Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Не е поентата да правиш нешто само колку да го направиш. Никогаш не треба да ги правиш работите само затоа што другите ги прават. Треба да го правиш она што во моментот го сакаш. На 14 - 15 години не може да имаш толку голема потреба за секс. Не е се во животот да испаднеш фраер пред друштвото само затоа што си имал секс.
грешка си !! хахаха ја имав мн голема потреба искрено!!! иначе првпат имав на 14 год али мислам дека најдобро е негде после 18 затоа што дури тогаш се сваќа што е тоа секс и што се дешава и кој се последиците
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
грешка си !! хахаха ја имав мн голема потреба искрено!!! иначе првпат имав на 14 год али мислам дека најдобро е негде после 18 затоа што дури тогаш се сваќа што е тоа секс и што се дешава и кој се последиците
:tapp:
Вриење на хормони НЕ Е ПОТРЕБА ЗА СЕКС !
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Потреба и Желба , ги мешаш поимите .
Ти пошо ти вриеле хормоните си имал желба за секс
А потреба ќе имаш дури откога ќе го искусиш...
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
329
Поени од реакции
5
Потреба и Желба , ги мешаш поимите .
Ти пошо ти вриеле хормоните си имал желба за секс
А потреба ќе имаш дури откога ќе го искусиш...
Сакаш да кажеш дека вриење на хормони е желба, а потреба нешто друго? Па ај дефинирај потреба?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сакаш да кажеш дека вриење на хормони е желба, а потреба нешто друго? Па ај дефинирај потреба?
Како можеш да имаш потреба за нешто што не си го искусил претходно ?
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
smetam deka odkoga eden covek stanuva polnoleten i odgovoren vo nekoja smisla samiot za sebe duri togas e spremen za seksualniot cin , jas napolniv 18 i letovo planirame da go napravime toa so decko mi ,pa posakajte mi sreka!!!!:back:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
smetam deka odkoga eden covek stanuva polnoleten i odgovoren vo nekoja smisla samiot za sebe duri togas e spremen za seksualniot cin , jas napolniv 18 i letovo planirame da go napravime toa so decko mi ,pa posakajte mi sreka!!!!:back:
А да живееше у Канада ќе чекаше до 19 години ?
Да живееше у Америка ќе чекаше до 21 година ?
Зашто се водите од тие ебани 18 години ? Демек одма кога ќе напуниш 18 години ти стануваш зрел за себе и одма можеш да одговараш за себе...Како не бе...
Некој со 25 пак е дете и нема абер од зрелост, до човекот е, а не до тоа каков е законот за станување полнолетен...

И да, зашто ти е среќа ?
У рудник да не идеш па да не се вратиш после ? :kesa:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Шо вика дедо ми(а он демек "голем" јебо у негово време:pos2:): Кога имав со што немав во што, кога имав во што немав со што...ЈБГ тоа ти е живот, компот:nesvest:
 

plaslivka

the princess of virginity
Член од
5 февруари 2009
Мислења
170
Поени од реакции
7
А да живееше у Канада ќе чекаше до 19 години ?
Да живееше у Америка ќе чекаше до 21 година ?
Зашто се водите од тие ебани 18 години ? Демек одма кога ќе напуниш 18 години ти стануваш зрел за себе и одма можеш да одговараш за себе...Како не бе...
Некој со 25 пак е дете и нема абер од зрелост, до човекот е, а не до тоа каков е законот за станување полнолетен...

И да, зашто ти е среќа ?
У рудник да не идеш па да не се вратиш после ? :kesa:
Ne ne ne sme se razbale, jas smetam deka ima i mnogu pomali devoki koi se dovolno pametni i znaat da se cuvaat , megutoa od druga bezbednosna gledna tocka (znaci pri eventualna bremenost , nedeaj boze)sepak devojkata ima svoe sopstveno i samo NEJZINO i neli na deckoto pravo da odluci sto ke pravi so deteto.dodeka pred 18 godina i odenjeto na ginekolog e malku pooteznato , sepak ne si dovolno zapoznaen so site tie institucii nemas svoj identitet (licna karta ) i zavisis od roditelot .Vaka odkoga i zakonski si svoj covek , poinaku stojat rabotite , mislam deka poveketo devojki ke se slozat , pozzdrav

eee i za srekata ,nedaj boze da ne se vratam hahahahahahaha, taka samo go kazav toa be marko pa tiiiii
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Nema nekoja konkretno pravilo koga da se stapi vo seksualen odnos. Bitno e da si spremen za toa a ne da go pravis toa zatoa sto partnerot taka saka. Sepak ne treba da si mnogu mal, ispod 18 ne bi trebalo. Ako i na 20 godini ne si spremen ne se sekiraj za se ima vreme.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Битно е дали си психички спремен за можните последици од тој однос.Сепак тоа се полнолетните години иако ние како млади сметам дека повеќето сме спремни за порани односи и немаме некоја граница...
 

MissDiddy

Foxy`s little sister
Член од
1 март 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
Ја иам 13 години..иам другарки шо веке го имаат праено..мислам дека претеруваат..нека праат шо сакаат..ама мислам дека е рано..
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Ја иам 13 години..иам другарки шо веке го имаат праено..мислам дека претеруваат..нека праат шо сакаат..ама мислам дека е рано..
Аман бе 13 год шо зборуваш :uvo: јас имам неполни 17 и се упте не сакам да помислам на то зато шо уште се мислам дека не сум спремна сепак мислам дека најдобра возраст е над 18:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom