Подесување на Counter Strike 1.6 сервер...

Член од
13 ноември 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво на сите...јас направив сервер по програмата на http://users.cjb.net/mvp-clan/upatstva.html и се е во ред со серверов имам AMXMODX STATSME ADMINMOD итн....
некогаш кога ќе го кренам серверот можат да влезат а некогаш не..:S..но кога ќе влезат му пишува "Sent Client 'Drop' и му паѓа конекцијата и потоа никој неможи да влези на серверов.. :S Кој знае лек за ова еве мој MSN:
harry.93@live.com

фала однапред
:)))
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Нека ми казжи некој која програма или веб страна ми требит за да направам сервер плс
Фала однапред позз
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
2.255
Поени од реакции
116
Нека ми казжи некој која програма или веб страна ми требит за да направам сервер плс
Фала однапред позз
Добро бе е*аго. Темата е голема ЦЕЛИ 11 страни, зашто ве мрзи да читнете малце... се` што ти треба е веќе барем по 3 пати објаснето. ЧИТАЈ МАЛЦЕ наназад низ темава!
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Нека ми казжи некој која програма или веб страна ми требит за да направам сервер плс
Фала однапред позз
web-strana nema da ti treba za da hostiras server :)
Imash detalno ubavo CITKO :) napisano od unforgiven gledi malko XD
 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
дај бе казете ми како да напраам сервер цело време ми вика сервер неедс то бе рестартед дај писете ми на маил buch_ivan@hotmail.com плз кој знае нека ми пише:toe:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
1.)Dali nekoj znae za sto koristi AMX MODx ???
2.)ii dali moze samo sonego dase napravi server??

GLeam imase mnogu interes za instaliranje na server... Pa aj rekov da vi pomognam...

Od pocetok treba da go downloadirate

hldsupdatetool.exe kliknete ------>>> http://www.cstrike-planet.com/download?type=file&id=11

od koga ke ja downloadirate i instalirate programata ke vi se pojavi edno folderce vo C:\Program Files\VALVE\HLServer serverot ke vi bide tuka nigde ne bega :P :D:D:D

sega pritisnete START > Run > i pisete cmd... Ke vi se pojavi edno crno prozorce.

Sega tamu pisete:

cd C:\Program Files\Valve\HLServer

Sega sme podgotveni da go instalirame serverot...

Pisete pak vo crnoto prozorce:

HldsUpdateTool.exe -command update -game cstrike -dir .

Ako se e vo red instalacijata ke zapocne. Sega vasata rabota ke bide samo da docekate 30-60 min.

Instalacijata koga ke bide gotova ke vi se pojavi edna poraka "HLDS installation up to date"...

SERVEROT E GOTOV!!!!!

No sega ke recete "moite drugari pak ne mozat da vlezat vo mojot server"... Epa zatoa cicko Doan ke vi pomogne i toa da go sredite... :D

Sega go downloadirate non steam patchov http://ul53.rapidshare.com/files/11589595/hldsw32-provision.rar

od koga ke go downloadirate patchot kopirajte gi fajlite vo C:\Program Files\VALVE\HLServer....

Samo vi ostana da go zapocnete serverot od hlds.exe i od consolata vo cs 1.6 da pisete connect <VASA IP ADRESA:27015> ( vasata ip adresa mozete da ja najdete vo www.whatismyip.com nesto vaka 62.12.23.34 i na kraj ke dodadete :27015 ) znaci toa ke bide 62.12.23.34:27015

Tolku od mene vi gi cekam cekam komentarite byesss... :smir: :smir:

a kaj mene cs instaliran vo c>programm files>Counter Strike>i tuka trebit da otvoram nov folder pod ime HLserver??

Znaete li nekoj ko ke napisam connect na counter connect mojataip:port i pisuva retryng connection to server posle toa pisuva disconected failed to contact game server
Ve molam pomognete
 

Dacky_Cs

art is not a crime.
Член од
2 декември 2008
Мислења
383
Поени од реакции
7
Ја дигам сервер и само ја можам да си влезам на него кога ќе им дадам ип на другарите неможат да влезат не им го покажува... хелп?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ја дигам сервер и само ја можам да си влезам на него кога ќе им дадам ип на другарите неможат да влезат не им го покажува... хелп?
Сигурно има едно 5-6 одговори точни за тој проблем. Провери малце поназад, ке најдеш нешто.

Console

sv_lan 0
restart

кај мене така функционираше, доколку не им влегуваше на нив, НО само доколку имаш Dedicated Server.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ја дигам сервер и само ја можам да си влезам на него кога ќе им дадам ип на другарите неможат да влезат не им го покажува... хелп?
Да не им даваш IP: 192.168.xx.xx:27015?
 

Tr()LL*W@rL()rD

, Дрогhан ‘
Член од
29 октомври 2007
Мислења
1.626
Поени од реакции
99
@Dacky_Cs

Мислам дека ако имаш динамичка IP адреса, неможеш да креираш Dedicated Server.
Затоа што IP адресата ти се менува, и IP адресата на серверот неможе секогаш да е различна...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom