Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Браво за Алмерија,одлично изиграа,Реал ушасно,на никој не му одеше али тоа е тоа.Шанса за Барса да ни се приближат.Иако и ја сум против Сител,денес морам да ги пофалам.Се слушаше звукот од стадионот и го немаше коментаторот од Скај спорт.
:pos2::pos2::pos2:
Голем напредок направија со тоа, морам да се согласам. :vozbud:

Па уште се спремале во живо, директно од Камп Ноу да го пренесуваат Ел Класико, а пошто и тогаш беше од Скај Спорт, ќе направеле напори директно од Бернабе да го пренесуваат Ел Класико.:uvo::uvo::uvo: Не можат еден асолен пренос да направат, па и директно од Ел Класико.
Патетика...:tapp:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Браво за Алмерија,одлично изиграа,Реал ушасно,на никој не му одеше али тоа е тоа.Шанса за Барса да ни се приближат.Иако и ја сум против Сител,денес морам да ги пофалам.Се слушаше звукот од стадионот и го немаше коментаторот од Скај спорт.
naj debilniot komentator sto moze da postoi e na sitel za tores vika cannavaro i ramos

a i sudijata dobro si ja izvrsil zadacata

lol

za igrata na real katastrofa ama sepak ima vina i onoj lingur sudijata

a negredo jas mislam poarno da ide da glume vo nekojk film nego da igra fudbal

pojma nema toj toj nema ni f od fudbal

tolku od mene

a na file od topki mu se spolni zelbata da zagubi real
:tapp:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Lele kako se nervirav na nikoj ne mu odese i pak soldado ne go klade da mu ebam zivite na suster
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
naj debilniot komentator sto moze da postoi e na sitel za tores vika cannavaro i ramos

a i sudijata dobro si ja izvrsil zadacata

lol

za igrata na real katastrofa ama sepak ima vina i onoj lingur sudijata

a negredo jas mislam poarno da ide da glume vo nekojk film nego da igra fudbal

pojma nema toj toj nema ni f od fudbal


tolku od mene

a na file od topki mu se spolni zelbata da zagubi real
:tapp:
Јас мислам дека Негредо е далеку поквалитен од Солдадо.
 
F

fantomX

Гостин
Ова коло, многу веројатно разликата ќе са намали на 6 бода.

Ама следното, Реал игра дома со Ваљадолид, а Барса гостува на „Санчес Писхуан“, со други зборови, на СЕВИЉА!!!
Тогаш, Реал можи да се надева на кикс на Барса!
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Треба што побрзо да се заборави овој натпревар, мислите кон иднината :):):) Сепак и Реал има право на кикс нели? Неможе цела сезона да играат во исто темпо. А за тие што се радуваат во моментов, можам само да им кажам да ѕирнат табела и да се засрамат. Лоша игра на Реал, добра на Алмерија...и тоа е тоа 2:0! Историјата се повторува, Ето, Солдадо, Мориентес и за крај Негредо. Е кога ќе позајмуваат некој напаѓач пак нека стават во договорот да може да игра против Реал, и нека ги ебат цел живот така! Мислам дека треба да се смени темата, досадна е :):):)

едит: Прва утакмица сезонава на која Реал нема постигнато гол (освен онаа од купот со Мајорка) Штета, права штета! Можеше ова коло да остане 9 разлика, а наредното и да ја зголемевме разликата. Сепак наредна недела не очекува повторно тежок противник, Ваљадолид...но предноста е што се игра на Сантиаго, а се знае што се случува на Сантиаго сезонава.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Тој што даде гол од пенал е играч на Реал, на позајмица од Реал ?
Ако е, јас незнам како можат да играат они против својот тим...мизерија.

За коментаторите неам зборови...како само не им е срам да се појавуваат на ТВ јас незнам.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Тој што даде гол од пенал е играч на Реал, на позајмица од Реал ?
Ако е, јас незнам како можат да играат они против својот тим...мизерија.

За коментаторите неам зборови...како само не им е срам да се појавуваат на ТВ јас незнам.
На пр. ти да си квалитетен играч, и да не те почитуваат колку што треба...не би играл најдобро што можеш за да се докажеш дека вредиш. Не гарантирам, но можеби ова ќе биде моментот кој ќе му помогне да заигра наредна сезона во Реал. Доколку и против Реал изигра лошо, тогаш е крај на приказната меѓу нив двајца.

btw, не се криви водителите...газдите на ТВ Сител се криви. Зар не гледаат бре какви шупаци му работаат во ТВ, БРУКА!!! Ако не се способни самите да приметат, сигурно ќе слушнат од луѓе. Ма имаат тие врски тука, инаку никој не би ги држел толку долго време...од кога знам за Сител тие работат тука. ДЕГеНИ!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ако некој тим те прати на позајмица, знаеш дека секој натпревар ти е гледан од скаут/тренер на тимот, и тренинзите ти се следат...така да има и други натпревари да се докаже дека вреди. Уште ако плата на тој му дава Реал...:tapp:


Море немам кај да гледаме Шпанско иначе би ги пријавил Ситељ дека крадат од други телевизии...ако може една ЕРА да ги купи ТВ правата за пренесување на Шпанско(минатата сезона), да неможе Ситељ? незнам дали гледаше НБА лани, тоа беше за греота коментаторот. Али добро има каде сеири да си пукаме.
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Браво'с за Алмериа навистина борбено играа (ми се чинит како специјално да се имет спремано за овој меч) , а судијата е посебна приказна можеше во првото полувреме со еден потег да го реши мечот во наша полза (голманот на Алмериа заслужи црвен кртон за стартот на Рамос) , ама тоа е тоа , фудбалот го судат луѓе па и тие не се безгрешни.
Како и да е утре страстно ќе навивам за Осасуна, нема што да се изгуби. :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
На пр. ти да си квалитетен играч, и да не те почитуваат колку што треба...не би играл најдобро што можеш за да се докажеш дека вредиш. Не гарантирам, но можеби ова ќе биде моментот кој ќе му помогне да заигра наредна сезона во Реал. Доколку и против Реал изигра лошо, тогаш е крај на приказната меѓу нив двајца.

btw, не се криви водителите...газдите на ТВ Сител се криви. Зар не гледаат бре какви шупаци му работаат во ТВ, БРУКА!!! Ако не се способни самите да приметат, сигурно ќе слушнат од луѓе. Ма имаат тие врски тука, инаку никој не би ги држел толку долго време...од кога знам за Сител тие работат тука. ДЕГеНИ!
Им работат за пола плата :lol:

Ако некој тим те прати на позајмица, знаеш дека секој натпревар ти е гледан од скаут/тренер на тимот, и тренинзите ти се следат...така да има и други натпревари да се докаже дека вреди. Уште ако плата на тој му дава Реал...:tapp:


Море немам кај да гледаме Шпанско иначе би ги пријавил Ситељ дека крадат од други телевизии...ако може една ЕРА да ги купи ТВ правата за пренесување на Шпанско(минатата сезона), да неможе Ситељ? незнам дали гледаше НБА лани, тоа беше за греота коментаторот. Али добро има каде сеири да си пукаме.
Негредо не е позајмен,продаден е.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Заслужена победа на Алмерија иако имаа и среќа :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Им работат за пола плата :lol:


Негредо не е позајмен,продаден е.
Тој што даде гол од пенал е играч на Реал, на позајмица од Реал ?
Ако е, јас незнам како можат да играат они против својот тим...мизерија.
Зато и прашав...мислев дека е позајмен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom