Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Да ти се дебрендира може на 2 начина:
1. најди NSS и смену му продукт код па пробај апдејт (доста ризично затоа што се води како кросфлешинг и има доста загинати телефони)
2. да отидеш во сервис и со посебна опрема да ти го дебрендираат.
Се направив ама умре изгледа :( Сеа чаре? може пак да се врати или толку ? :nerv:
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Ако знае некој некоја финта за декодирање Ѕamsung c170. Работи само на т-мобајл картичка.
Барав по сајтови, ама не можев да најдам ништо. Уствари најдов нешто, ама не функционираше, исто како да не сум нашла. :smir:
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Ако знае некој некоја финта за декодирање Ѕamsung c170. Работи само на т-мобајл картичка.
Барав по сајтови, ама не можев да најдам ништо. Уствари најдов нешто, ама не функционираше, исто како да не сум нашла. :smir:
нај јака финта ти е да го однесеш во мобилара (да платиш се разбира) и да ти го декодираат. имаш претставници на форумов од моблари... друга финта нема.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам Sagem My501x како на сликава.


Има “мал“ проблем, не сака да се полни (се полни преку miniUSB влез), не реагира никако кога ќе го внесам кабелот во телефонот, без разлика дали е
приклучен со компјутер или директ во струја. Моја претпоставка е дека нешто е одлемено/скршено внатре во мобилниот или кај влезот за кабелчето.

Колку би било поправка на ова (и каде?)

Може и по ПП.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Имам Sagem My501x како на сликава.

Има “мал“ проблем, не сака да се полни (се полни преку miniUSB влез), не реагира никако кога ќе го внесам кабелот во телефонот, без разлика дали е
приклучен со компјутер или директ во струја. Моја претпоставка е дека нешто е одлемено/скршено внатре во мобилниот или кај влезот за кабелчето.

Колку би било поправка на ова (и каде?)

Може и по ПП.
купи си нов кабел. во 99% од ваквите мои случаи, кабелчето е некаде прецвикано и скинато внатрешно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
купи си нов кабел. во 99% од ваквите мои случаи, кабелчето е некаде прецвикано и скинато внатрешно.
Имам 4 кабли од 4 различни уреди кои претходно работеа и на телефонот... сега ниту едно не работи САМО НА ТЕЛЕФОНОТ.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
купи си нов кабел. во 99% од ваквите мои случаи, кабелчето е некаде прецвикано и скинато внатрешно.
Не е до кабелот ... до конекторот е, мислам дека овие сажеми се полнат и преку усб ама и преку усб него не му полни
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
HTC P4350 (Herald 100)

Imam HTC P4350 (Herald 100) i mu napraviv update od windows mobile 5.0 na windows mobile 6.0 i najnormalno si rabotese.odkako mu ja smeniv Sim karickata so Sim karticka od istiot operator Windowsot ne saka da se podigne. Probuvav so Flashuvanje i so gold card no nemozam da go opraam. Nekoj da ne znae nekako kako moze da se popravi?
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво. тукушто зедов телефонче ZTE racer од вип па ми бара некој сим код од операторот за да мозам да го користам на т-мобиле па би замолил ако мозе некој да ми помогне околу кодот или евентуално кој би мозел да декодира. благодарам однапред :)
 
Член од
14 август 2010
Мислења
803
Поени од реакции
516
moze li pomos?mi treba iphonekluc nema vrska ako e istecen znaci iphone od nettv plus kluc za iphone...bi vi bil blagodaren mnogu..
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
момци ќе може ли некој да ми каже дали има тастатури за нокиа N78 ама тоа што е внатрешниот дел на тастатурата. каде може да сменам тоа ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
moze li pomos?mi treba iphonekluc nema vrska ako e istecen znaci iphone od nettv plus kluc za iphone...bi vi bil blagodaren mnogu..
Се разбра сам што си напиша ? ај уште еднаш објасни убаво што ти треба точно

момци ќе може ли некој да ми каже дали има тастатури за нокиа N78 ама тоа што е внатрешниот дел на тастатурата. каде може да сменам тоа ?
Внатрешна тастатура мислиш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom