Фан Клуб: Рома

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Немој да бараш, молимте. Муабетот ми беше следен, ко прво не го правев со тебе ама ај, зошто сите летате како падобранци, а всушност не запазувате на што мислев. За разлика од Рома, Интер знае да изигра меч со (пример) Милан, а да не игра пргаво, да не се тегнат, да не глумат низ терен, тоа го имам забележано и кај Јубе на пример кога игра против Милан/Интер. Затоа и споменав дека можеби е до ривалството, такво ми е мислењето и крај.

п.с. Пупоне, видиш што убаво ти објасни Сајтлер, не питај гаталец, питај паталец. :pos:
абе сега не биди мудрец ти , оди лечи фрустрации на друго место. интер има од последните 9 меча само 2 победи не ми филовај сега ти ... РОМА го надигра Интер и крај ... до 40 мин 80% рома ја имаше топката во нозете а во останатиот дел 50 50 беше , гол од ЧИСТ офсајд .

И ако е ова добра партија на Интер тогаш дај да го земиме скудетото уште од сега
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
абе сега не биди мудрец ти , оди лечи фрустрации на друго место. интер има од последните 9 меча само 2 победи не ми филовај сега ти ... РОМА го надигра Интер и крај ... до 40 мин 80% рома ја имаше топката во нозете а во останатиот дел 50 50 беше , гол од ЧИСТ офсајд .

И ако е ова добра партија на Интер тогаш дај да го земиме скудетото уште од сега
Фрустрации неам, не гледам ниту една причина зошто би бил фрустриран, ако зборуваме нели за ситуацијата на табелата, таму сум прв, ако зборуваме за дуелов, неможам да сум фрустриран, изгубив од добар тим. Така да ти немој да се секираш за мене, добар сум јас.

Мислам дека пенал имаше врз Снајдер, Интер имаше пречка и статива, во вториот дел имаше поголема иницијатива од Рома, земи во предвид дека играше на гостински терен итн. Како и да е, јас го признав поразот и ја честитав победата.

Земитего.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Cestitki za pobedata iako bev ubeden deka ke zavrsi so 1-0(2-1 zavrsi :) ) ocekuvam da stanete sampioni ovaa godina Cestitki uste ednas!:smir:
 
B

boki10messi

Гостин
Честитки за добиеното дерби. Навистина го надигравте Интер во еден фантастичен натпревар со многу шанси на двете страни, ама вие бевте поконкретни(бомбата на Ризе:drk:)

Мурињо вака бил надмудрен само на Камп Ноу (оваа сезона во групите) и денеска. :helou:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
vakvo nesto ne ocekuvav od roma
na pocetokot na sezonata bese nekade na dolniot del od tabelata ako ne se lazam,a sega se borat za prvo mesto
bravo
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Фала на честитки.Што е работава со овие од Интер зарем уште неможат да поднесат дека се поразени и дека полека го губат скудетото?:uvo:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Дај Боже нападов да УНИШТУВА!!!!:pipi:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ало , шо ви е бе ...... Шо терате одма на ругање и на лечење комплекси ?

Ај SASUKЕ го разбирам , 100% цело одделение му навива за Интер пошо Пандев игра таму и крка ненормален ремет цело време али не ми е јасно зашо вие толку се дигнавте одеднаш ....Бар на форумов од стално коректни односи сме имале :))))

Ви честитавме победа и тоа е ...И да е незаслужена , таа е ...

И мене ми е помило да го изгубиме скудетото од екипа као Рома (Што ке го освои сега и следен пат за 10години)и чии навивачи не се навикнати да освојуваат титули секоја сезона(без навреда) од колку од Милан и Јуве кои ке го дрват цела година како се шампиони
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Дај Боже нападов да УНИШТУВА!!!!:pipi:
осеќам дека Тоти и Тони одлично ќе играат во нападот, само 10мин беа заедно на теренот и Тоти веднаш со асистенција до Тони, нека се живи и здрави партали ќе прават до крајот на сезоната

а еве ги овие другарчињата, многу се сакаaт :)

 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе барем маливе тимови да се праат партали :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
па до крајот не ни остана некој сериозен противник, освен дербито со Лацио

а еве за ДекО плачкото


вака ни стои распоредот до крајот на сезоната
Бари-гости
Аталанта-дома
Лацио
Сампдорија-дома
Парма-гости
Кајари-дома
Киево-гости
плус натпревар со Удинезе во купот и веројатно и финале со некој од Фиорентина и Интер
се надевам дека ќе ги победиме сите натпревари до крајот на сезоната
 

Kajgana Shop

На врв Bottom