Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Moze li nekoj da pomogne da go "unlock" Sagem my500x..?
fala unapred :D
ти треба ова, чини околу 180евра:


и јтаг

околу 12/13евра.
и акаунт, зема еден кредит... минимумот кредити што можеш да го купиш е:


тука изгледа како да чини 3.2 евра едно декодирање или 200 денари, но секогаш при трансакција банката зема 6% од цената, во овој случај иде преку клиент на кредити и 50 евра не се 50 кредити :) земат некое евро и они провизија. Како и да е... 500 денари дури е и премалку што земаме за декодирање на овој модел, треба да се отвара, да се поднесе ризик, да се леми ј-таг адаптер, да се вложуваат кредити и голема сума пари во опрема а сепак сеуште 90% од луѓето мислат дека декодирањето е внесуваш 5 бројки и и телефонот е декодиран а сервисерите возат бентли и астон мартин од декодирање и сервисирање.
 
Член од
24 мај 2009
Мислења
8
Поени од реакции
0
Zdravo.Imam mobilen hp 514 iPAQ i mi trebaat setinzi za podesuvanje na internet preku T-Mobile...ve molam nekoj ako ima neka prati.Blagodaram
 
Член од
7 април 2010
Мислења
59
Поени од реакции
1
probav da flesiram SE W595 so far manager,ama ne znam koj script da go upotrebam. Proveriv software info i pisue r6a017, ama toa go nema u ponudenive
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
што ќе ти е скрипт за флешување?
ти треба мејн, фајл систем и костимизација.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
знае некој дали се менува каросерија :) на Qtек 9100 и каде може да ја сменам?
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Nokia 6650

Abe necrophilia iam 6650 nokia t mobile fold.Probav 4 ili 5 pati da go sim unlocknam so codovi od internet i celo vreme mi vika code error.sTrav mi e da probuvam use zaso vika moze da se blokne za sekad.Me interesira dali mozes ti da go unlocknes i dali imas takov kabel vo slucaj da se blokne celosno.Btw neznam kaj se naogas pisi mi info.moze da me addnes na msn martin_whitetiger@hotmail.com Inace tie mobiletari so gi unblocknuvaat aj kazi kaj se naogaat vo gradov(skopje) :E pozz
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
лол :) ти пратив приватна порака, иначе после третиот внесен код - телефонот е со блокиран каунтер и да го знаеш точниот - код повеќе неможеш да го декодираш, мора RPL да се искалкулира за да се одблокира каунтерот.

како и да е се се може со добра опрема:
 
Член од
24 април 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
ako nekoj znae... update na softver na n-73 ?
ps : da mi opise postapno , da ne utnam nesto ???
:violent1:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ти треба посебна опрема за таа функција, единствен Service Unlock Box што може да го декодира е Furious Gold Box ;) чини околу 550евра + 60евра годишна активација.

друга поевтина опција ти е да го однесеш на сервис.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
od kade si? kaj mene e dekodiranjeto 400 denari..na PP poveke info ako ti treba..
pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom