Фан Клуб: Рома

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Околу делот играта го говори спротивното, јас не мислам така и сметам дека Интер не беше надигран од Рома во никој случај.

Инаку џабе ти е муабетот, имаш 17 години, а последна голема низа (во случајов хет-трик) на титули на Јувентус во Италија е од 94-95 до 97-98. По моиве калкулации, лично ти пратиш фудбал од 2-3 години и истиот тој притисок, тоа настојување на душманите да те оборат го имаш почуствувано уште тогаш. Морам да признаам дека се работи за големо искуство.

Се извинувам за оф-топикот, фанови на Рома.
Види, не зборев конкретно за мене, зборев во глобала за навивачите на Јувентус. Така е тоа кога си актуелен шампион, сите гледаат да те спуштат од врвот. Ние бевме шампиони, и не спуштија од врвот, тоа е тоа. Вие сте најомразени поради изминативе неколку години, нас не мразат поради фактот што сме најдобар тим у Италија, и така е тоа, така и ќе остане. Затоа и сите ни се ситат на она што сме у моментов...

Ајде, доста е оф топици. Ако може некој да постира статистика за мечот, баш ме интересира како тоа изгледаа шансите на Рома во однос на оние на Интер.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Види, не зборев конкретно за мене, зборев во глобала за навивачите на Јувентус. Така е тоа кога си актуелен шампион, сите гледаат да те спуштат од врвот. Ние бевме шампиони, и не спуштија од врвот, тоа е тоа. Вие сте најомразени поради изминативе неколку години, нас не мразат поради фактот што сме најдобар тим у Италија, и така е тоа, така и ќе остане. Затоа и сите ни се ситат на она што сме у моментов...

Ајде, доста е оф топици. Ако може некој да постира статистика за мечот, баш ме интересира како тоа изгледаа шансите на Рома во однос на оние на Интер.
Ако де, јас правам со тебе муабет, не правам со илјадниците фанови на Јувентус, затоа и ти го спомнав тоа. А околу тоа дека ве мразеле дека сте најдобар клуб во Италија само ќе ти споменам, огромна е разликата помеѓу ,,најдобар'' и ,,најуспешен''. Толку од муабетот.

Сега за фановиве на Рома, ако може некој да даде инфо кога го надоградиле Олимпико и колку собира навивачи сега во моментов. Вака е ѕверски, а редно време беше да подигнат трибини за да не трчаат играчиве 10 минути за да стигнат да прослават со своите навивачи :)
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ако де, јас правам со тебе муабет, не правам со илјадниците фанови на Јувентус, затоа и ти го спомнав тоа. А околу тоа дека ве мразеле дека сте најдобар клуб во Италија само ќе ти споменам, огромна е разликата помеѓу ,,најдобар'' и ,,најуспешен''. Толку од муабетот.

Сега за фановиве на Рома, ако може некој да даде инфо кога го надоградиле Олимпико и колку собира навивачи сега во моментов. Вака е ѕверски, а редно време беше да подигнат трибини за да не трчаат играчиве 10 минути за да стигнат да прослават со своите навивачи :)
Олимпико не е надграден во последниве години..Иначе вкупно собира 80 илјади.Гуливеееееееееерррррррррррррр гуливеееееееееееерррррррррр
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Сега за фановиве на Рома, ако може некој да даде инфо кога го надоградиле Олимпико и колку собира навивачи сега во моментов. Вака е ѕверски, а редно време беше да подигнат трибини за да не трчаат играчиве 10 минути за да стигнат да прослават со своите навивачи :)
Ако треба да е мајтап , врска нема од смешно. ако не приближно не цели 80 000 и неможи да се промени пошто припаѓа на градот Рим и е олимписки стадион мора да е со патека.
Росела има во план да изгради стадион само незнам што се случува со тоа иако го имаше планот и стадионот ке се вика Франко Сенси.
 
K

KomitaMKD

Гостин
Ако треба да е мајтап , врска нема од смешно. ако не приближно не цели 80 000 и неможи да се промени пошто припаѓа на градот Рим и е олимписки стадион мора да е со патека.
Росела има во план да изгради стадион само незнам што се случува со тоа иако го имаше планот и стадионот ке се вика Франко Сенси.
За навивањето можат само да го пу*ат сите сезнае кој ги има најдобрите навивачи во италија.А Росела место да гради стадион подобро да вложи во некои засилувања кои би го подигнале клубот на повисоко ниво.
Кога сме веќе кај страста:
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Абе што се радувате како да сте освоиле Шампионска?полека малце има време..не се радувајте пред време..Пак Интер е прв па вие ако сакате тепајте све до крај,и они ќе тепаат.....Смирено:duel:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Абе што се радувате како да сте освоиле Шампионска?полека малце има време..не се радувајте пред време..Пак Интер е прв па вие ако сакате тепајте све до крај,и они ќе тепаат.....Смирено:duel:
добро бе ти глуп си? исто си се радуваме како со било кој тим ? кој ти е тебе проблемот... ти реков фрустрации во фан клуб интер имаш петли ке те бодрат таму ајде гитла сеа ... доста ми од вакви што гледат фудбал на Livescore и ке ми јадат лајна овде после .
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
љуѓе дајте бе еднаш прифатете го поразот и достате со оф-топик. сме се радувале како да освоивме нешто? па нормално дерби натпревар каков што никогаш нема да видат во англија па уште помалку германија или во некој други „заостанати земји “ каде аматерските тимови играат во втора лига. на овој или на оној начин рома победи и енд оф д стори. веќе сите ни честитавте преку 12 поста (бла бла бла и уште еднаш честито (нов пост) бла бла бла уште еднаш честито)
 
П

Паган-др

Гостин
За стадионот што треба да се гради, а мислам е почнат со градење не ме држете за збор, не излегува од буџетот на Рома, туку од буџетот на градот Рим.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ако треба да е мајтап , врска нема од смешно. ако не приближно не цели 80 000 и неможи да се промени пошто припаѓа на градот Рим и е олимписки стадион мора да е со патека.
Росела има во план да изгради стадион само незнам што се случува со тоа иако го имаше планот и стадионот ке се вика Франко Сенси.
Не е мајтап, не се тревожи. Страничните трибини, т.е. исток и запад ми се видоа како надоградени така што беа малку спуштени до самата атлетска патека, можеби грешам, али така ми се виде.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Не е мајтап, не се тревожи. Страничните трибини, т.е. исток и запад ми се видоа како надоградени така што беа малку спуштени до самата атлетска патека, можеби грешам, али така ми се виде.
не не , само реклами имаше многу и не изгледаше празно ко секогаш
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.728
еве едно прекрасно видео по завршувањето на мечот... УЖИВАЈТЕ и пејте со навивачите на Олимпико :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163


Ајде што да се каже за ова? Гомнарон судија гледа све и не реагира. Значи преку куров више! Ова не црвен, банче асално треба да јаде човекот. До кога вака само не ми е јасно ...
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716


Ајде што да се каже за ова? Гомнарон судија гледа све и не реагира. Значи преку куров више! Ова не црвен, банче асално треба да јаде човекот. До кога вака само не ми е јасно ...
Не бе шо ти е, глумеа дечкиве, пичкарска тактика имаа поставено, не дека беа груби стартовите на овие од Интер... :tapp:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393


Ајде што да се каже за ова? Гомнарон судија гледа све и не реагира. Значи преку куров више! Ова не црвен, банче асално треба да јаде човекот. До кога вака само не ми е јасно ...
Аууууууу.. Судијава слеп да не е бе?? Па ова е црвен како солза!! Ехххх.. Само ко ќе се сетам каков црвен доби Канаваро со Фулам! Ццццц!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom