Зафрканции на телефон?

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Порано сме се заебавале со другарите понекогаш, дури беше она Супер Бинго, па сме ѕвонеле по телефони сме ги заебаале луѓето, ама сеа ептен ретко, скоро никогаш, не ми ни текнува на таква работа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Lele kolku se imam zafrkavano po telefon. Porano koga se pojavija taksi vozilata nemaa identifikator i jas vo imenikot si barav adresi i vikav taksi. Edno vreme so skrien broj so eden drugar zaedno zvoneme u pozarna i dvaa saata gluposti mu tropame na tipot, vicevi mu kazueme, pesni mu pustame, svasta. Super bingoto koga bese obavezno zvonev nekade koga trebase da se kaze gledam super bingo. U uste nogu drugi gluposti imase po telefon uste se smeam koga ke mi tekne na niv.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
4
Поени од реакции
0
porano so bratucet mi zvonevme na eden drug drugar doma i se javi majka mu i toj dobar u takvi raboti i vika: AKO ISPEATE NEKOJA PESNA (soznam od bilo koj peac/ka) ke dobiete 7 dena vo ohrid na odmor ili nesto slicno.
majkata na drugaro ka pea pea nii se iskolaame od smex i na kraj i vikame bravo nogo dobro a sega dojdete da si ga podignete nagradata vo zavodot za retardirani :D:pos2::pos2:
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
18
Da, porano redovno vrtev telefoni da zaebavam lugje. Ustvari i sea ponekad, koa ke me prifatat :pos:
Obicno vrtevme negde okolu 1-2 posle polnokj, nekad i porano, i stalno ja zborev, poso nikad ne se smeev. I muabetot obicno idese:
-Dobar den! Izvinete ako ve budam, no ve molam ako mozete da bidete fini i da proverite, da ne imate slucajno majmun na tarasa ? Fala odnapred.
-Cek, ke proveram, eve idam...Ne, nema.
-Kako be nema? A ti so si be, majmun eden ?

Isto negde u 7-8 oddelenie, cel klas vrtevme u brza pomos/policija/pozarna, i gi nerviravme tie cickovcite.
Na pr.
-Dobar den, dali e toa ludnica?
-Ne, ova e pozarna.
-Fala, moze li da rezerviram edna soba, so plav tavan i zolti zidovi, ako moze, ve molam.
-Ama, devojko, ova e pozarna!!
-Vazi, vazi, moze i so beli zidovi, nema problem, ama ja licno bi sakala zolti, da mi odgovaraat so kombeto.
-Ama greska si, ova e pozarna!!!!!!!
-Epa sea ako ne moze i plav tavan, pa kakva e taa profesionalnost ??? Ne prifakjam bel tavan, ako treba ima da go ofarbate za mene!! Prvo aj prifativ zidovite da bidat beli, ama plaviot tavan nema da mi go odzemete. Ke ve prokolnammmmmmmmmmmmm.

A mene koa mi se javuvaat da me zaebavaat, obicno im ja kazuvam Baba na telefonu (Bog ti mater jebao na danasnji dan....) pa ke razmislat koa sleden pat ke se javat.:baeh:
Дете ке се помочам :vozbud::vozbud::vozbud: хаахаха ме изнасмеја

Како помали со братучед ми направивме една мнооогу добра заебанција.
Избравме рандом број,вртиме,се јавува некоја жена и братучед ми и вика:
-Добар ден,овде трговачки патник Миле Станојевиќ,дали сте заинтересирани за купување на зелени тракторчиња?
Жената:Не благодарам.

По десет минути пак се јавуваме:
Добар ден,овде трговачки патник Миле Станојевиќ,дали сте заинтересирани за купување на зелени тракторчиња?
Жената:Не благодарам,се јавивте веќе еднаш.

По пет минути се јавувам јас:
-Добарден,се јавувам од полиција,да не ви се јави некој манијак што ви нудел зелени тракторчиња?
Жената:Леле,да,да...двапати ми се јави пред едно 15 минути!
Јас:епа немојте да сте се заебале да купите од зелените,пошто црвените се многу подобри!
море ме изнасмејавте:vozbud::vozbud:

Тие:Alo
Jas:Alo
Tie:alo
Jas:alo koj e tamu
Tie:aloo
Jas:alo
i mi isklucija :D
 

Јоулин<---

Играорка
Член од
25 февруари 2009
Мислења
186
Поени од реакции
3
Порано се јавуваме со брат ми низ броеви што ќе ги потрефиме на именик
Се јавивме кај една и ја и велам
Јас-Добар ден, слушнав сте имале печка за продавање
Жената -Не, не, грешка сте
Јас - Ама ако е тешка, ние и превоз организиравме, не е тоа проблем
Жената - Ама ГРЕШКА сте
Јас - Ама знам дека е тешка, ние ќе дојдеме со камион ќе ја земеме, таман работа
Жената - Извинете, ама грешка сте
Јас - Ааа епа извинете тогаш, значи утре ќе наминеме околу 11 часот да ја земеме!:pos2:

А еден пат и на погреб каневме...абе лудница :pos2:
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Најјака ми е оваа иам пагано у несвес од смеење кога еден другар врте на такси и вика дали е тоа такси 1595 и овие од таму да повелете и овај од нигде никаде вика ај нека претрче една кола до 1592 да ми викне едно такси:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.723
Поени од реакции
71.199
Вакви заебанции сум имал еден куп:):)
Ко помал класични ми беа заебанциите со втренље на непознати личности и серење глупости. Истотака најчесто сум јадел гомна ко мал на броевиве на пожарна, такси компанииве и слично.На еден другар му наместивме во оглас дека продава трактор и беше смеење. Друг два месеца го лажевме дека е некоја женска. Дури и неколку пати го викнавме на состанок и се паѓавме од смеа дур чекаше да дојде непостоешка личност. Неколлку пати пак ме имаат заебано со ГЛЕДАМ СУПЕР БИНГО:):):) Уште ми е мерак да си седнам у близина на говорницата во пржино, и да ѕвонам, и луѓе поминуваат се чудат, креваат и се крстат што се дешава:):):)
Али ништо не може да се мери со заебанцијата на еден другар. Значи вака. Врти он ко помали кога бевме во брза помош и вика:
-Ми треба брза помош за во Пржино
-Повелете
-Сакам да пријавам смртен случај
-А немате ли некој возрасен по дома
-Нема. Сите ги убив
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Ко мала одвај чекав после школо да дојдам дома со другарка и да ја трупаме телефонската сметка со тоа што ќе зезаме некој.Стварно интересно ни беше. Тоа ми беше дневно хоби :vozbud:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Јас со другарка ми се реметевме некој уште реметеме и тоа...ме мрзи да пишувам што се имаме направено...а добра инспирација ми се и постовите погоре ке испробам нешто 100%...


*шо го немам испробано
 

Lucio

титула по желба
Член од
26 јуни 2006
Мислења
871
Поени од реакции
41
Нешто помали заебанции на неколку броеви. Од тие поголемите заебанции, се сеќавам само еднаш 5-6 другари бевме во петто-шесто одд, викавме 3-4 таксиња на рандом улици.

А последно што беше, ова лето.. во хотел на екскурзија од школо, ама се заебававме само меѓу нас, без ѕвонење на гости од хотелот.

Ја: Ало, кој е?
Таму: Тони е.
Ја: А, Сашо таму е?
Таму: Да.
Ја: Дај го.
Овој: Ало.
Ја: Абе, шо те ....!
*спушти слушалка*

И утредента ѕвони телефонот на секој 2-3 минути, иста приказна, различни личности.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Јас синоќа ја направив финтата со Печката. :)

Јас: Гледам по оглас ја продавата печката, колку пари е?
Таа: Грешка сте.
Јас: Нема проблем ако е тешка, четворица сме ќе ја дигниме.
Таа: Ама дечко реков грешка, не тешка.
Јас: Ако е Тешка четворица сме, плус ќе дојдеме со приколка.
Таа: Ама грешка, не продаваме печка. И ми спушти тогаш. :)
 
M

miss Lebedica

Гостин
детски глупости тоа ми се беше случило пред тинејџерски години после не ми текна прерано созреав и станав озбилна :)

а секако ме зезале по телфеон и тоа неодамна пред две години чинам беше ми се јавува еден тип кој успеав да сватам дека е некој повозрасен, дал глумеше сељак или беше, по телефон ми пушташе народнњаци :pos2:, така едно 3-4 дена се зафркаваше и замисли го снема година дена и годинава пред нова година ми заврте бе и се зафркаваше леле детиште :pos:

подобро ќе беше да си направевме еден асален муабет веќе кога се јавил а не тие глупости, но тоа е, се и сешто има по светов!
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
детски глупости тоа ми се беше случило пред тинејџерски години после не ми текна прерано созреав и станав озбилна :)

а секако ме зезале по телфеон и тоа неодамна пред две години чинам беше ми се јавува еден тип кој успеав да сватам дека е некој повозрасен, дал глумеше сељак или беше, по телефон ми пушташе народнњаци :pos2:, така едно 3-4 дена се зафркаваше и замисли го снема година дена и годинава пред нова година ми заврте бе и се зафркаваше леле детиште :pos:

подобро ќе беше да си направевме еден асален муабет веќе кога се јавил а не тие глупости, но тоа е, се и сешто има по светов!
Aма после шоубаво е кога слатко ке си се изнасмееш
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Како помал со другарите зафркававме стално....ама сега срамота е..:smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
...интересно беше, ко ставаа телефони луѓево... за првпат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom