Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
3 јуни 2007
Мислења
236
Поени од реакции
1
Напраив сеа фпс ми се 99-100 цело време така идат =) хехе фала многу но феар.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746


aj јас сеа како да напраам 100 фпс..?
Рокав на 100 константно.. нешо реинстал праев сеа од 60 не мрда. Неможам да најдам на сликата 3д и сл.. а у контрол панел имам само nVidia Десктоп менаџер, нема другото сите шо го викат nVidia control panel го нема..

сакам step by step, почнувајки од сликата :icon_lol:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
aj јас сеа како да напраам 100 фпс..?
Рокав на 100 константно.. нешо реинстал праев сеа од 60 не мрда. Неможам да најдам на сликата 3д и сл.. а у контрол панел имам само nVidia Десктоп менаџер, нема другото сите шо го викат nVidia control panel го нема..

сакам step by step, почнувајки од сликата :icon_lol:
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
abe daj kazete kao da staam sxe injected na mojot server plsplsplsplsplsplsplspls
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Абе јас преку десктоп менаџерот си исклучив вертикал sync. Само дека поодамна не се сеќавам каде точно ако најдам ќе пишам
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
abe daj kazete kao da staam sxe injected na mojot server plsplsplsplsplsplsplspls
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Тони јас му го кажував тоа, го нема Нвидиа Контрол Панел.
Чудно стварно.. :)
 
I

Ivan_FBI

Гостин
Тони јас му го кажував тоа, го нема Нвидиа Контрол Панел.
Чудно стварно.. :)

Стари драјвери има, wot иди у тоа „Performance & Quality Settings“ таму мора да го има „V-sync“ барај... Не веќе кај мене така бидејќи имам понови драјвери па неможам сликовито и подетално да ти објаснам...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тони јас му го кажував тоа, го нема Нвидиа Контрол Панел.
Чудно стварно.. :)
За да има контрол панел треба да ги има најновите драјвери од nvidia.com 162.25 нешто така беа...
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Па јас тоа му го кажав, оди downloadiraj ги најновите драјвери ке го имаш.
Рече дека ги имал најновите и то.. :)
 
I

Ivan_FBI

Гостин
За да има контрол панел треба да ги има најновите драјвери од nvidia.com 162.25 нешто така беа...

Ја уште со 90 и некоја верзија на драјверите имав контрол панел.. Сеа не смеам да ставам друга верзија што е над 158,27 бидејќи кантерот не ми работи... :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom