Фудбалски легенди

Кој е најдобриот играч на сите времиња?

  • Д.А. Марадона

    Гласови: 71 22,5%
  • Пеле

    Гласови: 91 28,9%
  • Зинедин Зидан

    Гласови: 76 24,1%
  • Пасарела

    Гласови: 1 0,3%
  • Марко ван Бастен

    Гласови: 15 4,8%
  • Тафарел

    Гласови: 3 1,0%
  • Ромарио

    Гласови: 8 2,5%
  • Дино Ѕоф

    Гласови: 1 0,3%
  • Роберто Баџо

    Гласови: 5 1,6%
  • друг (наведи кој)

    Гласови: 44 14,0%

  • Вкупно гласачи
    315

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
супер е роналдињо! ! ! може и пеле да го стигне ако и не го поминал веќе, ама сепак не е за споредување тоа


и малце офтопик кажете ми како се вика песната што иде во позадина?
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
роналдињо според мене е најдобриот фудбалер во последниве години
но повредите и проблемитего направија тоа што е во моментов но има шанси да се врати оној стариот
и оние трикови што ги правеше неможе да ги направат ни к роналдо,ни кака , маси...
роналдињо е фудбалска легенда и засекогаш ке ми биде еден од омилените играчи:pipi:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.626
Поени од реакции
11.199
Нека си остане во Барса, и пак ќе се врати на старите патеки!!
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Нема потреба од темава. Има тема за потези, за клипчиња од играчи...


Едит: Океј, се договорив со авторот на темава (Го променав и насловот), темата да биде општа а не само за Роналдињо....

Продолжете....
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
................................mnogu gi ima pa zatoa postirajte poveke
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Роберто Баџо
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.607
Поени од реакции
43.441
Батигол , еден од најдобрите напаѓачи што некогаш ги имам гледано а и еден од поскромните играчи на кој фудбалот и навивачите му беа на прво место , легенда во Фиренца каде играше од 1991-2000 ( ги одби сите понуди на најголемите екипи од Европа ) и каде постигна 168 гола ( на пола од нив беше '' кинета '' мрежата , вистински ремек дела ) на 269 натпревара , штета што со нив не го освои Скудетото иако беше на дофат уз Трапатони но тешката повреда ( мислам дека со Милан ја заработи ) го оддалечија од терените и Виола од 1вото падна на 3тото место таа сезона . . . Првата година во Рома значеше и освојување на титулата во Италија , титула која Рома ја освои по скоро 20 години стагнација , покрај Тоти Батигол беше еден од најзаслужните за истата , постигна 20 погодоци иако мака мачеше со повредата на коленото .
Симнувам капа за овој играч :bravo: и заедно со Хавиер Занети ( двајцата аргентинци ) ми се едни од најомилените играчи воопшто , вистински примери како треба да се бранат боите на клубот .
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Роналдо, Ривалдо и Шевченко.
 

Macedonia2007

RED DEVIL
Член од
20 декември 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
3
Ривалдо, Роналдо, Мијатовиќ и Кантона
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Батигол , еден од најдобрите напаѓачи што некогаш ги имам гледано а и еден од поскромните играчи на кој фудбалот и навивачите му беа на прво место , легенда во Фиренца каде играше од 1991-2000 ( ги одби сите понуди на најголемите екипи од Европа ) и каде постигна 168 гола ( на пола од нив беше '' кинета '' мрежата , вистински ремек дела ) на 269 натпревара , штета што со нив не го освои Скудетото иако беше на дофат уз Трапатони но тешката повреда ( мислам дека со Милан ја заработи ) го оддалечија од терените и Виола од 1вото падна на 3тото место таа сезона . . . Првата година во Рома значеше и освојување на титулата во Италија , титула која Рома ја освои по скоро 20 години стагнација , покрај Тоти Батигол беше еден од најзаслужните за истата , постигна 20 погодоци иако мака мачеше со повредата на коленото .
Симнувам капа за овој играч :bravo: и заедно со Хавиер Занети ( двајцата аргентинци ) ми се едни од најомилените играчи воопшто , вистински примери како треба да се бранат боите на клубот .
Potpisano. BATI RULZ
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Mene me natera ronaldo da gledam fudbal, se sekavam igrase za barca taa sezona leleeeeeeeee kakvo igraciste bese. slab nikakov samo zabi na nego ama taa eksplozivnost posle nigde ne ja povtori. Posle to idoli mi bea rivaldo i batistuta spored mene edni od najdobrite igraci na site vreminja!!! tie znaea sami da resat utakmici!
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
111
Поени од реакции
20
van der sar

дефинитвно мојот идол edwin van der sar. голман бр. 1 во последните 15 15 години.
спортски поздрав
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.365
Поени од реакции
308
дарко панчев.
I na mene mi beshe idol Darko Pancev (plus i jas Darko se vikam),taka da nemalo koj drug da mi bide idol...Se sekavam vo vremeto koga igrashe za zvezda,na site mozni bluzi majka mi mi sieshe br 9,inace nemashe sansa da ja oblecam:)Abe dete sum bil togash so sum znael..a inace sega kako covek ne go pocituvam ic,ali za igrac beshe igrac!A isto i Batistuta go cenam,pred se poradi lojalnosta kon klubot,alal da mu e,se sekavam koga premina vo Roma i prvata sezona dade gol na Fiorentina i pojde kaj nivnite navivaci so solzi vo ocite i so "Molba" da mu prostat!!Toa navivacite go cenat....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom