Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Имам проблем со Blackberry Bold 9700, телефонот беше на полнач, батеријата беше до 50% полна, телефонот одеднаш се угаси и не реагира. Кога ќе го ставам на полнач светнува лед-от и свети 10тина секунди и се гаси. Пробав да ја извадам батеријата и да ја вратам, пак истото, кога ќе ја ставам батеријата свети и пак се гаси, а не реагира. Го приклучив на компјутер, го регистрираше, се активираше телефонот, се појави бел екран со батеријата со громче преку неа и толку, пак се изгаси. Во ВИП ми рекоа дека сервисот за Блекбери им е во Австрија и којзнае колку време ќе им треба да се среди. Што може да му е на телефонот и каде може да го однесам на друго место да го проверат и средат пошто стварно не ми се чека минимум месец дена ако е нешто едноставно.
Едит: средено е :party3: Но, во секој случај, каде сервисираат Блекбери во Скопје?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Имам проблем со Blackberry Bold 9700, телефонот беше на полнач, батеријата беше до 50% полна, телефонот одеднаш се угаси и не реагира. Кога ќе го ставам на полнач светнува лед-от и свети 10тина секунди и се гаси. Пробав да ја извадам батеријата и да ја вратам, пак истото, кога ќе ја ставам батеријата свети и пак се гаси, а не реагира. Го приклучив на компјутер, го регистрираше, се активираше телефонот, се појави бел екран со батеријата со громче преку неа и толку, пак се изгаси. Во ВИП ми рекоа дека сервисот за Блекбери им е во Австрија и којзнае колку време ќе им треба да се среди. Што може да му е на телефонот и каде може да го однесам на друго место да го проверат и средат пошто стварно не ми се чека минимум месец дена ако е нешто едноставно.
Едит: средено е :party3: Но, во секој случај, каде сервисираат Блекбери во Скопје?
Во зависност од дефектот, и јас ги сервисирам. :)
Овластен сервис, кој работи регуларно - сеуште нема.

--- надополнето ---

Kolku pari ke cini da se promeni ekran na Nokia 5800?
Не ја сфаќам поврзаноста на декодирање и флешувањ со менување на екран, но сепак ти пратив приватна порака со цена.
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Ај овде едно прашање пошто не гледам друга соодветна тема за тоа, ми нуди еден за замена овај телефон и го проценва 3500 ден
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=34723&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/QcJFZhwTLyVKnHQViZiqSpVUnoNCJAKnuFoDvWWlBO3Z0DphIEQib4HzMkKvJ61hY= барав нешто по нет ама ми излегва само htc magic а ваков не. дали е некоја кинеска копија пошто не вервам htc некој да дава за 3500 ден
 
S

Sasha

Гостин
Не ја сфаќам поврзаноста на декодирање и флешувањ со менување на екран, но сепак ти пратив приватна порака со цена.[/QUOTE]

Bidejki pisuvase se za servis pa zatoa i mislam deka menuvanje na ekran spaga vo servis pa zatoa tuka pisav :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај овде едно прашање пошто не гледам друга соодветна тема за тоа, ми нуди еден за замена овај телефон и го проценва 3500 ден
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=34723&type=&new=&file=uxYFy7VMG7ObgS155d6dig==&q=mBoFQF96u/QcJFZhwTLyVKnHQViZiqSpVUnoNCJAKnuFoDvWWlBO3Z0DphIEQib4HzMkKvJ61hY= барав нешто по нет ама ми излегва само htc magic а ваков не. дали е некоја кинеска копија пошто не вервам htc некој да дава за 3500 ден
Па и не вреди толку телефонов, стар е библија и не гледам зашто би го зел
Од 2004 година, Qtek S100 Produced by HTC. Functionally identical to i-mate JAM, O2 XDA II mini and T-Mobile MDA Compact.

http://www.gsmarena.com/qtek_s100-1172.php

и НЕМА вифи ;) телефонов не вреди ич
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Дали некој може да ми помогне со декодирање на Samsung E250? Гледав низ интернет некој кодови, но не ми успева. Дали може тоа да го средам преку нет или треба да платам пари?
 
B

BooBojan

Гостин
Земав број од Вип и имам еден стар телефон Самсунг SGH-X160 и не го прима бројот.Нешо помош дали е за декодирање пошо појма немам што да му правам.А и телефоно не вреди ни 500денари така да не планирам нешто да плакам за него.
Нешо некое кодче такво нешто.Или да си барам телефон кој ке прима Вип број.
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
И како?
И за која цена?

--- надополнето ---

И каде?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Земав број од Вип и имам еден стар телефон Самсунг SGH-X160 и не го прима бројот.Нешо помош дали е за декодирање пошо појма немам што да му правам.А и телефоно не вреди ни 500денари така да не планирам нешто да плакам за него.
Нешо некое кодче такво нешто.Или да си барам телефон кој ке прима Вип број.
Јас би за 250 денари, ама ако ти се многу тогаш имаш голем избор денеска на телефони :)

--- надополнето ---

Metono1[mkd];4103387 напиша:
Дали некој може да ми помогне со декодирање на Samsung E250? Гледав низ интернет некој кодови, но не ми успева. Дали може тоа да го средам преку нет или треба да платам пари?
Очигледно треба да платиш :)
 
Член од
20 февруари 2011
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
п.с Телефонот е заклучен со SL3.

--- надополнето ---

Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
P.S. Кодирана e со SL3 заштита.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
п.с Телефонот е заклучен со SL3.

--- надополнето ---

Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
P.S. Кодирана e со SL3 заштита.
Многу си упорен а ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
п.с Телефонот е заклучен со SL3.

--- надополнето ---

Дали може да се декодира Нокиа Е63 купена од австралија, од оператор Optus Zoo?
P.S. Кодирана e со SL3 заштита.
Aјде да ти ги завршам маките, може!
контактирај ме на: gsmhacking@live.com само не очекувај цена како нормалните SL3 30/40евра :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom