Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
не бива никако!

Има некој што креирал сервер за да игра со некој преку интернет, па да опише што и како треба?

фала.
Јас секоја вечер си праам и играм со другари.
Слегнав patch од cs.kajgana.com и кога го инсталирав на десктоп ми излезе Dedicated Server оклучувам пишам шо треба таму им давам IP АДСЛ(таков иам) и на крај додаваш :27015(UDP port бројките). На пример: 79.125.168.xxx:27015, значи IP од АДЛС(или шо имаш, можеш да ја видеш од http://whatismyip.org/ ) и да крај додаваш UDP port-от дефулт е :27015. Тоа е ја шо го праам.:salut: и пиши дали биднало:helou:
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Ако не, пак реинсталирај игра или на друго место снимај ја и стај пачот и проби.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Све можно пробав, и имам понов пач од тој на cs.kajgana.com, мојот е v28 а сеа најдов целосна инсталација на кантер со пач v32, излегла на 25 Октомври 2007, и го има ова:

- Latest cracked listen server (everyone can join)
- Latest cracked dedicated server (everyone can join)

Можете да проверите и да си ја симнете тука!
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.804
Abe instailrav sxe-injected i serverot me otfrla neso aj ako ima nekoe dodatno setrianje pisete
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Или нема место/слот, или касперски те заебава

де нешто подетално кажи.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.444
Добро што спомна Ајверсон ова Касперски мн. заебава морам да го гаснам за да пуштам кантер да играм инаку не може ми го прише главното иконче од кантерот:)
Ај сеа јас да прашам нешто, кога палим СХЕ идем кантер го пуштам ќе се конектирам на КГН сервер и некогаш ќе ми се блокира и ме ваѓа од кантер, што може да биде ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Добро што спомна Ајверсон ова Касперски мн. заебава морам да го гаснам за да пуштам кантер да играм инаку не може ми го прише главното иконче од кантерот:)
Ај сеа јас да прашам нешто, кога палим СХЕ идем кантер го пуштам ќе се конектирам на КГН сервер и некогаш ќе ми се блокира и ме ваѓа од кантер, што може да биде ?
Тоа не е до Касперскиот. До сХе-то е, но излезена е фикс верзијата , симни си ја и нема да ти прави проблеми:wink:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.472
Поени од реакции
5.444
Ок фала спуштив па ќе видимо дали ќе зеза пак :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има некој од тука инсталирано Windows Vista (Ultimate со или без SP1) и да има проблеми со кантерот???

Пошто ја имам Vista Ultimate, пуштам кантер, све си иде ОК, се конектирам на кој било сервер, или си креирам дома стазичка за со ботови, се уклучува стазата, ми се појавува она глупото со простор за реклама на кое треба да стиснеш ОК и толку!!! Тука се укочува и морам да ја шутнам кантерот преку Task Manger!

Некој да го има овој проблем, или да знае решение за ова???
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Еј абе овој програмот за анти измамници не го статува во Линукс што е финатата не заебавајте
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
64
Поени од реакции
0
Imam instalirano server na root.. i sea sakam da povrzam so web da praam cs.albakatils.net .. moze nekoj da mi kaze kako da praam ? zaso mn mi treba.. pa bi vi bil mn blagodaren.. fala odnapred..
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Ова схево само ме исфрла... Играм да речеме некој 5-10 минути, и после ме кика и ми пише sXe Injected is requaerd od this server, download at .... Исклучив и антивирус и пак исто???help?
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
a imash sxe-injected? i vidi so verzija e oti na kgn ti bara 4.5 a da ne ti e tebe 4.4 Toa so te kika ti vika deka nemash sxe injected
 

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Абе сеа јас не глеам и ти си најпаметен, нормално дека ја имам најновата верзија ама после некое време играње ова ми се дешава... Прво си мислев дан е лимитот од интернетот ама еве сега е нов лимит па пак исто ми прави.... :S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom