Фан Клуб: Рома

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.467
Поени од реакции
5.439
Ќе им се одмаздите ли некогаш :)

... Мирко не е Тоти
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Момци браво супер се држевте првите 30 мин. Одличен фудбал - ви фалат добри напаѓачи.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ќе им се одмаздите ли некогаш :)

... Мирко не е Тоти
Ne e samo mirko na terenot be. Primija nesrekjni gola. Akciite mu bea uspesno krateni i bidna to so bidna. Ferguson super si ja zamisli igrata so ne bese slucaj so Spaleti (ocigledno ima uste da uci). Aj pojke srekja vo Mancester.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Па Рома изигра прилично добро што се однесува на тактички план. Жалосно е тоа што Рома доминираше, ама поради недостиг на креативност и среќа, не успеаа да погодат. Де Роси, леле колку слабо изигра Де Роси, ме разочара стварно, а тој требаше да дава убави топки напред до Мирко. Одбраната два пати фатена во невнимание, и два пати примија гол.

Ама јебига, тоа е, ајде сега да атакуваме на скудетотоооо :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Сепак, очекувано беше Рома да загуби од Манчестер Јунајтед, иако мислам дека можеа да дадат барем еден гол...
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Колку само се чувствуваше отсуството на Хуан во одбраната, а за креативноста на Тоти да не правам муабет.

Ајде сега да се фокусираме на враќањето на погоре споменативе, и на освојување на скудетото!!!
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
како можеа поред толку шанси да изгубат ја не знам. цел живот ги пратам и стварно сеа ме разочараа.
 

drag43_sexy

вауууУ!
Член од
3 октомври 2007
Мислења
1.349
Поени од реакции
2
подобар скор од минатиот имавте ајде и добри бевте на почеток .
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
подобар скор од минатиот имавте ајде и добри бевте на почеток .
На почеток? Цела утакмица бевме добри. Единствено немавме среќа и креативност доволно за да ги завршиме нападите.

Одбраната прими два гола. Првиот гол класична грешка на играта во одбраната ... никој не го чуваше Роналдо! Вториот гол, комедија. Панучи кутар не знаеше што да прави.

Де Роси и позади одбраната беа тиња организирани, и резултат = два примени гола.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
240
Поени од реакции
4
roma trebase da pobedat imaa 5 pati podobra igra od na man.utd (tapite)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Влатче...Аквилани беше најслаб играч, многу очекував од него.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Бедна игра покажаа Манчестер. Мислев дека ги имате до 30 мин. Ви фали креативноста на Тоти. Ај ќе има и друг пат (=
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Рома ми се доста симпатична екипа но против мојот тим не можеа повеќе! Покажаа желба но им недостига искуство кое Манчестер во моментов го поседува.
Рома имаше подобра игра затоа што Јунајтед тоа им го дозволи и преку контри и полу контри постигна два гола(можеше и повеќе), а Рома не ги искористе неколкуте убави шанси. Тоа е фудбалот, не се бројат корнерите, се бројат головите! Повеќе среќа догодина!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom