Секс школо

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
И јас се сомневам, ондак :)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
И јас ја знам само оваа причина. Иако ретко сепак постојат девојки кои можат да имаат сексуални односи и да имаат и нескинат химен поради тоа што е многу еластичен
Ова го потврдувам бидејќи е медицински точно. Има одреден процент на жени кои имаат прееластичен химен, кој дури и понеколку пенетрации, не доаѓа до кинење на таа тенка мембрана, дури во многу случаи се опишува исклучително големи болки за време на односот и затоа мора по пат на хируршка интервенција да се среди, интервенцијата се вика Hymenektomie.
Затоа сомнеж нема, информацијата е точна.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.515
Ова го потврдувам бидејќи е медицински точно. Има одреден процент на жени кои имаат прееластичен химен, кој дури и понеколку пенетрации, не доаѓа до кинење на таа тенка мембрана, дури во многу случаи се опишува исклучително големи болки за време на односот и затоа мора по пат на хируршка интервенција да се среди, интервенцијата се вика Hymenektomie.
Затоа сомнеж нема, информацијата е точна.
Hymenektomie е на германски а Hymenotomy на англиски, еве Вики што кажува:
A hymenotomy removal or opening of the is a minor medical procedure involving the surgicalhymen. It is done to treat imperforate hymen or other situations where the hymen is unusually thick or rigid. In the case of a person who has a hymen which has no opening, an opening may be created in order to facilitate menstruation. In situations where the opening is small, the individual may elect for hymenotomy to allow for sexual penetration of their vagina.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
NafuraN ете ти дружтво. Договорете се и тркнете до кај гинеколог и распрашајте се. Ќе видите како ќе го снема сомнежот :helou:
Може до твојот да ме одведеш, да се распрашам, па ќе му пренесам на нафуран впечатоци, за да не се мачи :pipi:

Ова го потврдувам бидејќи е медицински точно. Има одреден процент на жени кои имаат прееластичен химен, кој дури и понеколку пенетрации, не доаѓа до кинење на таа тенка мембрана, дури во многу случаи се опишува исклучително големи болки за време на односот и затоа мора по пат на хируршка интервенција да се среди, интервенцијата се вика Hymenektomie.
Затоа сомнеж нема, информацијата е точна.
Не верувам дека не може да се среди мануално ова бе докторке. Само, треба да знаеш да се поставиш правилно кон проблемот и ќе се реши. Него, другарчето кое ми е експерт за сквиртачката проблематика не е онлајн, па можда некој приближно стручен ќе знае да ми каже: дали може да се сквирта со празна бешика? :smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Ај да прашам и јас, и да не се смеете.

Сакам да слушнам мислења од постари машки.

Пред некој ден го имав мојот прв секс, али траеше многу малце некои 3-4 минути и свршив. Е сега ме интересира кај вас поискусните колку време трае еден секс, без никакви виагри и слични срања ?

И уште едно прашање ќе заборавев .....

Како полесно да го навлекувам кондомот, многу тешко ова чудо се става боли како да ти го сечат. :pos:
За сексот ќе се испраксираш па ќе стане подолго не се секирај...за кондомите наредниот пат купи лесно навлекувачки кондоми,ќе ја прашаш тетката во аптека и ќе ти даде...без гајле немаш никаков проблем :smir: ај честито прв сексуален однос :vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ако девојката немала односи до 24-25 години тогаш е потешко кинењето на хименот или не дај боже нема шанси да се скине туку е потребна хируршка интеревенција т.е. да те скине хирург по пат на операција (хирург да ти земе невиност :pos: :pos:) така да не се кинат сите :smir:
Ај бе... Кој ви го кажал ова? Ако немала односи до 25 години и готово, појке амин. Нема ништо од таа работа без операција а?
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ај бе... Кој ви го кажал ова? Ако немала односи до 25 години и готово, појке амин. Нема ништо од таа работа без операција а?
А да прочиташ убаво па да коментираш? Каде некој кажа дека ако до 25 нема односи повеќе небива?
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Ај бе... Кој ви го кажал ова? Ако немала односи до 25 години и готово, појке амин. Нема ништо од таа работа без операција а?
Абре бооооо :)
Не е невозможно ами потешко мининг повеќе болно а ова со хируршкиот зафат ти вика дека некои девојки не можат да се скинат и после 3 години секс да речиме :) па потребен му е истиот.......сето тоа е така убаво објаснето во линкот подолу/погоре......all you need is english :)


И едно прашање.......навистина ли е болно навлекувањето на кондомот? Ова не сум го знаела али it's good to know :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И едно прашање.......навистина ли е болно навлекувањето на кондомот? Ова не сум го знаела али it's good to know :)
Ако навчечеш некое тесно кондомче ќе боли, најнормално :) ама пред се навлекувањето кондом воопшто не е болна работа :smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
хахаха во тој случај Виктораниус или ти бил многу голем алатот или пак мал бил кондомот :pos: :pos: :pos:

Во реченицава има совет, извлечи го сам :wink:
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
402
Поени од реакции
51
ако девојката немала односи до 24-25 години тогаш е потешко кинењето на хименот или не дај боже нема шанси да се скине туку е потребна хируршка интеревенција т.е. да те скине хирург по пат на операција (хирург да ти земе невиност :pos: :pos:) така да не се кинат сите :smir:
E devojkata ima 17 god i pred nekoj den imase ( ili podobro kazano 'imav':pipi:) za prv pat penetracija (mnogu mala) no ne pocustvuvav nikakva bolka ( bar ne tolku silna ---kako sto sum slusala do sega ), nitu pak krvarev... Paaa sea, da sum se skinala pred toa, hehe znam deka ne sum, da sum se povredila kako mala, kolku se sekjavam, ne sum.... Sega ne znam dali voopsto sum skinata :toe:??? Izgleda ginekolog ne mi bega :pos::pos::pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
E devojkata ima 17 god i pred nekoj den imase ( ili podobro kazano 'imav':pipi:) za prv pat penetracija (mnogu mala) no ne pocustvuvav nikakva bolka ( bar ne tolku silna ---kako sto sum slusala do sega ), nitu pak krvarev... Paaa sea, da sum se skinala pred toa, hehe znam deka ne sum, da sum se povredila kako mala, kolku se sekjavam, ne sum.... Sega ne znam dali voopsto sum skinata :toe:??? Izgleda ginekolog ne mi bega :pos::pos::pos:
Ќе дознаеш на наредниот секс :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.775
Поени од реакции
5.515
E devojkata ima 17 god i pred nekoj den imase ( ili podobro kazano 'imav':pipi:) za prv pat penetracija (mnogu mala) no ne pocustvuvav nikakva bolka ( bar ne tolku silna ---kako sto sum slusala do sega ), nitu pak krvarev... Paaa sea, da sum se skinala pred toa, hehe znam deka ne sum, da sum se povredila kako mala, kolku se sekjavam, ne sum.... Sega ne znam dali voopsto sum skinata :toe:??? Izgleda ginekolog ne mi bega :pos::pos::pos:
епа напрајте поголема пенетрација и ќе почувствуваш и болка и ќе крвариш, а сеа не си скината и немаш потреба од гинеколог :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom