Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Н

'Никола'

Гостин
^ Хахаха, баш топ поминав. Еј па ти, се сомневаш во мене.:)
Уживај бе, немам спијано два дена, затоа сум ваков, летнат со мозокот.
Туку дај да не бидиме офтопик да пишам нешто за Баерн. Интересна изјава на Румениге :
It's not been easy for him recently, and I think he appreciates the quality and loyalty within the Bayern family,” the chairman said, declaring himself “thoroughly optimistic that Franck will be at Bayern not just next season, but beyond that as well.”
Искрено, чим толку на големо зборуваат од управа дека се сигурни дека ќе остане Рибс, значи стварно има нешто. Сигурно не би пишувале на официјална безвезе информации.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Не се замарам веќе :toe: Пари се во прашање факт е. Реков пред 3-4 недели ако пред Август се реши топ и стојам на тоа.

Инаку ако реши да си оди среќен пат - не може ама баш никој да се обвини од кај нас за тоа. Сите се направија и сеуште прават за да остане. И ако остане не би сакал тоа да е по цена на слогата во тимот и нарушување на политиките на плати во Баерн. Зошто еден Робен да зема многу помалку од Рибс? Или Лам и Швајни? Ако прифати нешто разумно (за мене макс до некои 9 мил бруто) што нема да ги разбранува тие прашања во ред - ако сака некои луди суми чао.
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Да да, дефинитивно, никако да остане по цена на нарушување на хармонија во тимот која функционира на беспрекорно ниво, и која секогаш била одлика за Баерн. Како што имаш кажано повеќе пати, никој не е незаменлив, па ни тој.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Абе мирно некако затишје пред бура тука... хммм... ќе го пушта Контенто пред Бади шо викаш? Хамит за Рибери тоа мислам дека е сигурно. вБајтен ми е многу сомнителен некако обратна насока им се движат формите него и на Мичо...
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе мирно некако затишје пред бура тука... хммм... ќе го пушта Контенто пред Бади шо викаш? Хамит за Рибери тоа мислам дека е сигурно. вБајтен ми е многу сомнителен некако обратна насока им се движат формите него и на Мичо...
Ова ми е 1000ти пост и одсега па натаму ќе пишувам мудро и солидно.:pos:

За Контенто искрено се надевам дека ќе игра, ама исто и Бади. Значи нешто вакво назад сакам :

........................Бут...........................
Лам.......Мичо......Бади.......Конте

Ама не ми се верува дека за финале ќе го изостави вБајтен, сепак има искуство ако ништо друго. А башка, сите знаеме за неговите способности за постигнување гол од прекин.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Реално е тоа што го постира баш и Боби спомна некоја таква варијанта само нема теорија вГаал тоа да го игра. Единствено прашањето а е дали Бади или Диего.

Инаку мудро и солидно да продолжиш да го мањачиш форумов и понатаму (остај ме мене криво ми е што ме статсуваш со постови :pos2:)
 
Н

'Никола'

Гостин
^ Според мене, Контенто, според Вангалоски, Бади. Тоа е.

(има да те стигнам):)
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Kako i da igra Van Gaal vo saboto bitno e da pobedime pa i so najmizernata igra nekogas videna :) :) :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773


Незнам дали било ставено досега..
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Koга го гледам клипов,убеден сум во тоа дека Алтинтоп е подобра опција од Рибери за финалето.

Едноставно Рибери,како резултат на неговата големина и име добива премногу топки,а дава премалку корисни пасови за другите.Во повеќето ситуации пробува да направи нешто сам,што е и логично,но честопати го затвараат со тројца и го изолираат од екипата.Едноставно понекогаш се премногу и тој и Робен со нивните генијалности.

Од друга страна Алтинтоп е тотален олраундер.Не е статичен за својата позиција,тешко можеш да го затвориш.Годинава секогаш кога ќе добиеше прилика беше генијален.Технички перфектен,дури се прашувам дали тој истиот играч кој порано само ни дремеше на клупа.Но не бил проблемот во него.

Такада мислам дека со ова што ќе игра во финалето,тој ќе биде еден од клучните играчи за победата на Баерн.Да не збориме дека тоа што е клето турче го прави еден од најборбените и најцврстите играчи во Баерн!



Овдека ги прави мали деца одбранбените играчи на Манчестер(а знаеме дека Манчестер има ретко добра одбрана)

Она што е најдобро кај него,е што не е ИМЕ.Ќе добие топка,трча отвара простор и веднаш подава.Нема соло-пробиви до гол.Секогаш кога има подобра опција од тоа да трча до гол,веднаш ја искористува и подава,што го прави како ретко кој тимски играч.

Во финалето тој е мојот фаворит.Можда не се приметува толку често како Робен или Олиќ,ама еден негов пас,на право место и во право време,ја носи екипата до шанса за гол
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Spring Tournament Ruhr: Tomorrow Milan-Bayern

Kе играат младите на Милан и Баерн,незнам колку ве интересира али решив да ви кажам:)
Имате некои интересни момци во младинскиве категории?
 
Н

'Никола'

Гостин
Spring Tournament Ruhr: Tomorrow Milan-Bayern

Kе играат младите на Милан и Баерн,незнам колку ве интересира али решив да ви кажам:)
Имате некои интересни момци во младинскиве категории?
Сега пред финалево или? Ме мрзи да читам, па си викам ти знајш, ќе ми кажиш.
А иначе интересните младинци што беа си ги собравме годинава во прв тим.:) Но секако дека има уште перспективни, кои за година две, ќе заиграат за прв тим. Пазете се од Алаба (ако не се збудали овај нашиов да го земе во составот за Мадрид).
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Сега пред финалево или? Ме мрзи да читам, па си викам ти знајш, ќе ми кажиш.
А иначе интересните младинци што беа си ги собравме годинава во прв тим.:) Но секако дека има уште перспективни, кои за година две, ќе заиграат за прв тим. Пазете се од Алаба (ако не се збудали овај нашиов да го земе во составот за Мадрид).
Примаверата на Милан е на некој си турнир и утре игра со Баерн,во петок против Шалке,сабота Ливерпул и во понеделник било финалето:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Примаверата на Милан е на некој си турнир и утре игра со Баерн,во петок против Шалке,сабота Ливерпул и во понеделник било финалето:)
Утре дај пушти некое стримче. Ок?

Туку денес играат Баерн-Интер U-18 во Мадрид. :)
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Боби[Мкд];3567853 напиша:
Утре дај пушти некое стримче. Ок?

Туку денес играат Баерн-Интер U-18 во Мадрид. :)
Ако има некаде ке пуштиме,не е проблем:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom