Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
a Dali e mozno od na USB da napravam format ...setupot od xp da bidi vo USb-ito i taka da go formatiram pc-evo??

Poso vaka denes naprajv nekoj 12Cd-ina od Xp dzabe e
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
a Dali e mozno od na USB da napravam format ...setupot od xp da bidi vo USb-ito i taka da go formatiram pc-evo??

Poso vaka denes naprajv nekoj 12Cd-ina od Xp dzabe e
Mожеш ама тоа е посложено... Еве како

Инаку, тебе во биосот наместено ти е first boot device да е cd/dvd ?
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Mожеш ама тоа е посложено... Еве како

Инаку, тебе во биосот наместено ти е first boot device да е cd/dvd ?
Da namesteno e...Jas iam i drugo cd od xp ama toa cd mi e so enekoj arap go ima prerabotano windowsot edno drugo i toa cd mi se pokazuva press any key a na drugive cd-ina nemise pokazuva so gi izreziv sam izrezim xp so sp2 i so sp3 ama dzaba e
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Da namesteno e...Jas iam i drugo cd od xp ama toa cd mi e so enekoj arap go ima prerabotano windowsot edno drugo i toa cd mi se pokazuva press any key a na drugive cd-ina nemise pokazuva so gi izreziv sam izrezim xp so sp2 i so sp3 ama dzaba e
Потроши уште едно цеде (кога веќе толку си се измачил со виндоусов...). На ПП имаш торент од win xp sp2, симни го и со Power Iso направи го бутабилно. (Ако има нешто нејасно во врска со тоа како се креира бутабилно цеде преку power iso пиши овде) Откако ќе го направиш цедето ја знаеш постапката, рестартирај го компјутерот и...
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Krimi..

SetupImgBurn_2.4.0.0

Симни си ја и оваа програма, само 1.8 мб е, плус бесплатна е и е крајно едноставна, и со нејзе не можеш никако да утнеш, служи само за едно.....режење на ISO датотеки, два клика и завршена работа.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Дали некој има проблем со Вистата и wallpaper-ите?
И ако знае чаре, нека пише, ќе го носам на позадина недела дена :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Дали некој има проблем со Вистата и wallpaper-ите?
И ако знае чаре, нека пише, ќе го носам на позадина недела дена :)
Што е проблемот со wallpaper-те не се стават што се случува појасни малку:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Што е проблемот со wallpaper-те не се стават што се случува појасни малку:smir:
Се ставаат и се гасат коа ќе ми излезе долу десно едно натписче Активејт Њињдоуз :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Се ставаат и се гасат коа ќе ми излезе долу десно едно натписче Активејт Њињдоуз :)
ти се појавува црна позадина нели? епа треба да се валадизира виндоусот имам за ХР за виста незнам дали ке фате да ти го пратам ли?:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
ти се појавува црна позадина нели? епа треба да се валадизира виндоусот имам за ХР за виста незнам дали ке фате да ти го пратам ли?:smir:
Нема да се валидизира таќе :) Ако некој слууучајно има некој фикс за Виста Ултимејт Премиум д бест факин едишан, нек ми бипне :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Нема да се валидизира таќе :) Ако некој слууучајно има некој фикс за Виста Ултимејт Премиум д бест факин едишан, нек ми бипне :)
Епа тоа Активејт де така ке го активираш и нема да ти прави проблеми:smir:
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Епа тоа Активејт де така ке го активираш и нема да ти прави проблеми:smir:
Тоа е само за Genuine мислам дека... за Vista баш незнам, ама имам слушнато дека имало активатори кој важеле само 30 дена... одностно секој месец ќе мораш да го активираш Windows-от, а колку се ефикасни тоа незнам :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom