Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
На натпреварот многу работи не ми се допаднаа, покажуваме многу слабости, особено во одбрана, многу лесно ни стигаат до шеснаесетникот, со еден пас и тука се, а со 2 разбивачи на средина игравме, на хартија изгледавме дефанзивно а не знаеме и не можеме солидно да се бранеме, сериозно почнува да ме загрижува (не)стабилноста на одбраната, па и Пепе ако е посериозно повреден, тогаш дури наебавме.
И нападот ништо посебно, фалаше креативност, МОРАШЕ да игра ВДВ или Гути на местото на Гаго, на Снајдер очајно му требаше партнер, нешто што од Гаго и Диара не може да го добие. За Руд да не ни зборувам колку ни е потребен, иако и тој веројатно немаше многу да помогне на овој натпревар, со оглед на малкуте шанси кои ги имавме.
Друго што не ми се допаѓа е што даваме гол и креваме ручна, не продолжуваме агресивно кон голот, полека ја препуштаме играта на противникот и неминовно е да примиме гол, друг ден може и ќе издржевме да тепаме, ама недозволиво е противник како Алмерија да не ора така, што правиме во ЛШ ако се браниме. Не е толку да недостасува индивидуален квалитет кај дефанзивците колку што е во тимската игра, потребни се уште корекции ако сакаме да бидеме конкуренти до крајот во ЛШ, примера нека ја земат кулињата.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Ццц... Видовте ли бе судиите што ни прават?!
Пак ради нив не тепавме!!!
Време и терен ... катастрофални за игра!
Се беше против нас!
Инаку игра и залагање на цел тим ... 100%. Секоја чест!
Од толку јако што изиграа сите , неможам еден да издвојам како најдобар!
Како и да е , успеавме да им украдеме еден драгоцен бод на изворедниот и силен состав на Алмерија!

П.С.

И пак да се тешиме дека тимот , атмосферата и залагањето се на завидно ниво, тукѕ , ради виша сила губиме.
Реал Унион не беше случајност.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Neznam so me plasi pojce nasata losa igra ili barca sto gazi
Не биди сигурен дека барселона ќе гази вака цела сезона.
Ќе попушти кога тогаш и ќе почнува да опаднува.Не може вечно вака да победува.
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Готово.Крај!Нерешено 1-1,а баш сакав да победите да бидете пред Барселона...
Да бидат пред Барселона нема шанси имат исто бодови а Барса има подобар гол разлика имаат 28-8 :toe:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да бидат пред Барселона нема шанси имат исто бодови а Барса има подобар гол разлика имаат 28-8 :toe:
И сега точак да им купиме? Се покажа пред 2 години, имаа подобра гол разлика, ама им го дадовме и на Сантијаго и после 3-3 на Ноу Камп, и кој стана шампион? Не се гледаат головите, се гледа меѓусебни дуели, а до дуелот со Барса имаме доволно време да излеземе од гомната кои не зафатија!


Ете го Хајнце, ама не го кривим него, го кривим Шустер! Место да игра со Марсело, тој запнал Хајнце па Хајнце...по трапав играч не сум видел од него! Нека разбере дека со едно крило не се игра, по лева страна жива душа немавме, освен Робен кога ќе ја сменеше страната! КАТАСТРОФА! Метцелдер што немаше 2 месеца играно изигра подобро од него, му ебем трапавиот! Ако го стае и против Јуве...
Денеска сум се изнервирал, одамна не сум бил толку нервозен. Едноставно го исплукав и телевизорот и ми идеше нешто да скршим, ка ќе го видев тоа трапавиот ми се дигаше притисоков!!
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
Готово.Крај!Нерешено 1-1,а баш сакав да победите да бидете пред Барселона...
Јас не кажав ништо лошо само сакав да кажам Реал и да тепаше пак ке беше втор бидејќи Барса има подобра гол разлика :toe: :helou:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Не се нервирајте... изгубииме важни бодови ама сепак сеуште е почеток на сезоната има уште многу многу кола ехее....
Според мене не треба да загубиме во дерби натпреварите од барса, валенсиа или вилареал, колку што може повеке бодови да освоиме од овие 6 натпревари.
Инаку за барса... ќе им дојде и на нив кризата, ке почнат да губат од бетис, севила... така да мегусебните дуели ке решаваат кој ке биде шампион! :smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
лелелеле еј ако продолжиме вака:nesum::kesa:
ај ќе биде подобро најважно е сеа со јуве..
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
За добар почеток на неделата... хахх
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
13
И јас повратив кога го видов бљакккк :nesvest::nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom