Начини за заработка за тинејџер?

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Јас имам работа за тебе. Ама не смееш да имаш факултет завршено, а и средно не е пожелно. Платата е супер, полесна работа здравје.

Си за?

Mislam deka iam idea sho bi mozelo toa da bide.....

>.>
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
ај кажете шо е барем сеуште сум средно па нема да го завршам...а и без факс ке сум....секако...:vozbud::vozbud::pos2:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
151
Поени од реакции
12
samo stranstvo vo mak nema mn mn neso rabota i da ima dzabe so 200evra ne se zivee tuka
Сигурен сум дека си вложил толку труд да најдеш некоја работа, колку што си вложил за да го напишеш постов! :smir:

Prvo naici da pisuvas, ne se veli zimam, tuku zemam. Posle se ce ti bide polesno.
:kesa:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Јас имам сега 6 месеци скроз слободни ни школо ни ништо до септември и сакам да работам. Бев на повеќе места да прашам но сегде ми викаат дека сум мала со мојте 16 години и као на сите им е страв од инспекција и такви работи.
Помош луѓе! Кај би можела да побарам работа? Не е битно што и каде битно ми е да работам нешто.
 

[IH]

Imperator aka Makedon
Член од
16 април 2007
Мислења
142
Поени од реакции
0
Јас имам сега 6 месеци скроз слободни ни школо ни ништо до септември и сакам да работам. Бев на повеќе места да прашам но сегде ми викаат дека сум мала со мојте 16 години и као на сите им е страв од инспекција и такви работи.
Помош луѓе! Кај би можела да побарам работа? Не е битно што и каде битно ми е да работам нешто.
Ако имаат и уште едно работно место за машко пиши ПП.
И јас имам 16 и по цел ден :tv: :kesa:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.461
Поени од реакции
8.001
Другари вие овдека зборите за како може тинејџер да заработи у скопје или поголемите градови, каде што имате повеќе врати отворени.
А како ли е па во помалите градови? а немаш врски...
Судбина ми е да седам по дома у моите најубави години... :kesa:
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
На кој му се дипле облека бујрум, заминав јас да помогнам малку на моите, приватен бизнис (продавници за облека).. поз :smir:
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Како средношколец летно време заработував со собирање растенија(липа,камилица ,слез,базел) и ги продававме сушени во Алкалоид.Само не е лесна работа,ама знам фини пари вртевме нон-стоп со другариве и треба кола да имате ,на некој татко му или слично ,да ве однесе до местото и да ве врати со тоа што ке наберете.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Ako imas vo dvor nekoe drvce, oberi go i na pazar toptan prodaj go na pazardziite ili kako sto napomena pause ima mnogu lipi niz skopjevo i nis drugite gradovi.
Kolata i kacuvaj se na drvo.
Jas vo dvor imam mnogu dobra cresa a i taka pogolemka e. Koga i vlegov na kraj na Maj skoro cela ja obrav i zemav nekoi 4000 denari za 4 dena berenje ama toptan gi prodavav, beri, nosi na pazar, prodaj na pazardzii i taka.
 

Kardasevski

Осло
Член од
4 септември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Hahaha Jas rabotam a sum tinejdzer!!!!
hhhhhhhhhh
Ja cistam cela kukja i zimam 100 evra mesecno
hhahahahhaha:vozbud:
 

Mi

Член од
8 септември 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
da ve prasam dali nekoj znae kako da zarabotam pari na internet?jas probav da se logiran na edna strana megutoa nemozev.aj ke ve molam pomos.falaa
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
da ve prasam dali nekoj znae kako da zarabotam pari na internet?jas probav da se logiran na edna strana megutoa nemozev.aj ke ve molam pomos.falaa
Неможеш да заработиш пари на интернет,можеш само со пот и мотика:smir:
Помисли само од овој аспект:Ако можело сите ќе седевме дома и немаше да одиме на работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom