Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Такви играчи ми се допаѓаат,си седат на клупа кога треба влезат дадат се од себе му помагаат на тимот и не се бунат што немаат првотимски статус.Тоа е вистинска клупа.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Де Ла Ред ви е многу добар играч ,ако си иде баптиста има добра замена ,а за дренте у јуве,нема шанси
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Рома нудела 15 милиони за Баптиста,тоа и не е лоша сума,но и играчот не е за потценување.На крајот ке видиме што ќе се случи и дали ќе се оствари трансверот.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Рома нуди 15, наште бараат 20, ќе замине за негде околу 17.7 :)
Баптиста и да оди ќе биде достојно заменет, него мене ОВА ме загрижува :nesum:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Рома нуди 15, наште бараат 20, ќе замине за негде околу 17.7 :)
Баптиста и да оди ќе биде достојно заменет, него мене ОВА ме загрижува :nesum:
Епа сеа јбг ако сака тој нека си оди. Со сила никој не држиме а и не пропаѓаме заради еден играч;) Калде не не остава без ич ке стресе париче ке донесе некој.

А Бапти за 15-20 нека си иде, се чека тој да си оди за да наследи ВДВ
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Епа сеа јбг ако сака тој нека си оди. Со сила никој не држиме а и не пропаѓаме заради еден играч;) Калде не не остава без ич ке стресе париче ке донесе некој.

А Бапти за 15-20 нека си иде, се чека тој да си оди за да наследи ВДВ

Абе фината е шо он цело време вели дека сака да остане, ама за повеќе пари, факт е дека Робињо заслужува подобар договор (чисто за споредба, Савиола зема поголема плата од него) ама ако си ќути има поголема шанса да го добие, е сеа ако е запнат толку за Челзи, фала, чао пријатно.
Ко шо викаш ти, со сила не го држиме, сме постоеле пред него, ќе постоиме после него.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Шпекулации се на неколку интервјуа изјави дека тој сакал да останит во реал ама не мојт да играт шо би се рекло за дзабе а и во реал не го има оној почит како шо заслужува во неколку случаи тој ја спасуваше реал а и не само тоа он е стварно силен играч..
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Робињо го продолжи договоро за 5 години :eek:jea::eek:jea:
http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/real_madrid/es/desarrollo/1148225.html

конечно челзи, роналдо и менфак можи да одебат



стварно манекен бил Игуаин :)
СУПЕРРР...А не би рекол за Игуаин манекен за манекен треба височина според мене повеќе на Пепе би му личело:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
1.Раул
2.Касиљас
3.Гути
4.Игуаин
5.Диара
6.Пепе

:)
 
Член од
23 април 2008
Мислења
457
Поени од реакции
4
Робињо го продолжи договоро за 5 години :eek:jea::eek:jea:
http://www.marca.com/edicion/marca/futbol/1a_division/real_madrid/es/desarrollo/1148225.html

конечно челзи, роналдо и менфак можи да одебат



стварно манекен бил Игуаин :)
не игуаин, него гути. види само како застанал, а и баш е фраер со косичка. раул и игуаин се тука некаде,па касиљас, а за оние двајцата ноу комент. :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom