Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Може некој да ми го објасни овој проблем?
Неможам да гледам демоа, ми излегува ова доле..

 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.554
Поени од реакции
33.800
зипуваното демо, внатре има мислам уше 2 зипа. Значи ти сакаш да го пуштиш зипот.. :)

одзипуви ги 2та зипа, би требало да е ок..

едит: бтв фајлот .dem у CStrkie стај О
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може некој да ми го објасни овој проблем?
Неможам да гледам демоа, ми излегува ова доле..

Ако СИ 100% СИГУРЕН дека тоа е zip/rar фајл, дај му десен клик и одбери EXTRACT HERE. Ако искочи нешто тоа ти е демото, знаеш натаму. Ако не искочи ништо, значи не е тоа zip/rar фајл, па може да е демото, стај го у cstrike и пушти го. Претходно ако му е сменета екстензијата (.exe на пример) преименувај го во .dem.
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Абе малку сум ботче ама нема веза.
Тоа било демото а сакам оште да го отварам т.е одзипувам.. :)
Btw tnX 100x
 
А

Ајсшутер

Гостин
Има ли нешто да се намали лагов многу голем имам а ништо немам уклучено,околу 350 иам и по 2-3 секунди ми се купува пушка,воа ми се случува на кгн а на CableTEL сервериве 5-20 лагот највише ми оди
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Има ли нешто да се намали лагов многу голем имам а ништо немам уклучено,околу 350 иам и по 2-3 секунди ми се купува пушка,воа ми се случува на кгн а на CableTEL сервериве 5-20 лагот највише ми оди
Како што кажа Чичкоти Тони :)
Повекето провајдери имаат проблем со кгн серверите , варира пингот.
Така да , ништо не можеш да сториш ти тука , освен да чекаш да си го средат проблемот.
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
76
Поени од реакции
2
luge kazete mi sto da pravam bidejki ne mi gi prima ip-te na kajgana serverite a i na uste drugi serveri help pls
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
luge kazete mi sto da pravam bidejki ne mi gi prima ip-te na kajgana serverite a i na uste drugi serveri help pls
Имаш инсталирано пач (v21,v23,v28 etc..)
Доколку немаш, cs.kajgana.com/downloads и слегни го пачот.
Мислам дека до тоа е проблемот :)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Дај напрајте ги сервериве се уклучувам на кгн 400-600 пинг одам на каблетел 15-60,а не ми се игра на тие а кикнуваат над 500
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.554
Поени од реакции
33.800
Напиши шо конекција имаш. Брзината..
 

KGB

^ KaGeBe ^awp^
Член од
15 јануари 2008
Мислења
625
Поени од реакции
6
mozno li e ova 2-3 pati mi se sluci na kgn server igram posle 10 minuti me izbaci od kanter mi vika deka nemam sxe Lol :toe:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
До читот ти е :)
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
abe kupiv steam i sea ka ke uklucam sxe i ako nekolku pati me kikne serverot zaradi slot mi se isklcuva igrata daj pls kazete ako znaete so e problemot i kako da go sredam fala
 

Kajgana Shop

На врв Bottom