Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
не игуаин, него гути. види само како застанал, а и баш е фраер со косичка. раул и игуаин се тука некаде,па касиљас, а за оние двајцата ноу комент. :vozbud:
:pos: :pos: :pos:
знаев дека ќе напишеш нешто за сликата :pos:
(шева ако иде во реал и ти ќе си за реал нели:) )


добар е раул :pipi:... туку многу подобро е ако Роналдо не дојде во реал, не ви треба тој бе, таков циник ... ај со среќа годинава и со нова титула :smir:
 

bojann1

desmosedici rr
Член од
7 ноември 2007
Мислења
1.234
Поени од реакции
41
Кај го ставиле Диара, колку е црн, барем да му дале бело одело, човек неможе да го препознаае :)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
:pos: :pos: :pos:
знаев дека ќе напишеш нешто за сликата :pos:
(шева ако иде во реал и ти ќе си за реал нели:) )


добар е раул :pipi:... туку многу подобро е ако Роналдо не дојде во реал, не ви треба тој бе, таков циник ... ај со среќа годинава и со нова титула :smir:
не бе, ја од шпанија сум си за реал, а за челзи forever! ok? ok..
и не секогаш гледам само фудбалери, него и малце фудбал!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Касиљас е одличен на сликата,а Гути некако смешно ми застанал како човекот да си има некаков зор:D За Диара немам коментар црн како ноќ:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Диара е најфраериште бе :vozbud:
Само он и Икер се јако застанати, другиве не ги бива за позирање :tv:


А со Робињо се уште нема официлализирано за новиот договор, ама би требало овие денови да завршат работа оти нашиве не го пуштија на ОИ, заминал на подготовки со тимот во Австрија, значи по се изгледа ќе остане. :je:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Мое мислење е дека Робињо ќе си остане во РЕАЛ и покрај сите шпекулации.Ова со шпекулациите за негово заминување мислам дека е само поради неговата цена и слава.Ќе му остане верен на РЕАЛ(незнам зошто сум толку сигурен):)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
РЕАЛ побарал од Бразил,Робињо да не оди на Олимписките игри на што Робињо рекол дека тоа е одлука на РЕАЛ и дека тој ја почитува и дека е за негово добро.:)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Мое мислење е дека Робињо ќе си остане во РЕАЛ и покрај сите шпекулации.Ова со шпекулациите за негово заминување мислам дека е само поради неговата цена и слава.Ќе му остане верен на РЕАЛ(незнам зошто сум толку сигурен):)
И јас мислам дека ќе остане, ама факт е дека има недоразбирање помеѓу него и управата, тој сака подобар договор а рака на срце и го заслужува, моментално е платен околу 2 мил. евра, а тоа е помалку од платата на еден Савиола кој зема околу 3 мил. евра.

РЕАЛ побарал од Бразил,Робињо да не оди на Олимписките игри на што Робињо рекол дека тоа е одлука на РЕАЛ и дека тој ја почитува и дека е за негово добро.:)

Лекарите забележале мала повреда кај него, па сметале дека е најдобро ќе биде да не настапува на ОИ со Бразил, па го пратиле на подготовките во Австрија, па по се изгледа ќе остане. :)
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кај го ставиле Диара, колку е црн, барем да му дале бело одело, човек неможе да го препознаае :)
И јас се смеев на тоа уште кога ја видов сликата :):).
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
А таа слика што е?Презентација на новиот спонзор хуго бос или пак е нешто друго?
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А таа слика што е?Презентација на новиот спонзор хуго бос или пак е нешто друго?
Сликата е презентација на оделата кои играчите ќе ги носат надвор од теренот, кога ќе патуваат на гостувања и сл.
Инаку и лани носеа Хуго Бос, не е нов спонзор :)
 
В

Вори

Гостин
Давор е баниран перманентно поради пцуење и користење 2 јузери.
Продолжете со дискусијата.

Иначе јас сум правилниот Davor Josifoski ,а овој е клон-двојник кој се претставува како мене и пцуе.Јас не бев во Македонија 10 дена и сега кога се вратив видов дека сум баниран,А усвари неам напишано ништо повеќе од 10 дена на овој форум.Плус неговиот профил е на кирилица и има 6 мислења така да не сум јас.Затоа ги молам модераторите и администраторите да ми го тргнат банот бидејќи навистина не сум јас.Со почит:smir:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Играме пријателска утакмица на 27 тое во Недела со Линз ЛАСК(од кај се овие??) во 19:00.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom