Единствена опција

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Креаната дечурлана со една намера да собере пари.
Посебно стакларон .
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
slatkaristika i skeetra najdobar duet narecen EDINSTVENA OPCIJA!
Освен Единствена Опција што слушаш друго од Мак Рапот ... претпоставувам ништо. Инаку на темава од кога почнаа за детски фестивали да прават песнички отпаѓаат од моја листа одма.Во тешка комерцијала поминаа.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Освен Единствена Опција што слушаш друго од Мак Рапот ... претпоставувам ништо. Инаку на темава од кога почнаа за детски фестивали да прават песнички отпаѓаат од моја листа одма.Во тешка комерцијала поминаа.
ах ах буни се...хахаха...
се согласуем... а и од пред тоа си беше Слаткар комерцијала... а Скит не е комерцијала :helou:
а имаат и добри песни... да не викам дека не ги или сум ги слушал...али ако продужи да праи песни со тони зен слаткар... нема никад никој мислам дека рапер да го слуша пак:toe:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Brat toa e spored mene mislam ja so si slusam a ti ako gi slusas Legijata toa si e tvoj problem pozZ
Брат тоа не е никаков проблем јас што слушам:smir:. Проблемот е тоа што праиш безвезни споредби. Ако според тебе, слаткар е подобар во било кој аспект барем од 1 од членовите на Легијата...тогаш размисли си два пати шо музика слушаш:smir:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Секој слуша што сака,нема препирање околу тоа кој за кого и како мисли.
И ако не слушате хип хоп ама СТВАРНО нема потреба да давате мислења кога благе везе си немате. :helou:
Единствена Оу ? Една од најдобрите рап екипи. Толку години опстојуваат,од битови,до лирики,до стил...Нема дис за дечките. После Exit почнаа да фураат уште повеќе од дотогаш и богами не се лоша комбинација Токсикиве сега..(Токсикологија).
`Рап тврдина` е зацементиран во историјата на Мак рап. Траките се неповторливи и оригинални, со најреални лирики. Нешто од Е.О. имаше и во компилацијата од Токсикологија - Godfather. Се наоѓаат некои тракици кај мене шо не се ни искочени во јавност. :)
На Слаткар му стои и соло улогата,кине типацот,просто го обожавам. Вади прв соло албум сега на 25, многу добри траки има одбрано.
Скитара е најталентираниот бит мејкер,нема збор...најголема почит за него.
А за комерцијала...незнам баш...Кој е хардкор тогаш?:raz:
И уште нешто - Не ги мешајте со Легија во врска со стиловите,затоа што се два различни света. А имаат соработки Е.О. и Легијата, не дека немаат,али ајде... Само да се лечеле комплекси. :helou:

Опцијата кинела, кине и ќе кине !!

:eek:lee:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Секој слуша што сака,нема препирање околу тоа кој за кого и како мисли.
И ако не слушате хип хоп ама СТВАРНО нема потреба да давате мислења кога благе везе си немате. :helou:
Единствена Оу ? Една од најдобрите рап екипи. Толку години опстојуваат,од битови,до лирики,до стил...Нема дис за дечките. После Exit почнаа да фураат уште повеќе од дотогаш и богами не се лоша комбинација Токсикиве сега..(Токсикологија).
`Рап тврдина` е зацементиран во историјата на Мак рап. Траките се неповторливи и оригинални, со најреални лирики. Нешто од Е.О. имаше и во компилацијата од Токсикологија - Godfather. Се наоѓаат некои тракици кај мене шо не се ни искочени во јавност. :)
На Слаткар му стои и соло улогата,кине типацот,просто го обожавам. Вади прв соло албум сега на 25, многу добри траки има одбрано.
Скитара е најталентираниот бит мејкер,нема збор...најголема почит за него.
А за комерцијала...незнам баш...Кој е хардкор тогаш?:raz:
И уште нешто - Не ги мешајте со Легија во врска со стиловите,затоа што се два различни света. А имаат соработки Е.О. и Легијата, не дека немаат,али ајде... Само да се лечеле комплекси. :helou:

Опцијата кинела, кине и ќе кине !!

:eek:lee:
освен фактот дека се растурија и дека не постојат веќе како група...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
освен фактот дека се растурија и дека не постојат веќе како група...
Секогаш се заедно Скит и Слаткар (во музиката и општо) и СЕУШТЕ заедно прават тракици...Такада не се заборавени :) И во Токсикологија се соединети сите групи, што значи само појачање имаат :helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ок ми се,не ги делам демек ако "се" комерцијала не ги слушам и такви ствари. Ми се свиѓа песната-ја слушам...
Бев 6то за 7мо летото кога ја слушнав "Ново Лисиче Будало", хит ми беше песнана цело лето само неа ја слушав:) ..
Иначе исто ми се свиѓа и "Една љубов"
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Супер се Еднинствена Опција. Добри траки имаат, а Рап Тврдина е сууупер:)Повеќе ми се свиѓа Скит, подобар вокал е некако, Слаткар некако крчи. Ко група се супер, али соло не ги бива. Ео била и треба да остане таква каква што е:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom