Фудбалски легенди

Кој е најдобриот играч на сите времиња?

  • Д.А. Марадона

    Гласови: 71 22,5%
  • Пеле

    Гласови: 91 28,9%
  • Зинедин Зидан

    Гласови: 76 24,1%
  • Пасарела

    Гласови: 1 0,3%
  • Марко ван Бастен

    Гласови: 15 4,8%
  • Тафарел

    Гласови: 3 1,0%
  • Ромарио

    Гласови: 8 2,5%
  • Дино Ѕоф

    Гласови: 1 0,3%
  • Роберто Баџо

    Гласови: 5 1,6%
  • друг (наведи кој)

    Гласови: 44 14,0%

  • Вкупно гласачи
    315
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Нема да гласам затоа што неможам да одлучам кој за што се истакнал повеќе. Инаку според мене најдобри се Марко ван Бастен (кој иако кариерата не ја доврши поради повреда даде премногу за фудбалот), Зидан за него нема што да се збори, Роамрио (типот е закон), тука во изборот фали Јохан Кројф и Мишел Платини, Пеле си е жива легенда, а Марадона е легенда но повеќе испадна легенда со неговите контраверзии иако беше фудбалски феномен (со медиуските контраверзии само си ја зголеми популарноста и на некој начин си обезбеди вечен живот со тоа).

Мислам стварно тешко дека можам да се одлучам за кого да гласам, од изборов се мислам помеѓу Зидан и Ван Бастен, со мала предност на Зидан бидејќи има освоено повеќе но и имаше подолга кариера.
 
Член од
1 февруари 2010
Мислења
27
Поени од реакции
2
abe kaj ima inter legendi zinedin zidan kaj igral?a?
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::uvo::uvo:
FORZA JUVE
 

Elm13

Maximus
Член од
16 март 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Zinedin Zidan

Zidan е според мене најголема легенда пошто од сите овие на анкетата не сум имал прилика да и следам..(за жал сум бил мал:jaj:)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Марадона е бидејќи навремето кога играл Пеле многу малку знаеле што е тоа фудбалска топка.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Марадона е бидејќи навремето кога играл Пеле многу малку знаеле што е тоа фудбалска топка.
so ti e na tebe be pele e najbolji igrac do sea maradona goloi so ruki daval i se drogiral celo vreme zatoa bil jak ali dur ne go otkrile a koa go otkria so se desi placel na televizija se brukal e sea so deka bil jak igrac koa so droga stanal jak igrac a pele so ima veze koa igral tri puti zimal svetsko a ovoj eden put i toa so drogi i namestaljki znaci so ne ce cue coek od vas be aman vise da ne baram sea po internet goloi na pele od centar kaj so dava abe on imal driblano cela odbrana i golman bonus pa mu padnalo zhal da da dae gol na prazen gol pa se vratil pak do centar pak gi driblal i pak golman driblal i ja ostail topkata zad linija poso mu bilo ponizhenje da ja mava so seta sila u mreza i mu vikal na trenjerot ja idam nadvor staaj nov igrac poso vece im nachukal 5 gola i si zapalil pura na klupa i si gleal utakmicava so ostanalo da se doigra abe u brazil se obesile ljudi koa cule deka pele zavrsue karijerata a ovoj go meri so maradona dzanakot
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
ovoj na mojov avatar henrih larson najdobriot napagjac na dekadava i taa pred nea
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
so ti e na tebe be pele e najbolji igrac do sea maradona goloi so ruki daval i se drogiral celo vreme zatoa bil jak ali dur ne go otkrile a koa go otkria so se desi placel na televizija se brukal e sea so deka bil jak igrac koa so droga stanal jak igrac a pele so ima veze koa igral tri puti zimal svetsko a ovoj eden put i toa so drogi i namestaljki znaci so ne ce cue coek od vas be aman vise da ne baram sea po internet goloi na pele od centar kaj so dava abe on imal driblano cela odbrana i golman bonus pa mu padnalo zhal da da dae gol na prazen gol pa se vratil pak do centar pak gi driblal i pak golman driblal i ja ostail topkata zad linija poso mu bilo ponizhenje da ja mava so seta sila u mreza i mu vikal na trenjerot ja idam nadvor staaj nov igrac poso vece im nachukal 5 gola i si zapalil pura na klupa i si gleal utakmicava so ostanalo da se doigra abe u brazil se obesile ljudi koa cule deka pele zavrsue karijerata a ovoj go meri so maradona dzanakot
:pos::pos::pos: Немом еј. Од жал шо му било, по два пати ги дриблал:tv::tv:
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
Бекенбауер е најдобар играч на сите времиња.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
so ti e na tebe be pele e najbolji igrac do sea maradona goloi so ruki daval i se drogiral celo vreme zatoa bil jak ali dur ne go otkrile a koa go otkria so se desi placel na televizija se brukal e sea so deka bil jak igrac koa so droga stanal jak igrac a pele so ima veze koa igral tri puti zimal svetsko a ovoj eden put i toa so drogi i namestaljki znaci so ne ce cue coek od vas be aman vise da ne baram sea po internet goloi na pele od centar kaj so dava abe on imal driblano cela odbrana i golman bonus pa mu padnalo zhal da da dae gol na prazen gol pa se vratil pak do centar pak gi driblal i pak golman driblal i ja ostail topkata zad linija poso mu bilo ponizhenje da ja mava so seta sila u mreza i mu vikal na trenjerot ja idam nadvor staaj nov igrac poso vece im nachukal 5 gola i si zapalil pura na klupa i si gleal utakmicava so ostanalo da se doigra abe u brazil se obesile ljudi koa cule deka pele zavrsue karijerata a ovoj go meri so maradona dzanakot
Абе ти со татко ми генерација си бил, затоа по Пеле...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Веројатно во историја меѓу Пеле, Марадона, Бекенбауер и Кројф е изборот ама глупаво ми да зборувам за „најдобар на сите времиња“ кога јас гледам фудбал 10-15 години :toe: Сигурно свое место на таква листа би имале и Платини и Ѕоф и Чарлтон и Еузебио, вБастен, Кемпес, Милер, Маер, Јашин, пола бразилска репрезентација...

Во „мое време“ :smir: јас би ги издвоил Зидан и Кан.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Абе ти со татко ми генерација си бил, затоа по Пеле...
a be da ja sum od ratot ostanal pa se secam na takvi stvari so dedo ti sme se kriele po planinje od nemcite nego ostaj sea zaebancii ja ni maradona ne go pametam bas ali so sum gleal na televizija i sum slushal a za pele isto sum gleal dokumentarni program i sum slusal od postari so se zanimat za fudbalov ali ima i na internet goloi ja ti preporacam da gleas be pa ce vidis koj bil pele a ovoj maradona bil dzanace ali mu popushtale poso nosel jaka para na timoi kaj so igral ali ne e fer plus ima i drugi igraci so bile pojaki od nego on ne e ni na vtoro mesto a ti go prais najak igrac u fudbalot ne gresi dusha brat ako viis onoj golot od centar na nekoe svetsko bilo go ima na internet kaj so go prati pele golmanov od drugive so igral brazil i go prati ti vikam ovoj se kuropeca neso nadvor od sesnasetnik i ovoj pele zimanje topkata od golman shutiranje i pod precka go posramotue skroz a poslem ovoj golmanov mislam od rusite bil go pratile u zatvor poso ja brukal ekipava e pa sea vidi ti koj bil najak igrac
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Шознам...:raz: Зидан, Ромарио.

Да не бидам сфатен погрешно, ама имајте во предвид дека кога Пеле и Марадона жареле и палеле нивните противници биле на далеку пониско ниво од денешните фудбалери така да неможе да се направи споредба.
 

StefanJT26

Captain , Leader , Legend
Член од
11 јануари 2010
Мислења
610
Поени од реакции
7
a be da ja sum od ratot ostanal pa se secam na takvi stvari so dedo ti sme se kriele po planinje od nemcite nego ostaj sea zaebancii ja ni maradona ne go pametam bas ali so sum gleal na televizija i sum slushal a za pele isto sum gleal dokumentarni program i sum slusal od postari so se zanimat za fudbalov ali ima i na internet goloi ja ti preporacam da gleas be pa ce vidis koj bil pele a ovoj maradona bil dzanace ali mu popushtale poso nosel jaka para na timoi kaj so igral ali ne e fer plus ima i drugi igraci so bile pojaki od nego on ne e ni na vtoro mesto a ti go prais najak igrac u fudbalot ne gresi dusha brat ako viis onoj golot od centar na nekoe svetsko bilo go ima na internet kaj so go prati pele golmanov od drugive so igral brazil i go prati ti vikam ovoj se kuropeca neso nadvor od sesnasetnik i ovoj pele zimanje topkata od golman shutiranje i pod precka go posramotue skroz a poslem ovoj golmanov mislam od rusite bil go pratile u zatvor poso ja brukal ekipava e pa sea vidi ti koj bil najak igrac

:pos2::pos2::pos2:Ова стварно или на шала ?


А што мислите да ве прашам , кој од играчите што играат денес ќе станат легенди во иднина. Ама легенди како Пеле и Бекенбауер , а не само да го знаат кој бил. Јас мислам Меси , а може и уште некој ама не сум сигурен кој.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Каква е оваа листа без Меси и Роналдо???


Најголемиот на сите времиња заедно со Меси од поново време.. Тоа што го правеше човеков е физички неизводливо за сите други!




Погледнета ја статистиката доле на второто видео!!!!!!!!!!

@Warmaster

Кој црн Ромарио покрај Роналдо? :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom