Вицеви без наслов 2 дел

Член од
30 април 2009
Мислења
790
Поени од реакции
38
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил 10cm.
Отишол наредниот пат, ја прашал пак жабата и пак му се смалил 10cm.Третиот пат:
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- А бе ти реков веќе, не, не и не!
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Cita baba natpis: JEBEMO SVE PICKE, GODINE NISU BITNE. Pa udje da proveri i pita za cenu. Momak joj rece da je istina, Seksanje : Na krevetu 100 evrica, na kaucu 75 evrica, na fotelji 50 evrica, a na podu 25 evrica. Izvadi baba 100 evrica i stavi na sto. Odlican izbor: rece mladic - na krevetu! - Gresis sinko, baka ce cetri puta na podu...
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Се расчуло низ државава дека во една пештера се вдомил џиновски пајак и се барале тројца храбри јунаци да отидат и да го истераат пајакот. На мегдан се појавиле Сталоне, Шварценегер и Драган Вучиќ. Иде Сталоне во пештерата и по некое време избезумено трча викајќи "ПОМОШ ПАЈАК, ПОМОШ ПАЈАК..."
Иде Шварци и по 5 минути искача и преплашено извикува "ПОМОШ ОГРОМЕН ПАЈАК, ПОМОШ..."
И на крај влегува Драган Вучиќ, и само што влегол искача пајаков не знае каде попрво да бега и се дере "ПОМОШ СЕЉАК, ПОМОШ СЕЉАК!!!"
 
T

Tetro

Гостин
Се расчуло низ државава дека во една пештера се вдомил џиновски пајак и се барале тројца храбри јунаци да отидат и да го истераат пајакот. На мегдан се појавиле Сталоне, Шварценегер и Драган Вучиќ. Иде Сталоне во пештерата и по некое време избезумено трча викајќи "ПОМОШ ПАЈАК, ПОМОШ ПАЈАК..."
Иде Шварци и по 5 минути искача и преплашено извикува "ПОМОШ ОГРОМЕН ПАЈАК, ПОМОШ..."
И на крај влегува Драган Вучиќ, и само што влегол искача пајаков не знае каде попрво да бега и се дере "ПОМОШ СЕЉАК, ПОМОШ СЕЉАК!!!"
:pos2::pos2:
 
Член од
14 февруари 2010
Мислења
264
Поени од реакции
52
Еве уште еден.

Си биле Снежана, Супермен и Квазимодо. И сите тројца одат кај магичното огледалце за да им каже што сакаат да дознаат.
Прво иде Снежана и прашува "огледалце,огледалце ајде кажи ми кој е најубав на светот дали знаеш ти?" И огледалцево одговара "нема што да се праи муабет ти си најубавата во цел свет." По што Снежана среќно си заминува.
Иде Супермен и прашува "огледалце,огледалце кој е најсилен на светот дали знаеш ти, кажи ми?" Огледалцево му вика "никој човек неможе да се спореди со тебе ти си најсилен од сите."
И на крај иде Квазимодо и прашува "огледалце,огледалце кој е најгрд на светот дали знаеш ти, кажи ми?" И по некое време Квазимодо се враќа изнервиран и се дере "кој е тој Гоце Арнаудов мамицата негова!?":pos2::pos2:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.189
Поени од реакции
4.825
Се расчуло низ државава дека во една пештера се вдомил џиновски пајак и се барале тројца храбри јунаци да отидат и да го истераат пајакот. На мегдан се појавиле Сталоне, Шварценегер и Драган Вучиќ. Иде Сталоне во пештерата и по некое време избезумено трча викајќи "ПОМОШ ПАЈАК, ПОМОШ ПАЈАК..."
Иде Шварци и по 5 минути искача и преплашено извикува "ПОМОШ ОГРОМЕН ПАЈАК, ПОМОШ..."
И на крај влегува Драган Вучиќ, и само што влегол искача пајаков не знае каде попрво да бега и се дере "ПОМОШ СЕЉАК, ПОМОШ СЕЉАК!!!"
Јако, јако, најјако!!!:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

ЧакНорис

████████████
Член од
27 март 2010
Мислења
188
Поени од реакции
3
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил 10cm.
Отишол наредниот пат, ја прашал пак жабата и пак му се смалил 10cm.Третиот пат:
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- А бе ти реков веќе, не, не и не!
Ахахахах :pos2:

Он ТоПиК ,

Си БиЛе бИлЕ БиЛе и бИлЕ и отишле на гости кај БиЛе кОлкУ бИлЕ БилЕ? :helou:

:tv:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Бабичка гледа како некое дете пие пиво и пуши трава во некој парк. Му приоѓа и му вели: - Синко не си на школо ова време? - Стара ај не дави имам само шест години!!!
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Детето пишува на дедо мраз што сака за поклон да му донеси:
- Дедо мраз, за нова година сакам да ми донесеш мало братче!
По неколу дена дедо мраз му враќа:
- Испрати ми ја мајкати....
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
Трпе и Трпана биле во брак 10 години. Секоја вечер кога воделе љубов Трпе инсистирал да се изгасне ламбата. На Трпана еден ден и пукнал филмот и одлучила да го излечи од таа луда навика. Една вечер додека имале секс Трпана станала, ја запалила ламбата и што ќе види. Трпе наместо својот алат користел вибратор. Трпана изнервирана почнала да му се дере:
Ти импотентна будало, како не ти е срам, 10 години си ме лажел? Објасни ми зошто?
Трпе смирено ја погледнал во очи и ја прашал:
Јас можам да ти го објаснам вибраторот, но ти мене како ќе ми ги објасниш децата.
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Се враќа Игорче од школо, а татко му го прашува:
- Како си помина сине денеска?
- Па, добро. Правевме експерименти по хемија.
- А утре што ќе правите во школо?
- Кое школо?
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Дедо Мраз доаѓа во завод за деца со попречувања во развојот.
Сите му се радуваат, и сега нели редот е поклони да дели.
Дедо Мраз им вика- Ајде прво поклон за некој кој ќе ми испее песничка...

Едно дете почнува: Дидооо Муаас Дидооо Муаас дуууде и кај наауусс..

Дедо Мраз: ХоХоХо, не, нема поклон за тој шо се зафркава.:helou:
 
Член од
5 јули 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
205
Си биле два балони во пустина и му вика едниот на другиот:
Пази кактусссссссссссссссссссссссссссссс, а овој:
Касно палишшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
доаѓа еден човек бо бурекџилница и бара 1000 гевреци,а продавачот му вика немам.
доаѓа другиот ден и вика имас 1000 гевреци,продавачот вика немам.продавачот му вика на газдата доаѓа еден човек и ми вика дали имам 1000 ѓевреци газдата вика да му испечеш продавачот вика добро.
и доаѓа третиот ден и му вика на продавачот имаш 1000 ѓевреци имам а на кого ќе ги продадеш


Си бил некој рибар и фатил златна рипка. Рипката го замолила да јапушти и таа ќе му исполни желба. Се мислил рибарот и рекол: Сакам дамочам ВИСКИ. И рипката му ја исполнила желбата. Потоа рибарот си оди дома и и кажува на жена си: - Жено донеси чаша да си ставам од вискито
!!!Жената: А за мене да донесам ли ? - Не ти од шишето ќе пиеш !!


Рамче оди во војска и уште првиот ден морал да си оди, бидејки го повикала жена му. Генерал го пуштил и му рекол да се врати уште утре, а него го немало веќе 5 дена. На шестиот ден доаѓа и генералот му вели: - Aјде бе Рамче! Каде си досега? Требаше да дојдеш уште утре! -Да, но јас дојдов уште денес!

У америка на некоја зграда работиле македонци и американци, македонците биле на подножјето, а американците на кровот. И сеа иде маабето: - Алооо спушти кофата!!!! - What ? - Абе спушти кофата алоооо!!! - I don't understand you ! - Ду ју спик инглиш ?! - Yes ! - Епа Спушти кофата
 

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Ученици во школо добиле задача да напишат состав на тема "Што би направил кога би бил директор".
Почнуваат сите да пишуваат, само Игорче седи и чека. Учителката:
- Игорче, зошто ти не пишуваш?
- Ја чекам секретарката да и издиктирам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom