Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
he purpose of this tutorial is to tell someone who have purchased a SIM unlock code for the LG Optimus GT540, if so, you can enter your code in the following way. LG Android Phones
Start your LG Optimus GT540 Android Phone
Click the icon to open the phone dialer
Enter 2945#*540# and press send
Enter the provided unlock code (which you have purchased)
Click ‘Unlock’ , then it’s done.
Дали со ова би можел да користам која било сим картица во телефонот? И кој е тој unlock code што треба да го внесам. Моментално ми е само за на т-мобиле картица.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Здраво на сите.Имам телефон сониерискон иск периа мини 10,купен од т-мобиле салон пред месец дена.Активирав преку маркет на телефонот,блутут фајл трансфер но не можам да примам музика и слики преку блутут а можам да испраќам.Ако може некој да ми помогне.Поздрав и благодарам однапред!
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Здраво на сите.Имам телефон сониерискон иск периа мини 10,купен од т-мобиле салон пред месец дена.Активирав преку маркет на телефонот,блутут фајл трансфер но не можам да примам музика и слики преку блутут а можам да испраќам.Ако може некој да ми помогне.Поздрав и благодарам однапред!
влези во сетинзите за блутут и направи да не ти биде сокриен блутутот. ако е сокриен, тогаш праќачот неможе да го пронајде и неможе да ти прати ништо... значи барај опција unhide или hide disable...
 
Член од
29 август 2010
Мислења
11
Поени од реакции
0
Здраво! Имам еден проблем со мојот HTC TOUCH 2. Телефонот го купив пред 3-4 денови од ONE и проблемот е во тоа што при работа скроз замрзнува или пак доколку некој ми ѕвони исто така цел телефон се блокира.. Неам ништо инсталирано односно телефонот е онаков каков што го купив... Уште од првиот допир е таков...

Ве молам за ПОМОШ!

БЛАГОДАРАМ
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Здраво! Имам еден проблем со мојот HTC TOUCH 2. Телефонот го купив пред 3-4 денови од ONE и проблемот е во тоа што при работа скроз замрзнува или пак доколку некој ми ѕвони исто така цел телефон се блокира.. Неам ништо инсталирано односно телефонот е онаков каков што го купив... Уште од првиот допир е таков...

Ве молам за ПОМОШ!

БЛАГОДАРАМ
Пробај со апдејт ако има за овој модел ... ако не носи го на сервис нов ти е
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Дали со ова би можел да користам која било сим картица во телефонот? И кој е тој unlock code што треба да го внесам. Моментално ми е само за на т-мобиле картица.
Некој?
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Код за Нокиа 6300, за да работи на мрежа на ВИП мобилен оператор, ако може помош?
Или пак треба да се декодира, врска неам?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Па класично декодирање со сервисна опрема која за жал само сервисери ја имаат - би била неколку пати поевтина одколку да купиш Unlock Code од интернет.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Хммм... се правев курназ и демек ќе апдејтирам LG GS290...и се по пропис, од официјален сајт си се апдејтираше телефонот...
Арно ама, се зезна работата...
Телефонот си работи се нормално, ама нешто се зезна во смисла нема натписи под иконите, во менијата само она правоаголниците се покажуваат, не пишува ништо...
Чаре???
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
6
Поени од реакции
1
POMOSSSS!!! IMAM NOKIA 5320 XspressMusic i imam problem. Koga mu ja stavam baterijata samo vibrira non-stop i nesaka da zapali (ukluci) Molam za pomosss I dali se pravi!!!!!!!!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
Да ти се дебрендира може на 2 начина:
1. најди NSS и смену му продукт код па пробај апдејт (доста ризично затоа што се води како кросфлешинг и има доста загинати телефони)
2. да отидеш во сервис и со посебна опрема да ти го дебрендираат.

--- надополнето ---

Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
Да ти се дебрендира може на 2 начина:
1. најди NSS и смену му продукт код па пробај апдејт (доста ризично затоа што се води како кросфлешинг и има доста загинати телефони)
2. да отидеш во сервис и со посебна опрема да ти го дебрендираат.

--- надополнето ---

Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
за да ти се дебрендира постојат два начини:
1. симни си нсс и смени му продукт код - но доста ризична процедура и знаат да си умрат.
2. однеси го на сервис, со посебна опрема - е помалку ризично
POMOSSSS!!! IMAM NOKIA 5320 XspressMusic i imam problem. Koga mu ja stavam baterijata samo vibrira non-stop i nesaka da zapali (ukluci) Molam za pomosss I dali se pravi!!!!!!!!
во спој ти е телефонот, најчесто корозија/течност

--- надополнето ---

Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
за да ти се дебрендира постојат два начини:
1. симни си нсс и смени му продукт код - но доста ризична процедура и знаат да си умрат.
2. однеси го на сервис, со посебна опрема - е помалку ризично
POMOSSSS!!! IMAM NOKIA 5320 XspressMusic i imam problem. Koga mu ja stavam baterijata samo vibrira non-stop i nesaka da zapali (ukluci) Molam za pomosss I dali se pravi!!!!!!!!
во спој ти е телефонот, најчесто корозија/течност

--- надополнето ---

Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
POMOSSSS!!! IMAM NOKIA 5320 XspressMusic i imam problem. Koga mu ja stavam baterijata samo vibrira non-stop i nesaka da zapali (ukluci) Molam za pomosss I dali se pravi!!!!!!!!
Хммм... се правев курназ и демек ќе апдејтирам LG GS290...и се по пропис, од официјален сајт си се апдејтираше телефонот...
Арно ама, се зезна работата...
Телефонот си работи се нормално, ама нешто се зезна во смисла нема натписи под иконите, во менијата само она правоаголниците се покажуваат, не пишува ништо...
Чаре???
Пробај пак апдејт, ако не отиди до овластениот серви ако имаш гаранција треба бесплатно да ти го направат. Ако не до најблискиот сервис, не верувам повеќе од 10евра да ти земат. FS се пореметил.

--- надополнето ---

Неможам да апдејтирам Нокиа н82 ми излегува проблем бидејќи телефонот е купен од 3 (тре) изгледа е брендиран и неможе да се прави апдејт има некој некое друго чаре за да се направи апдејт? :)
POMOSSSS!!! IMAM NOKIA 5320 XspressMusic i imam problem. Koga mu ja stavam baterijata samo vibrira non-stop i nesaka da zapali (ukluci) Molam za pomosss I dali se pravi!!!!!!!!
Хммм... се правев курназ и демек ќе апдејтирам LG GS290...и се по пропис, од официјален сајт си се апдејтираше телефонот...
Арно ама, се зезна работата...
Телефонот си работи се нормално, ама нешто се зезна во смисла нема натписи под иконите, во менијата само она правоаголниците се покажуваат, не пишува ништо...
Чаре???
Пробај пак апдејт, ако не отиди до овластениот серви ако имаш гаранција треба бесплатно да ти го направат. Ако не до најблискиот сервис, не верувам повеќе од 10евра да ти земат. FS се пореметил.

--- надополнето ---

арм цело време фатал ерори

--- надополнето ---

арм цело време фатал ерори
 

Kajgana Shop

На врв Bottom