Фан Клуб: Партизан

Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Тој што ми ја даде сликава, ми кажа дека подгрупа на Гробари го направиле транспарентов против Банат...Членот што бил у таа подгрупа имал корени од Македонија.
Епа го знам тоа го читав(знаеш од каде) и не верувај многу во тоа он го кажува тоа колку да ги брани гробари.
 
В

Вори

Гостин
Не е од Гробарите тоа..тоа е од мајмуните грчки од ПАОК.Партизан се браќа со ПАОК,Звезда со Олимпијакос.Тоа е од порано.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Другари нема шанси да извадиле Гробари за нас транспарент...
Од која причина би иделе директно против Паок?
Монтажа е ова,иначе Гробари немаат извадено транспарент против нас,тоа е од Паок..
Зошто брат нема шанса да извадат за нас транспарент...можно е да е некоја голема караница и само се препуцаваат така од кај знаеш,се е можно...
Ни едно навивачко пријателство како што знам не е вечно,засекогаш...

П.С Боби4е или Иван стајте линк од тоа каде што сте прочитале за транспарентот,баш ме интересира,сакам да го прочитам.
И јас знам дека Гробари имаат извадено транс со кој не бранат нас,а одат против Паок(педерчињата) :smir:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Зошто брат нема шанса да извадат за нас транспарент...можно е да е некоја голема караница и само се препуцаваат така од кај знаеш,се е можно...
Ни едно навивачко пријателство како што знам не е вечно,засекогаш...

П.С Боби4е или Иван стајте линк од тоа каде што сте прочитале за транспарентот,баш ме интересира,сакам да го прочитам.
И јас знам дека Гробари имаат извадено транс со кој не бранат нас,а одат против Паок(педерчињата) :smir:
Брат значи вака...
дај боже да е стварно да го извадиле Гробари,АМА Србија како земја е мноогу блиска со Грција како прво,Србија кога ја бомбардираа исти ден Арис дојде на пријателска со Партизан,ризикот не мора да пишувам колкав бил...
Со Паок играме секоја година пријателски,де у Солун или у Београд,клубовите се многу добри односи,навивачите исто така,старо пријателство е тоа,многу тешко дека се скарале...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Брат значи вака...
дај боже да е стварно да го извадиле Гробари,АМА Србија како земја е мноогу блиска со Грција како прво,Србија кога ја бомбардираа исти ден Арис дојде на пријателска со Партизан,ризикот не мора да пишувам колкав бил...
Со Паок играме секоја година пријателски,де у Солун или у Београд,клубовите се многу добри односи,навивачите исто така,старо пријателство е тоа,многу тешко дека се скарале...
Да да добро брат се е така,знам за тоа се,но реков ни едно пријателство не е вечно...
Србија е поблиска со Гејција поради тоа што делат исто мислење за нас,дека сме покраина на Србија и Гејција,ништо повеке не ги врзува,не толку многу...
Можда е нешто големо штом извадиле транс во кој не бранат нас,ништо не се исклучува,се може да биде.
А може и фотошоп да е,од кај знаеш :nesvest:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Да да добро брат се е така,знам за тоа се,но реков ни едно пријателство не е вечно...
Србија е поблиска со Гејција поради тоа што делат исто мислење за нас,дека сме покраина на Србија и Гејција,ништо повеке не ги врзува,не толку многу...
Можда е нешто големо штом извадиле транс во кој не бранат нас,ништо не се исклучува,се може да биде.
А може и фотошоп да е,од кај знаеш :nesvest:
Не се сложувам дека САМО поради нас се блиски,баш нема врска,гледај наназад во историјата ќе видиш дека од секогаш имале добри односи:)
 

Kopites

You'll Never Walk Alone
Член од
25 август 2008
Мислења
760
Поени од реакции
10
Дечки, ќе ја даваат ли Партизан у вторник на РТС Сателитска??? Ако не ја даваат нека сисаат пенис, сакам на раат да ја глеам не ко прошлата на нет.
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Дечки, ќе ја даваат ли Партизан у вторник на РТС Сателитска??? Ако не ја даваат нека сисаат пенис, сакам на раат да ја глеам не ко прошлата на нет.
Нема да ја дават.Ајде ќе гледаме на нет.:toe:Мислам дека резултатот ќе биде 5:0.Не морам да кажам за кој:helou:
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Nema da ja davat NAJOFICIJALNO!!!!.U picku mater so ovija rts aman veke!!!lani gi davaa uste od prvo kolo pocnuvajki so so INTER BAKU i tamo i u belgrad koj i e kurac sea!!!
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Тогаш ќе гледаме на нет :smir:

Stigao Ril - na Marakanu!
Utorak, 21. jul 2009. 13:40
Fudbaleri velškog Rila spremni su za revanš meč drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, duel sa Partizanom, koji će početi u utorak u 20.45 na stadionu u Humskoj 1.

Ipak, u utorak popodne, obreli su se u Ljutice Bogdana 1a.

Otkud to?

Prema rečima ljudi iz Crvene zvezde, fudbaleri Rila šetali su se parkingom ispred stadiona i pitali da li mogu da uđu i vide kako izgledaju tribine i teren na Zvezdinom stadionu, što im je i dozvoljeno. Zaposleni u Zvezdi su im potom pokazali i muzej, odnosno trofejnu salu kluba, a na kraju posete, Velšani su posetili i prodavnicu suvenira.

Verovatno su kupili nešto za uspomenu, a posle ovog "švrljanja po komšiluku", fudbaleri Partizana verovatno će poželeti da im i sami podele suvenire u vidu golova i nakon 4:0 u Velsu, dodatno napune mrežu u Humskoj, za dugo sećanje...:pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Ispravka SEPAK ke ja davaat i na RTS SATELIT FALA BOOOOOOGUUUUU!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom