Промашени трансфери

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Најпромашен трансфер е Славковски било каде.
Кај и да отиде тој,освен македонска 2 лига промашување ќе биде типот.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Шевченко во Челси;
Анри во Барса;
Бербатов во Манчестер;
Ван дер Варт во Реал;
Робен во Реал;
Снајдер во Реал;
Григера во Јуве;
Гросо во Јуве;
Андерсон, Нани&Харгривс во Манчестер.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Боки само нешто другарски..без разлика иако што сум фан на реал..можам да речам дека алонсо е најдоброто засилување после роналдо во реал..незнам колку ги следиш натпреварите на реал...али тие што ги следат не би го кажале тоа за алонсо...јас сум презадоволен од него...едноставно ја покрива целата средина..да не заборавиме,игра на позиција ДМ и од него не се очекуваат голови..баш спореди го со вашиот бускетс и ќе дојдеш до заклучок дека алонсо игра 4 пати подобро и е 4 пати по сигурен од бускетс...
спортски поздрав
А не е Диара задолжен за позицијата на Бускетс? А, Диара е ЅВЕР. Ласана секако :) Штета што Фламини играше добро кога беше Диара во Арсенал. Тоа педерчето не шитна после, а ние изгубивме многу по талентиран и подобар играч.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.248
Поени од реакции
81.405
Па бидејќи беа од се надвор, баш целта е првенството. Или според тебе требаше да ги пратат сите на одмор затоа што се назад 10 поени.

Збориш вака затоа што веројатно не знаеш како стојат работите во Шкотска.

Не десет, туку пет поена некој да избега после е многу тешко да се надокнади. Дуелите надвор од Old Firm, вообичаено се победа.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Шевченко во Челси;
Анри во Барса;
Бербатов во Манчестер;
Ван дер Варт во Реал;
Робен во Реал;
Снајдер во Реал;
Григера во Јуве;
Гросо во Јуве;
Андерсон, Нани&Харгривс во Манчестер.
Мислам дека Снајдер не беше. Нани и Андерсон имаат време за докажување сеуште особено овој првиов. А за Робен и те како не беше промашување, па он им ја држеше цела игра.

Збориш вака затоа што веројатно не знаеш како стојат работите во Шкотска.

Не десет, туку пет поена некој да избега после е многу тешко да се надокнади. Дуелите надвор од Old Firm, вообичаено се победа.
Не зборам вака затоа што не знам како стојат работите, туку поради тоа што Ренџерс има еден пораз и седум нерешени(1 бод исто ко пораз), а има една победа со Селтик. Од друга страна Селтик има 5 порази и 6 нерешени што значи Ренџерс има 7 кикснати, а Селтик 9 кикснати со другите екипи. На 28 играат меѓу себе што значи Селтик има сеуште надеж(ќе имаше поголема ако ги тепаше сите по доаѓањето на Кин). Али добро, не станува збор за Шкотска лига во темава :)
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
За да биде некој трансфер пропаднат треба за него да се дадат и многу пари, а не само ако не ја повтори неговата ЖИВОТНА форма.


Најпромашена инвестиција, Шевченко.
и за балак се фрлија тон пари!!!

Шевченко во Челси;
Анри во Барса;
Бербатов во Манчестер;
Ван дер Варт во Реал;
Робен во Реал;
Снајдер во Реал;
Григера во Јуве;
Гросо во Јуве;
Андерсон, Нани&Харгривс во Манчестер.
овие двајца не беа промашени трансфери,имаа многу проблеми со повредите и затоа не играа многу ама сепак они двајца ја држеа целата игра на реал и во 2008 кога ја освоија примера они беа најзаслужни!!!
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ето во Интер дефинитивно не требаше да дојде, боље Ибрахимович да си го задржаа, глупаци :toe: :nenene:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
и за балак се фрлија тон пари!!!
Абе Балак е безпари земен во Челзи.. :pos:
Робен никако не е пропаднат трансфер,партал праеше во Реал,само Бербатов е легенда за тоа...30 милиони боље у вода него за него :smir:
 
B

boki10messi

Гостин
Боки само нешто другарски..без разлика иако што сум фан на реал..можам да речам дека алонсо е најдоброто засилување после роналдо во реал..незнам колку ги следиш натпреварите на реал...али тие што ги следат не би го кажале тоа за алонсо...јас сум презадоволен од него...едноставно ја покрива целата средина..да не заборавиме,игра на позиција ДМ и од него не се очекуваат голови..баш спореди го со вашиот бускетс и ќе дојдеш до заклучок дека алонсо игра 4 пати подобро и е 4 пати по сигурен од бускетс...
спортски поздрав
Аааа, само немој да го споредуваш со Бускетс(според мене најлош поединец во Барса), спореди го со Чави или Иниеста.:helou:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Шевченко во Челси;
Анри во Барса;
Бербатов во Манчестер;
Ван дер Варт во Реал;
Робен во Реал;
Снајдер во Реал;
Григера во Јуве;
Гросо во Јуве;
Андерсон, Нани&Харгривс во Манчестер.
Другар овие сите ти се погрешни:toe:...анри лани беше еден од најзаслужните за трите титули на барса,робен и снајдер цела игра на реал му ја држеа,посебно робен(па шампиони беа 2007/2008:toe:)а и ван дер варт не е промашено има време за докажување и плус солидно игра кога влегува од резервите,овие тројца на манчестер беа во тимот кога ја освоја ПЛ и ЛШ истовремено и солидно играа(освен нани кој има време за докажување)..а андерсон е одличен на средината на теренот неговите игри лани во манчестер до финалето беа одлични,а харгвивс повредите си го направија своето иако првата сезона солиден беше:toe:
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Шевченко во Челси;
Анри во Барса;
Бербатов во Манчестер;
Ван дер Варт во Реал;
Робен во Реал;
Снајдер во Реал;
Григера во Јуве;
Гросо во Јуве;
Андерсон, Нани&Харгривс во Манчестер.
Добро не ми е јасно како гледате на овој трансфер како погрешен.Прва работа е тоа дека Григера дојде во Јувентс за без пари.Втора работа никој не очекуваше од Григера нешто повеќе од тоа што сега го прикажува.

Нани и Андерсон,мислам дека заедно вредеа 50 М.Време за докажување жими стапов,колку и време да им дадеш тоа е капацитетот.

Млади се и двајцата,ама кога ќе споредиш дека и Пато стигна на 18 години,а исто така и Агуеро(и двајцата беа под 25М),се заклучува дека овие двајца се промашени трансфери,не дека се лоши играчи,туку не вредат за по 25М.:smir:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Сеа вака, пошто видов дека има многу несогласувања за она што го пишав и затоа да образложам за сите поединечно, иако неморам пошто си имам право на мое мислење. Али ајде вака:

Шевченко & Бербатов. Мислам дека нема потреба да ги коментирам. Отидоа како големи засилувања од кои се очекуваше да блеснат ама се случи спротивното.
Анри & Ван дер Ваарт. За овие двајца ќе наведам иста причина зашто мислам дека се промашени. Значи отидоа од тимови чии предводници беа баш овие двајца. Анри во Арсенал беше икона, капитен, вистински лидер и сеуште е иако си замина за нови искуства као што кажа. Ван дер Ваарт во Хамбург капитен, лидер за откога отиде во Реал да биде замена или такоречи џокер и да биде солиде коа влага од клуба, аха ок.
Григера иако free трансфер разочара и иако претходно кога го гледав со репрезантицајата на Чешка и во Ајакс онака ми изгледаше како солиден играч и коа дое во Јуве неможам да кажам дека бев незадоволен. Од коа дое у Јуве добив впечаток дека Григера е поопасен од клупа отколку на терен.
Гросо. Не ни очекував многу од овој, испукана пушка, јасно е дека дое во Јуве за Липи да си ги воигра играчите за Светското во ЈАР.
Нани & Андерсон дојдоа во Манчестер како големи таленти од кои се очекуваше многу. Е сеа, држи вода и тоа дека во последниве години Фергусон повеќе ги форсираше Гигс и Сколс отколку што им даде шанса на овие двајца. Можеби ако имаа повеќе шанса за докажување немаше да бидат на мојата листа.
Харгривс. Пари во вода, две или три години во Манчестер (поправете ме ако грешам), а не повеќе од 10 настапи. Солиден играч ама повредите го убија.
Снајдер и Робен. Ги ставив последни пошто и не беа толку очајни, како овие претходниве. Кога ги глеав во Реал ми изгледаа како преценети освен во некој настапи на кој Снајдер изигра многу добро. И мислев дека толку им се можности, али одкоа отидоа едниов во Интер, а другиов во Баерн докажаа уствари колку вредат и ми докажаа дека не се прецените како што мислев.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Абе Балак е безпари земен во Челзи.. :pos:
Робен никако не е пропаднат трансфер,партал праеше во Реал,само Бербатов е легенда за тоа...30 милиони боље у вода него за него :smir:
ок,моја грешка...:kesa:
ама не значи дека ако не дали пари дека не е пропаднат трансфер,со игрите што ги прикажува балак во челзи според мене лично тој разочара!!
воопшто не е истиот играч од баерн минхен и не е ич доминантен(поради лампард секако), ама во баерн беше страв и трепет за секоја екипа...и постигнуваше минимум по 13-14 гола во сезона,а во челзи по 2-3...
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Шевченко во Челзи.
Робињо во Сити.
Савиола во Реал.
Шон Рајт Филипс во Челзи.
Кварезма во Интер.
Овен и Касано во Реал.
Кој од кој полош.:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom