Фан Клуб: Рома

Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Само што прочитав, тренерот на Клуж е Италијанец, а го заменил претходниот тренер пред недела-две. Изгледа одлично ја познавал играта на Рома, па убаво ги насочил како да играат.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Само што прочитав, тренерот на Клуж е Италијанец, а го заменил претходниот тренер пред недела-две. Изгледа одлично ја познавал играта на Рома, па убаво ги насочил како да играат.
ако брат колку и да ја познавал играта рома не треба да си дозволи да изгуби од клуж тоа ти е како сеа тренерот на вардар одлично ја познава играта на реал или некој др клуб и да ги тепа
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
ако брат колку и да ја познавал играта рома не треба да си дозволи да изгуби од клуж тоа ти е како сеа тренерот на вардар одлично ја познава играта на реал или некој др клуб и да ги тепа
Женско сум :). Да, ама имало влијание. Нормално дека играчите се најзаслужни. Едноставно некои за нас анонимни фудбалери одиграа подобро од Рома. Никој не е непобедлив. Е сега што си го дозволиле тоа тие ќе му ја мислат за понатаму.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Женско сум :). Да, ама имало влијание. Нормално дека играчите се најзаслужни. Едноставно некои за нас анонимни фудбалери одиграа подобро од Рома. Никој не е непобедлив. Е сега што си го дозволиле тоа тие ќе му ја мислат за понатаму.
хахахаа:kesa: не разликувам сеа ни машки ни женски:mist: изнервиран сум од утакмициве а иначе за другово што го пиша во право си:salut:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Абе не го оправдувам овој пораз,ама па до некаде би можело да се пожали Рома на отсуството на двајцата централни дефанзивци Мексес и Хуан!Започнаа со Панучи у средината на одбраната!Плус Тоти не почна од старт,а Перота не ни играше!Но сепак катастрофа!Ама ова е Лига на Шампиони и секој тим има некој КВАЛИТЕТ
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Ајде сега треба да му ги спакуваат куферите на Спалети.Доста беше.Годинава и му дадоа пари за трансфери и се но тој ги купи баптиста и менез.катастрофа.Се надевам дека ќе изгубиме и од реџина за да го избркаат спалети.
Мала криза, ќе помине...
Спалети ќе остане уште долги години .
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Не ми е јасно, што се деси синоќа. Како можеа да изгубат на домашен терен од дебитантот во ЛШ Клуж. Невистина не знам како им се лизна водството што го имаа и на крај да останат со празни раце. Ова јас сметав дека ќе биде лесен залак за Рома, но сеа веќе више него очигледно е дека имаат проблеми и тоа сериозни на стартот од новата сезона и ќе мораат што побрзо да се соземат, пошто работава не ми свиѓа, уопште ... !!!* :wink:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Море остај тоа него кладилнициве тријат раце ко ненормални!Нема човек што не ги играл Рома и Вердер!:nesum:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
stramotaaaaaaaa:kesa::kesa::kesa::kesa: kako prvo roma treba da si najdi nov sopstvenik so poke pari za da mozi da napraj transferi a posle da go meni menagerot so nekoj so ke napraj ubaj transferi sramota:kesa:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
stramotaaaaaaaa:kesa::kesa::kesa::kesa: kako prvo roma treba da si najdi nov sopstvenik so poke pari za da mozi da napraj transferi a posle da go meni menagerot so nekoj so ke napraj ubaj transferi sramota:kesa:
Не е се во парите...
Не ја гледав утакмицата,но резултатот е....:kesa::kesa::kesa:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Пио, фората е што тренерот на Вардар, нее од иста држава, со Шустер.. Можеби има влиание, Умбра..кој знае, овој па Пио Вардар и реал.. ајдеее!:pos2::pos2::pos2:
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
мала криза во играта , ке помини ке видите и ке ја фалите Рома за играта што ке ја прикажи. плус т.е. голем минус се отсуството на неколку првотимци исто и Тоти и ДеРоси играа повредени (ДеРоси усте има болки во вратот од мечот со Палермо) исто и Дони е повреден а брани, ако ги има сите играчи Спалети на располагање другиот меч во Романија ке видите каков резултат ке има . Јас го гледав мечот и тешко срање се Клуж имаа среќа , сериозно.
Ке се вратат работите во нормала, Рома има квалитети.
Спалети нема да си оди, а и ако има дупка во кариерата и да мора да си замини од Рома ке има достојна замена , Анџелоти :smir:

без грижи , само FORZA ROMA !
 

Арамбаша

One name, One love Macedonia
Член од
2 јуни 2008
Мислења
309
Поени од реакции
11
Значи по неуспешниот старт во Серија А и лигата на шампионите а пред тоа и во супер купот, да се надеваме дека следното коло конечно и ќе славиме победа.
Играме против реџина на Олимпико.

Тип Рома 4 - 0 Реџина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom