Секс школо

Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Performa се доста "мокри". Додуша не треба да се осеќаш ко да ти е во вода, пошо таков ефект ствараат кај мене ако се со екстра лубрикант.
За вагинален секс не ти треба толку екстремно. За анален, пробај performa, обичните сивите, ако не купи си од Durex play линијата играчки лубрикант, 200 и кусур денари, доста доволно е, исплатливо и задоволувачко.

пред некој ден гадно сум се заебал со ова дурекс-плеј .... Си купив од ова сина амбалажа се во ред....и дојде време да го отпакувам шишенцето , капачето шо треба да се претисне од горе беше преебано..
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.569
Поени од реакции
33.851
пред некој ден гадно сум се заебал со ова дурекс-плеј .... Си купив од ова сина амбалажа се во ред....и дојде време да го отпакувам шишенцето , капачето шо треба да се претисне од горе беше преебано..
Да не го фрли? :pos:

Се врти лево десно, се одглавува, за да не ти се претисне несакајќи.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
302
Поени од реакции
10
Да не го фрли? :pos:

Се врти лево десно, се одглавува, за да не ти се претисне несакајќи.
Знам се врти лево десно за да се отклучи... и откако ке го отклучам претискам на копчето не течеше лубрикансот....со нош засеков таму еден дел и завршив работа на крај.И јас задоволен и девојчето xD
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Епа не си треал да земеш лубриканс од ќетрспес денари и да го сеќеш со нош бе брааааат
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Најпрво поздрав до сите, нов сум на форумов ама ми го препорачаа за мојов проблем (или не знам ни дали е проблем :D)
Епа вака: јас инаку имам 17 години, па имам прашање до другиве на форумов дали кога пенисот е во ерекција (бар за на мојава возраст), главчето треба да биде излезено, зашто кај мене и кога е во ерекција главчето не излегува, а кога ќе пробам со рака да го извадам, боли и се отвара до пола а за подолу мала е кожичката, како да е тесна или главчето е широко и не се отвора повеќе. Инаку досега сум имал сексуален однос, но на девојката и беше прв пат па и таа не знаеше дали треба да ми биде отворен. Па ве замолувам некој да ми одговори дали ова е само кај мене или и кај некој друг зашто некои другари со кој имаме зборувано за ова велат дека им е отворен, некои кажуваат дека главчето до половина им е излезено и тн... па помагајте :)
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
363
Поени од реакции
261
Најпрво поздрав до сите, нов сум на форумов ама ми го препорачаа за мојов проблем (или не знам ни дали е проблем :D)
Епа вака: јас инаку имам 17 години, па имам прашање до другиве на форумов дали кога пенисот е во ерекција (бар за на мојава возраст), главчето треба да биде излезено, зашто кај мене и кога е во ерекција главчето не излегува, а кога ќе пробам со рака да го извадам, боли и се отвара до пола а за подолу мала е кожичката, како да е тесна или главчето е широко и не се отвора повеќе. Инаку досега сум имал сексуален однос, но на девојката и беше прв пат па и таа не знаеше дали треба да ми биде отворен. Па ве замолувам некој да ми одговори дали ова е само кај мене или и кај некој друг зашто некои другари со кој имаме зборувано за ова велат дека им е отворен, некои кажуваат дека главчето до половина им е излезено и тн... па помагајте :)
Хм, ке треба да провериш до кај уролог, најверојатно е фимоза.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Најпрво поздрав до сите, нов сум на форумов ама ми го препорачаа за мојов проблем (или не знам ни дали е проблем :D)
Епа вака: јас инаку имам 17 години, па имам прашање до другиве на форумов дали кога пенисот е во ерекција (бар за на мојава возраст), главчето треба да биде излезено, зашто кај мене и кога е во ерекција главчето не излегува, а кога ќе пробам со рака да го извадам, боли и се отвара до пола а за подолу мала е кожичката, како да е тесна или главчето е широко и не се отвора повеќе. Инаку досега сум имал сексуален однос, но на девојката и беше прв пат па и таа не знаеше дали треба да ми биде отворен. Па ве замолувам некој да ми одговори дали ова е само кај мене или и кај некој друг зашто некои другари со кој имаме зборувано за ова велат дека им е отворен, некои кажуваат дека главчето до половина им е излезено и тн... па помагајте :)
Прво и основно-`главчето`:)icon_lol:)треба да е излезено повеќе од пола...со тек на време кога ке имаш редовен сексуален однос ептен ке се `отвори` .
Мислам дека треба да разговараш со уролог,тој ке провери и ке види за што станува збор,вака ко што кажуваш како да ти е залепена кожичката а тоа треба да се поправи.
Ајде машки,помагајте...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Најпрво поздрав до сите, нов сум на форумов ама ми го препорачаа за мојов проблем (или не знам ни дали е проблем :D)
Епа вака: јас инаку имам 17 години, па имам прашање до другиве на форумов дали кога пенисот е во ерекција (бар за на мојава возраст), главчето треба да биде излезено, зашто кај мене и кога е во ерекција главчето не излегува, а кога ќе пробам со рака да го извадам, боли и се отвара до пола а за подолу мала е кожичката, како да е тесна или главчето е широко и не се отвора повеќе. Инаку досега сум имал сексуален однос, но на девојката и беше прв пат па и таа не знаеше дали треба да ми биде отворен. Па ве замолувам некој да ми одговори дали ова е само кај мене или и кај некој друг зашто некои другари со кој имаме зборувано за ова велат дека им е отворен, некои кажуваат дека главчето до половина им е излезено и тн... па помагајте :)
Еми... не си го вежбал ич а :D

Можеби проблемот е за уролог а можеби и не е :) т.е сам можеш да го решиш, внимателно и полека повлекувај ја кожичката (викам внимателно за да не ти пукне па после со крвови по тебе да мораш да трчаш на уролог) инаку НОРМАЛНО е главчето ЦЕЛО да излегува а не до пола или дел да биде прикриен, ако после некое време нема резултати од вежбиве т.е да се рашири кожичката - трк на уролог и ќе ти го сецнат тро :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Мене од кога знам ми е "отворен" :icon_lol:
Посети уролог, немој да се глупираш и да слушаш совети за самостојно „кинење“ на кожичката. Нема ништо страшно и срамно, ќе ти кажат дали е во ред или треба нешто да се стори околу тоа.

И не се секирај ако треба малце „да го резнат“. Нема да осетиш ништо со локална анестезија.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
^
Сунет му е мајката :)
Тркни до кај уролог и кажу му да го прави кабриолет
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Јас и мислев да посетам уролог само сепак прво да си прашам, + треба упат од општ доктор за на уролог така? А иначе за вежбање го вежбав ко бев помал а сега скоро никогаш... а ако ми го сецнат ко шо велите и велите дека не боли... колку време не ќе можам да спортувам или така нешто, а за секс не ни прашувам оти изгледа ќе потрае долго :D сепак благодарам за помошта и се надевам наскоро кабриолет ќе бидам :D
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.569
Поени од реакции
33.851
17.. мм, ништо страшно, под туш кога си, топла вода и наскамен, повлечи бавно и малку по малку ќе стигнеш до доле.
И после ќе гледаш да го навикнеш. Ако ептен ти е страв од сечење. Ама сепак доктор си е доктор.
 
Член од
28 јуни 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Абе читам еве сега за фимоза велат дека немора целосна циркумцизија, туку само препуциопластика што е зафат каде што ништо не се сече само со пластична операција се проширува кожичката до потребните димензии, па еве утре ќе појдам ќе видам а под нож не се ставам ако не е стварно морално :) а иначе што е тоа наскамен?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Абе читам еве сега за фимоза велат дека немора целосна циркумцизија, туку само препуциопластика што е зафат каде што ништо не се сече само со пластична операција се проширува кожичката до потребните димензии, па еве утре ќе појдам ќе видам а под нож не се ставам ако не е стварно морално :) а иначе што е тоа наскамен?
Зошто бе толку гледаш негативно кон сунетот на нож не се ставал... ако ме слушаш напрај го кабриолет после ќе немаш мака повеќе ќе лизга :) :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom