Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Другари изгубивме, али то је то... не ме толку загрижува поразот во дербито, дерби кај и да е моравме да изгубиме, но ме загрижува тоа што против Наполи ќе играме без Мексес и Бурдисо, е дури таа утакмица ќе биде "оф мори мајко"... имам многу за пишување, ама едноставно ме фаќа мрза, ај друг пат... можеби сега знам дека нашите амбиции се да се пласираме на место кое води во ЛШ другата година, али ништо не се знае посебно со оваа наша Рома, можеби до крајот на годината повторно ќе се најдеме во борба за Скудетото на само еден бод зад лидерот или пак ќе избиеме први на табела, а можеби ќе завршиме и 8-мо место, повторувам, со наша Рома никогаш ништо не се знае!!!
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Јбг момци тоа е , али јака утакмица и добро се држевте и со играч помалку . Не реална позиција има Рома на табелата со ваков играчки кадар .
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
сега прочитав 7 црвени имаме попиено оваа година(не ми се верува) :/
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Tи ова сериозно ?

Типот спаси 4-5 СИГУРНИ гола ....
и прими 4-5 никакви...цела дефанзивна линија вклучувајки го и него беше катастрофа. да беше мексес барем 2 од овие 5 немаше да ги примиме. а да беше тоти приказната ќе беше уште поразлична... фали некој во средниот ред кој ќе игра константно како пизаро минатата сезона што значи на секоја позиција фали барем по еден и на тоа ќе мора да се поработи во текот на летниот период, до тогаш нека ни е господ на помош
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
и прими 4-5 никакви...цела дефанзивна линија вклучувајки го и него беше катастрофа. да беше мексес барем 2 од овие 5 немаше да ги примиме. а да беше тоти приказната ќе беше уште поразлична... фали некој во средниот ред кој ќе игра константно како пизаро минатата сезона што значи на секоја позиција фали барем по еден и на тоа ќе мора да се поработи во текот на летниот период, до тогаш нека ни е господ на помош
аман бе Васе, ќе ја прогураме некако и оваа година, не се нервирај :)
Господ нека ни е на помош во Сабота против Наполи, се удам како ќе победиме :/
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
и прими 4-5 никакви...цела дефанзивна линија вклучувајки го и него беше катастрофа. да беше мексес барем 2 од овие 5 немаше да ги примиме. а да беше тоти приказната ќе беше уште поразлична... фали некој во средниот ред кој ќе игра константно како пизаро минатата сезона што значи на секоја позиција фали барем по еден и на тоа ќе мора да се поработи во текот на летниот период, до тогаш нека ни е господ на помош
Брат тоа на Снајдер не го фаќаа тројца ...

На Ето вториот гол не знам ..... Колку фудбалери знаеш што од десна преврлиле на лева и одма шутнале ? Ипак не е толку крив за ова ...

Третиот пенал ...

Четвртиот зицер гол беше .... тоа да го фатеше ке беше СРЕЌА , не знаење ....

Петиот јбг,не знам !
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Таков е фудбалот, нема зошто да се разочараме, бевме надиграни и изгубивме. Досега немавме пораз во дерби мечевите оваа сезона, се знае дека мораше еднаш и да изгубиме. Лошо е кога губиме бодови со Бреша, Каљари... и тн. Интер направи неколку добри трансфери (се сеќавате на Каржа, едно време беше изгубено детенце кое случајно се најде во Рома, а денес е многу солиден играч кој заигра и во Интер). Тоа е тоа треба да чекаме што ќе биде со продажбата на клубот па после тоа да се надеваме на добар фудбал, титули и сл.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
На Ето вториот гол не знам ..... Колку фудбалери знаеш што од десна преврлиле на лева и одма шутнале ? Ипак не е толку крив за ова ...
Oвој гол требаше да биде локумче за голманот. Ето направи добра финта ама лошо шутна а топката му помина низ стомак на Серџо.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
Брат тоа на Снајдер не го фаќаа тројца ...

На Ето вториот гол не знам ..... Колку фудбалери знаеш што од десна преврлиле на лева и одма шутнале ? Ипак не е толку крив за ова ...

Третиот пенал ...

Четвртиот зицер гол беше .... тоа да го фатеше ке беше СРЕЌА , не знаење ....

Петиот јбг,не знам !
па ти ништо не знаеш:pos:

--- надополнето ---

Oвој гол требаше да биде локумче за голманот. Ето направи добра финта ама лошо шутна а топката му помина низ стомак на Серџо.
и јас така мислам, ама па после не спаси со неколку добро одбранети топки...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
1.Брат тоа на Снајдер не го фаќаа тројца ...

2.На Ето вториот гол не знам ..... Колку фудбалери знаеш што од десна преврлиле на лева и одма шутнале ? Ипак не е толку крив за ова ...

3.Третиот пенал ...

4.Четвртиот зицер гол беше .... тоа да го фатеше ке беше СРЕЌА , не знаење ....

5.Петиот јбг,не знам !
Првиот не го видов ми кочеше стимот...ни од рома првиот не го видов
2. без раце да беше ќе ја одбранеше
3. Бурдисо си продолжи како што си знае секој меч црвен и го остава тимот на цедило
4 и 5 не се мачев да ги гледам веќе бев доволно изнервиран.

а дали се сеќаваш колку греќки имаше серџо? не велам не спаси неколку сигурни гола но се однесуваше како прв пат да застанува на гол. топките едноставно му бегаа од рацете.

--- надополнето ---

1.Брат тоа на Снајдер не го фаќаа тројца ...

2.На Ето вториот гол не знам ..... Колку фудбалери знаеш што од десна преврлиле на лева и одма шутнале ? Ипак не е толку крив за ова ...

3.Третиот пенал ...

4.Четвртиот зицер гол беше .... тоа да го фатеше ке беше СРЕЌА , не знаење ....

5.Петиот јбг,не знам !
Првиот не го видов ми кочеше стимот...ни од рома првиот не го видов
2. без раце да беше ќе ја одбранеше
3. Бурдисо си продолжи како што си знае секој меч црвен и го остава тимот на цедило
4 и 5 не се мачев да ги гледам веќе бев доволно изнервиран.

а дали се сеќаваш колку греќки имаше серџо? не велам не спаси неколку сигурни гола но се однесуваше како прв пат да застанува на гол. топките едноставно му бегаа од рацете.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Менез одличен на мечот Франција - Бразил ... гледајте хајлајтс ... браво

 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Менез одличен на мечот Франција - Бразил ... гледајте хајлајтс ... браво

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.736
нема што многу да се зборува само можам да кажам ПОТРОШЕНИ ИГРАЧИ!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom