Помош: Вируси, црви и разни штетници

П

Паган-др

Гостин
Некој да каже со што да го избришам ова? Нод32 неможе
Win32/Rootkit.Agent.ODGtrojan -unable to clean ми покажува на Нод32.

edit: симнав тројан ремувер, ми исчисти едно 10 може и повеќе тројанци, да не го урочам компјутеров сега за сега добро работи.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
probaj so a-squared free ke se iznenadis so se moze:helou:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.718
Поени од реакции
4.912
WARNING - Саат време компјутеров беше под напад на ова ѓубре win23/virut.nbp Нодот одби едно 60 атак за пола саат .. па самиот компјутер почна да си прави рестарт :tapp:.... фала богу послем некако се уклучив на нет ..и прашав на еден странски форум за вируси енд стаф .. вака ми го обајсниа ....

that's the digital version of swine flu man. :vozbud:

Добро е сега некако се враќа у нормала послем интервенцијата на Тројан Ремувер 6.8.0

Welcome to BC HijackThis forum.

Your system is infected with one of the nastiest file infectors:

QUOTE
Virut is a polymorphic file infector with some additional features. It spreads all around the drive and infects even files infected by another virus previously. The only symptoms are a strange HDD activity while infecting, and also unwanted TCP traffic. Virut tries to connect you into an IRC network under the user name "Virtu" and zombify you. Unfortunately, the cleaning of this virus is very difficult or almost impossible.

ахххххх мамата на срањево .. ми сјеба неколку програми
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
trojan-gamethief.win32.magania.bdsk

Virusof pojma nemam od kaj mi dojde na laptopo, nod32 nemozi da go najdi ali KIS 2010 odma go najde

Mi treba nekoja alatka za brisenje na trojanof
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
nemozam da instaliram spyware doctor na windows sedmicava.
koja druga slicna programa e dobra zamena za spyware doctor?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
nemozam da instaliram spyware doctor na windows sedmicava.
koja druga slicna programa e dobra zamena za spyware doctor?
Spyware Terminator оваа мислам дека е најдобра:vozbud:

trojan-gamethief.win32.magania.bdsk

Virusof pojma nemam od kaj mi dojde na laptopo, nod32 nemozi da go najdi ali KIS 2010 odma go najde

Mi treba nekoja alatka za brisenje na trojanof
Trojan Hunter или пробај рачно да го најдеш:toe:
 
Член од
20 март 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ej da Help !!! SEdam na msn i naednash se pojavuva nekoj ERROR i mi vika deka pc ke mi se siklu4i za 1 minutaa i si odbrojuva i posle se isklu4uva ili rastartira pc !!! i ajde pak go uklu4uvam pak toaaaaaaa 3-4 pati po redd
:toe::toe::toe::toe::toe: helppppp pls pobrzooo
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ej da Help !!! SEdam na msn i naednash se pojavuva nekoj ERROR i mi vika deka pc ke mi se siklu4i za 1 minutaa i si odbrojuva i posle se isklu4uva ili rastartira pc !!! i ajde pak go uklu4uvam pak toaaaaaaa 3-4 pati po redd
:toe::toe::toe::toe::toe: helppppp pls pobrzooo
Скенирај со анти вирусна програма про види дали ќе го најде вирусот:toe:
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ej da Help !!! SEdam na msn i naednash se pojavuva nekoj ERROR i mi vika deka pc ke mi se siklu4i za 1 minutaa i si odbrojuva i posle se isklu4uva ili rastartira pc !!! i ajde pak go uklu4uvam pak toaaaaaaa 3-4 pati po redd
:toe::toe::toe::toe::toe: helppppp pls pobrzooo
Си фатил Blaster 100%. Еве зошто . Симптомите од тој вирус се тие, се појавува тоа прозорчето кое одбројува.
И самиот вирус се активира на 15ти секој месец, а од 15ти август до 31ви декември се активира секој ден. А вчера беше 15ти, се активирал па ти денес ни кажуваш овде.

Е сега. Мајкрософт издаде поправка за сигурносната дупка која овај црв ја користи кратко времо откако црвот се појави. Потоа таа поправка ја имаше и во сервисниот пакет 2. А црвов успева да работи кај тебе, што значи ти користиш winodws xp без никаков сервисен пакет, или со sp1. Сп 1 беше издаден 2002 или 2003. А сп2 во кој е вклучена поправката излезе 2004. Откако ќе го исчистиш, беднаш да снимиш сп3. кој излезе 2008.

Како да го исчистиш. Не треба дури ни посебен антивирус. Моши со Microsoft® Windows® Malicious Software Removal Tool
Оваа алатка може да ги избрише „попознатите“ црви (тие што се рашириле на многу комјутери), а Blaster беше баш таков.

За да си купиш време и да можиш да ја симниш алаткава, отвори Command Prompt. Кога ќе почни да одбројува, во командата напиши:
shutdown /a
и ентер. Прозорчето за исклучување ќе се затвори. Command Prompt чувај го отворен. Ако почне пак да одбројува, во командата притисни горна стрелка и ентер пак. оваа алаткава симни ја и поушти ја да скенира. Треба да го исчисти. Кога се ќе заврши веројатно ќе треба и рестарт. После тоа инсталирај сп3, или наново инсталирај (форматирај) winodws со вграден сп3.
 
Член од
20 март 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
PA zasho mora se toa da go pravamm !!! ao e toa rabota samo format ke mu napravam toa znam !!! sakam bez da pravaam format
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Еј батка. Јас 10 минути она го пишував ти вака враќаш!!! И убо ти кажав, можи без формат можи со формат читај подобро.
Еве ти за service pack 3 без формат.

Ептен џвакано сакаш. Да знаше да прајш формат ќе знеше и во гугл да пишиш windows xp sp3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom