Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Здравје да стасаме во 1/2 финале па ќе правиме муабет :smir:
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ај да ви каже искусен човек професионална анализа:
Манчестер - шанса за одмазда, али ексртемно тешко со ваква одбрана
Лион - после подвигот со Реал сите ќе сакаат да ги избегнат
Арсенал - млада и амбициозна екипа, опасни во секој поглед
Интер - сите само Интер да не се падне ! - не сакам Пандев да игра против мојот тим ! Инаку ќе биде пеколно тешко против Мурињо...
ЦСКА - е тука сме го наебале.... акомислете дека ќе биде 7-0 како со (Спортинг) и Фиорентина - овие играат Руски фудбал како Зенит - а знаеме шо ни напраи Зенит...
Бордо - Ако има господ да се падниме со нив - па да видат сила Њемачка во топ форма....
Барса/Штутгарт - Мислам дека Штутгарт ќе помине и ќе биде многу опасно против нив јаки се ....:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
http://www.fcbayern.t-home.de/de/aktuell/news/2010/22706.php?fcb_sid=c1e1e6027c73e3fd8fe1cae3b0b1e3b3

вБомел го продолжи договорот до 2011!



Капитенот останува во Баерн уште најмалку една сезона. „Моја желба беше да го продолжиме договорот за една сезона. Сакам да имам успех и да освојам многу титули со овој тим. Тоа е и наша цел за наредна сезона“.

„Многу сме задоволни што правовремено пред најважната фаза од сезоната го расчистивме ова прашање“ изјави Румениге.

Ок е тоа што останува Марк и јас сум задоволен :tv: Е сега вака една мини анализа сусо и среднорочна ако правиме догодина би требало да се засилиме со:

- солиден централен бек (после повредата на Брено не би сметал на него. Некој класа Алекс на пример)
- класа Лам крилен бек
- резерва средина (Тимо ќе си оди да не се лажеме а веројатно и Хамит)
- ако Рибс си оди замена за Рибс во офанзивна средина

а годината после тоа:

- голманот на германска репрезентација (Адлер или Нојер не се бунам кој и да е од овие двајца)
- светска класа деструктивец (за покрај Кроос, Швајни и Милер па овие по на раат да си се во офанзива)
- добар напаѓач (Клосе и Олиќ се по 30тина години)
- резерва флексибилен офанзивец (не шпиц - некој ко Милер што може и по страни и централно)

Се надевам имаат план нашиве. Не мора да е ко мојов :smir: ама во секој счучај се надевам имаат и ќе го реализираат. Доста ми е од Дос Сантовци, Карими, Сосовци и слични... ни треба малку да станеме светска класа тим. Само ако со памет се засилиме може да стасаме назад на врвот!
 
I

InF3cTeD

Гостин
Баварец пеер мислам дека со доаѓањето на Ван Гал се свестија дека доста беше од носење на играчи од типот на Карими,Дос Сантос,Соса....и одма се ослободија од нив,а почнаа да носат јаки засилувања.Мислам дека така и ќе продолжат и повторно ќе се вратиме на врвот на Европа

п.с.се бара Торпедо да пише нешто во фан клубов пред Петок :vozbud:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Поздрав Баварци:)Конечно дојдов до интернет :) Цели 2 месеца немав нет па еве ме сега:)

Ај честито четврт финале и би сакал да се паднеме со Арсенал:) Да им оддржиме и на нив една лекција:)
:mwa::mwa::mwa::bayern::bayern::bayern:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Поздрав Баварци:)Конечно дојдов до интернет :) Цели 2 месеца немав нет па еве ме сега:)

Ај честито четврт финале и би сакал да се паднеме со Арсенал:) Да им оддржиме и на нив една лекција:)
:mwa::mwa::mwa::bayern::bayern::bayern:
:vozbud::duel::eek:jea::music3::je::vozbud:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
:mwa::mwa::bayern::bayern:
Во Саботата Робен и 2та гола ги постигна :) Едениот од СЛОБОДЕН УДАР:vozbud:И другиот од пенал ... никој неможеше да ја фати топката:))
Ајде ајде, Робен ако не е и незнам што ке прават Баерн ..
Ај кисс...:mwa:
 
I

InF3cTeD

Гостин
па тоа бе цару тебе те чекавме...е сеа може мирно да ја чекам ждрепката во петок :vozbud:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Da vi kazem pravo ne mi prae mnogu kejf vBomel so go prodolzil dogovorot(ako sedi rezerva OK)
Za Ribery nemise komentira samo pojce i pojce me nervira ako saka da ide neka si ide kolku saka neka jade g***a toj za pari ide (ako ide)
Za transferi kratko i jasno
Golman:Nojer,Adler,Andanovic
Stoper:Alex,Davit Luiz...
Bek:Bosingva/Rafinha/Serna
Sreden red defanzivno:TULALAN:vozbud:,Kedira
...... ofanzivno:Kros(nas e)ako ide Ribery:Diedo,Krasic
Napad imam sluznato deka sme interesirani:Mata posledno vreme vo nasa lista vlegol i vPersie

TORPEDO majstore
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Торпедооооооооо! ОК значи ЦСКА или Штутгарт задутре очекувајте ги... :tv:

Da vi kazem pravo ne mi prae mnogu kejf vBomel so go prodolzil dogovorot(ako sedi rezerva OK)
Za Ribery nemise komentira samo pojce i pojce me nervira ako saka da ide neka si ide kolku saka neka jade g***a toj za pari ide (ako ide)
Za transferi kratko i jasno
Golman:Nojer,Adler,Andanovic
Stoper:Alex,Davit Luiz...
Bek:Bosingva/Rafinha/Serna
Sreden red defanzivno:TULALAN:vozbud:,Kedira
...... ofanzivno:Kros(nas e)ako ide Ribery:Diedo,Krasic
Napad imam sluznato deka sme interesirani:Mata posledno vreme vo nasa lista vlegol i vPersie
Горе доле сите што ги набои се на место со неколку забелешки само. За голманите јасно е. Назад ова ни се желби за жал немам слушнато да покажат интерес за било кој. Од бековите со сите тие сме биле барем поврзувани но некако па сега не ми се допаѓа идејата Лам цело време да го шетаме. Босингва, Рафиња и Срна се десни бекови - би преферирал лев. Ако не оди јбг - Лам се сели лево пак.

Кедира наводно 90% е наш само не сум убеден во неговите квалитети на интернационално ниво. За Штутгарт е ѕвер нема збор ама дали е доволно добар за амбициите на Баерн на интернационална сцена..? Не сум 100% убеден.

Рибери ноу комент како што веќе 1000 пати е кажано преку кур веќе... а читам шпекулации дека 10 милини годишно бруто плата се спремаат да му понудат (после даноци тоа е доста помалку ама даноците не се до Баерн, јнг во Шпанија се далеку пониски отколку во Германија).
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ооооооооо штом Топредо пиша,тоа е одличен знак за ждрепката во Петок!!!!

Околу коментарите за трансфери нас ни треба следново:

-светкса класа централен дефанзивец
-центрлаен дефанзивец со голем потенција,млад(Бонучи на пример)
-дефанзивен играч за врска(Тулалан,Сисоко,Кедира,Ласана Диара,Маскерано....)

Ова се трите работи кои МОРА да ги донесеме во Баерн,ако сакаме трофеј во ЛШ.

Одбраната ни е крш.Ван Бајтен има 32 години,и тешко ќе идзржува догодина.Демикелис е углавном дрво.

Околу бековите,мислам дека можеме да одиме со Контенто,кој е одличен бек според мене.

А ако случајно си оди Рибери,мора тоа да се надомести(Озил,Крашиќ,Суарез,Афелај,.....)
 
Н

'Никола'

Гостин
Торпедо мајсторе па кај си ти досега.:pos2:
За вБомел мило ми е, кога треба најмногу, тогаш покажува карактер на капитен, затоа го ценам многу.
За трансвери горе долу тие што кажавте и јас ги сакам, така да, да не се повторувам. Се надевам дека Робен е само почеток и нема да застанат тука.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
За титула треба еден екстра централен дефанзивец(да не си отидеше Лусио немаше да се има потреба од таков играч) и еден добар голман.Баерн има одличен напад и средина,но одбраната е крш.

Баш би сакал да се паднат Баерн и Интер во 1/4 финале,дуел Германија-Италија.Ќе ми се напраи меракот ако Интер изгуби и италијанците си останат со 3 места во ЛШ.:)
 
M

Mario Gómez

Гостин
“The German doctors who assisted me noticed the injury severity only during the operation,” said former River defender. He added in an interview with tintadeportiva.blogspot.com site that one of the surgeons said, “It was the most complicated surgery than I had done in my life.”

Demichelis further said: “I had five fractures and they put me five plates. There is one under the nose, one between the eyebrow and the right eye, and three more because of the zygomatic fracture. I also have part of my jaw broken, so they applied several points in my gums that they just took me out today.

“Initially, he continued,” they told me that it was a simple surgery, but when doctors began to do it, they realized that they had to put more plates than normal. Thank God they could save my right eye, which was the most doctors’ big concerned when I arrived at the clinic. “

At the hit time, the footballer said: “I asked the doctor to take me out because I could not move my mouth and I felt a lot of pressure in the eye. I had fractured the bone that surrounds it. Then my colleagues told me it was like I was missing the right side of my face and it had put all inside. I got frightened, I began to think about anything, I had no idea what the rehab could take as long.

Finally, Demichelis said he will have the plates’ at least 6 to 9 months. “And I’m testing a mask to play the first 2 months. In 10 days doctors will give me a medical discharge, so I can nod and training. I will take these days to get well physically. Not later than 3 weeks I estimate that I will be playing, “he concluded.
Изјава на Демихелис, уништен е психички по ваква тешка повреда, тешко сезонава дека ќе може нешто посериозно да направи за тимот.

Балак тенкиште е, му го сменал личниот опис.:ija:
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.491
Поени од реакции
11.237
:pos2::pos2::pos2: torpedo se vratil :pos2::pos2::pos2: mislam deka ke mu se posreki na bayern :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom