си поседам со моите дома асално,ќе одам до 7ца да фркнам еден хамбургер,до пјаза една кригла пиво,успат ќе посетам некој кој сакам да го видам да го обавестам дека треба венец да ми купи,и рикверц дома,пред компјутер со Ashley и останата багра на мсн да си попричам малку да се изнасмеам за последен пат,ќе ви пишам и вас на сите овде кајганџии мој задњи пост и аста ла виста бејбе ојдох ја(изгледа ги прекорачив 24часа):pos:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Ке напишам писмо, за секоја личност од семејството па и за некои другари\другарки и ке ја кажам целата вистина
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Па најверојатно ќе испаничам.... Али ќе гледам да се совземам за да не ми пројде денот у плачење.... Прво би се видела со сите што ми значат и би им се извинила за се што сум им згрешила, со никој нема да се карам, ќе изедам еден тон чоколадо, ќе отидам и ќе го залапам тој што ми се свиѓа и последните моменти ќе ги поминам сама слушајќи музика на некоја висока зграда и додека го правам тоа ќе напишам писмо до сите кои ми значат..... Најверојатно..... А да, и ако иам време ќе направам нешто што многу сум сакала до тогаш......
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Како прво ќе ги врзам професорите за дрвата во школскиот двор и ќе ги полеам со бензин и ќе ѓи запалам. Како второ ќе го минирам школото. Трето ќе го пратам у п.м чичкото од техничка поддршка од Е-Нет. Четврто: Последен пат ќе пивнам едно 5-6-7 скопски. Пето: Ќе правам тортура на кучето на комшијата. Шесто: Ќе пишам некој пост на кајгана и ќе си проверам е-маил. Седмо: Ќе седам со моите дома додека не ми дојде време.
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
10
Ќе отидам со Ана и Габи на Пантелејмон, да јадам пита. После тоа во 9ка на кафе. Ќе го имам најлудиот и најнезаборавниот секс, ќе му повторувам на брат ми дека го сакам повеќе од се на светов, на мајка ми ќе и ја купам ташната од Furla што ја пека цел месец, и ќе идам со нив на ручек, ќе ја запалам Љубљана:jaj: и после ќе отидам на кеј со Андреј, на Дуле и Коки, камен ќе се направам и ќе си пеам додека умирам...
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ke bidam sam za da ne gi trevozam drugite i verojatno ke pijam edna casa crno vino. Onaka sednat vo fotelja so cigara vo raka.
Ke se prasuvam - zosto bas mene da mi posledniot den.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
ке им се извинам на оние кои сум им згрешила,ке ги посетам најсаканите,ке го залапам за последен пат иако веке не сме заедно и ке отидам или во соба или на некое тивко место и ке ја пуштам мојата омилена песна
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
10
Ке идам и на сите блиски еден по еден онака посебно,ке им кажам нешто лошо што ми направиле,да им биде тешко,и ке си отидам. После ке се осигурам дека нема да се видам со нив после тоа се до моментот на умирање,за да им биде тешко што сме биле љути дооолго дооолго време. Зашто јас да умрам,а они тука да си уживаат???
Се зезам,најверојатно би го поминал пола ден со моите и со сестра ми,би отишол до кај моите четворица најдобри другари,нема да ги именувам,и после другата половина од денот се до моментот на умирање би ги поминал со мојата девојка... У плачење (обострано) и праење муабет за убавите поминати моменти у животов вероватно...
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Da mi kazat sega taka,Bi rekol Fala i bi cekal da pomine denot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom