Зафрканции на телефон?

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Се јавуваме во 2 саат пополноќ....
Добро вечер вие порачавте такси?
- Не бе, само што си легнав, не сум порачал такси.
Господине во нашата централа е регистрирано дека од вашиот број е порачано такси, колата е веќе пратена на кај вас.
- Ама не сум порачал јас такси, сега си легнав (се дере).
Господине смирете се ова нема да помине туку така, да ни нарачувате такси коли, ќе се разрешиме ако треба и на суд.
- Добро како сакаш ќе се разрешиме, ако сакаш дојди утре на кафе па ќе видиме од кој број е вртено.
Добро господине, ја имаме вашата улица, ќе ви дојдеме утре на кафе да се разрешиме околу ова. А сега пријатно.
- Пријатно.

:pos: :pos: :pos: :pos:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Едно другарче го огласивме у Огласник божем шитка компјутер. А тој појма си немаше дека го огласивме. И доаѓа вторник купивме Дневник отвараме огласникот и глеаме го стаиле другаров на оглас. И почнаа да се јавуваат луѓе... Ќе ја пишам најинтересната заебанција шо бидна...

Се јавува некој дечко од Гостивар...
Д - дечкото
Н - ние
----------------------------------------------------------------------
Д: Добар ден, заинтересиран сум да го купам компјутерот.
Н: Ако сакаш може и веднаш да го купиш, 150 евра е, без монитор.
Д: Од кај си?
Н: Од Скопје.
Д: Епа јас сум од Гостивар, но ќе дојдам во Скопје за 2 часа, па да се најдеме да го купам компјутерот.
Н: Важи, кога ќе дојдеш јави се.
Д: Добро ќе се јавам, сега ќе тргнам, а ќе земам и монитор со мене, за да го пробаме дали е исправен компјутерот.
Дечкото тргна за Скопје и по 2 часа еве го пак се јавува....
Д: Еј јас сум сега на влез на Скопје моментално у Ѓорче.
Н: Ај кога ќе бидеш кај семафорите кај соборна црква јави се, а сеа чао.
Стигнал кај семафорите кај соборна црква и еве го пак....
Д: Ја кај семафорите сум ти кај живееш.
Н: Во центар живеам, моментално сум у Мекдоналдс јадам, дојди пред Мекдоналдс.
Д: Ајде доаѓам.
Н: И јави се коа ќе бидеш пред Мекдоналдс.
Стигнал и кај Мекдонладс и еве го се јавува...
Д: Јас сум пред мекдоналдс ти кај си?
Н: Јас сум внатре ај влези јадам.
Д: Абе незгодно ми е да влезам, ај излези ти пред врата.
Н: Абе неможам да излезам, ти реков јадам, ај чекај 5 минути, да дојадам и ќе излезам.
И дечкото чекал чекал чекал, и му скурчи и еве го пак на телефон...
Д: Абе што праиш, ајде излези веќе еднаш (нервозно).
Н: Абе дечко, слушај вака немој ти мене на нервозен начин да ми збориш, да не те нанервирам уште повеќе, али штом сакаш да те нанервирам, ај сврти се кон прозорот и мафни и на камерата, ова беше скриена камера глупак....
И дечкото цел нанервиран почна да пцуе све живо и диво, а и јас му пцуев све и така го испративме да се врати у Гостивар нанервиран.

Прашање: Дали редовно земате Огласник и колку често се јавувате на огласите?
Поука: Може и вие да бидете заебани на ваков начин, затоа не верувајте многу на огласите. :pos: :pos:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
пер водка ти си умоболен (у позитивна смисла) :pos2:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Lele ne da se imame zaebavano so drugarkite, a be rastur praevme. Ke go zemevme imenikot ili ke tresnevme nekoj broj i im vikavme na lugeto demek preku kompjuter sme gi pronasle pa demek dobile nagrada televizor, i na toj den vo tolku i tolku da dojdat da si go zemat. I edna zena taka nasedna i pocna da se radvit: " Leleeee dobivme televozooooor! I nie da zapagame od smeenje. :pos2::poss::pos:
Ehehe za vakvi gluposti kolku imame praeno ni sama ne znam ama momentalno samo na ova mi tekna.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Леееееееј Водка. Се утепав од смеење. :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Macedonian напиша:
Последниот ден кога бев на одмор во Охрид, ми се јави Трн Во Око и ми се претстави како Фантом. :pos: :pos: :pos:
Вистина ова или шо?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Fantom_oh напиша:
Вистина ова или шо?:pos2::pos2::pos2:
Најсериозно, кај 23.30 ми се јавува и ми вика- Ало Коста, Фантом овде. Сакаш да се видиме? У прв момент не заприметив, и викам не можам утре си идам. :pos2:

Уште еднаш ме праша, и после по гласот си реков ова не е Фантом, и Трнот почна да се смее, и ја фатив да се смеам. :icon_lol:

п.с. Не сум бил единствениот punked таа вечер. :pos:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
smizlicka напиша:
ja najcesto kako mala vrtev na top sop i naracuvav gluposti ama ne za kaj mene tuku kaj komsikata sto do den denes me nervira,i naredniot den i stigaa spravi,tanderinja,aparati i slicno
Lelee, ludorii!:pos: Ama ona si gi plakala, ili???:) Ako ne si gi plakala togas toa bilo dobro za nea.:poss: A mislam i deka toa ne e nacin da postapis so nekoj koj sto te nervira, ama i kako sto vikas samata, si bila mala. :icon_lol: :toe: :icon_lol:
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
Заебанции по телефон..која луда работа од детството!
Сум се заебавала..али и мене еднаш ме имаат гадно заебано!
Бев 2одд и ми се јавуваат и ми викаат..Добар ден,се јавуваме од Золошка ни избега жирафата и ни кажаа дека е во ваша близина!Може да излезеш да видиш во двор!?..И ја дебилната викам..А сигурни сте дека е кај мене во двор,ај еве одма ќе излеам да проверам!
И ко ретардирана сум се растрчала барам жирафа низ двор и на крај таква задишана се враќам и им викам..Кај мене не е,да проверам кај комшиите!И од таму ми се изнасмеаа само...:pos: :pos:
Ми вратија за тоа што ја се праев паметна по тел.!Тогаш беше интересно деца бевме,али сега ебате кога ќе ми се јави некој и ќе ми ќути,или титкање од непознат број од кожа ме вади!
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Da, porano redovno vrtev telefoni da zaebavam lugje. Ustvari i sea ponekad, koa ke me prifatat :pos:
Obicno vrtevme negde okolu 1-2 posle polnokj, nekad i porano, i stalno ja zborev, poso nikad ne se smeev. I muabetot obicno idese:
-Dobar den! Izvinete ako ve budam, no ve molam ako mozete da bidete fini i da proverite, da ne imate slucajno majmun na tarasa ? Fala odnapred.
-Cek, ke proveram, eve idam...Ne, nema.
-Kako be nema? A ti so si be, majmun eden ?

Isto negde u 7-8 oddelenie, cel klas vrtevme u brza pomos/policija/pozarna, i gi nerviravme tie cickovcite.
Na pr.
-Dobar den, dali e toa ludnica?
-Ne, ova e pozarna.
-Fala, moze li da rezerviram edna soba, so plav tavan i zolti zidovi, ako moze, ve molam.
-Ama, devojko, ova e pozarna!!
-Vazi, vazi, moze i so beli zidovi, nema problem, ama ja licno bi sakala zolti, da mi odgovaraat so kombeto.
-Ama greska si, ova e pozarna!!!!!!!
-Epa sea ako ne moze i plav tavan, pa kakva e taa profesionalnost ??? Ne prifakjam bel tavan, ako treba ima da go ofarbate za mene!! Prvo aj prifativ zidovite da bidat beli, ama plaviot tavan nema da mi go odzemete. Ke ve prokolnammmmmmmmmmmmm.

A mene koa mi se javuvaat da me zaebavaat, obicno im ja kazuvam Baba na telefonu (Bog ti mater jebao na danasnji dan....) pa ke razmislat koa sleden pat ke se javat.:baeh:
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Ehe, kako pomala so bratuchedka mi zvonevme na random broevi i gi prashuvavme kakva toaletna koristat, ili pasta za zabi....i drugi bezvezni anketi. Posledno shto se sekavam e koag lani se sobravme drushtvo i chitavme poraki za dobra nok na KRT ili nekoja takva televizija i im se javuvame od skrien broj. Eden moj drugar si zakaza sostanok so tip. Tipot idniot den chekashe pred Fresh 45min......:poss:
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
Abe se imam zaebavano mnogu. Neso kako ona sto go kaza Eko1, pa so znam so kazance, kao neso dali vi raboti, i ovie idat proveruvaat, i ja onaka mrtva ladna: a kazanceto da ne vi e brouken, zs ne vi pusva voda gleam u kartive, pa najnormalno sleduva pcuenje. Imam vrtreno i po oglasi dosta, posleden pat mi bese pred nekoj den. Situacijava se desava vo 2.30 sabajle, a brojov da ti bil od eden drugar. Vrtam ednas, se javuvaat i ja kutam,vrtam vtor pat i se javuvaat i ja pak kutam, i se javuvam tret pat, onaka oni nervozni i vikam alo petar mi treba, i ovie ke ti ebam ja tebe petar i sv. petar, ali soe najtragicno, ovi da ti imale lovec. I se javuvam ja po dva dena kaj drugarcevo da go viknam da izlezeme, i mi se javuva majkami i mi veli: koj e tamu, i vikam frosi, stefan doma e. I ovaa a od kaj se javuvas od te ili sk (zs ucam vo te) i i vikam od sk od doma, saka da me proveri dali lazam, a ja ni na kraj pamet deka pred dva dena sum zvonela kaj niv. I me prasuva: ti pred nekoj dena da ne zvonese docna navecer kaj nas, ja mrtva ladna ne, sogurno ne sum zvonela i kako da se izvadam, i velam ja togas zvonev kaj devojkata na eden moj drugar i zs bese on go barav petar ali kaj vas ne sum zvonela. Aj te molam ne lazi mi vika, i ja i vikam pa ne sum do tolku nenormalna da zvonam kaj nekogo vo 2 saaat ali bidejki oni me cekaa da im se javam zatoa i zvonev, mislam stvarno izvinete ne sakav navistina i bla bla opravduvanja nataka
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Најпознатата заебанција по тел:
-Aло добар ден, дали продавате печка?
-Не,не грешка е.
-Ако, и да е тешка, четворица сме, ќе ја дигнеме!
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
Како деца, се соберевме и ке звониме на некој фиксен телефон од именик со скриен број и велевме:

-Добар ден се јавуваме од поштата да ве известиме дека вашиот број е променет, земете си пенкало да го запишете.
+Почекајте еден момент.
-Земавте пенкало?
+Да.
-Пикнете си го во га*от
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Macedonian напиша:
Последниот ден кога бев на одмор во Охрид, ми се јави Трн Во Око и ми се претстави како Фантом. :pos: :pos: :pos:
Ијаааа јеботе, колку сум бил популарен :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom