Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
пеер преку интернет од телефонот мораш да влезиш и да ја спуштиш играта
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Imam Panasonic VS6.Telefonot poddrzuva java no nishto ne saka da prifati.Shto e problemot? ke moze neshto da se stori:unlock,flash,reset.......

Ili dokolku moze nekako preku bluetooth ili infrared da se napravi neshto software-ski poshto teshko deka ke se najde usb data kabel za nego.

Fala.
еее едно време имав, па скапо им беше на муштериите по 500 денари, одговараат од нец н21 - еден тетовчанец ми ги зема сите по 300 :D

бај д веј, мислам дека не е проблемот во кабелот или блутутот, кога ја праќаш јава играта, освен јар датотеката си пробал да ја пратиш и таа другата јад - тоа е инсталационен дел - за некои телефони да ја подигнат јар датотеката ;)

Декодирање на нокиа 2310 водафон од Германија, може? Каде и колку? :)
500 denari

За декодирање на LG U250 од италија...? може?
ти пишав кај мене на форум (гсммкд.ком) за цена и времетраење во темата наменета за бесплатното привремено декодирање, значи фул анлок без зафркавање.

Moze da se dekodira nokia n95?
1500 денари.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
necro moze li na Nokia 6630 da se stai displej od nokia 6680 so 256k.:salut:

Necro imam problem sakam da napravam firmware apdejt na nokia 6630 mojot firmware e 3.45.113 a programceto nokia software updater mi kazuva deka e posleden a ne e mislam deka posleden e 6.03.08.Dali znaes so moze da e problemot.pozz
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
necro moze li na Nokia 6630 da se stai displej od nokia 6680 so 256k.:salut:
неможе, освен ако не ги замолиш инжињерите од нокиа да ти дадат солуција.
Necro imam problem sakam da napravam firmware apdejt na nokia 6630 mojot firmware e 3.45.113 a programceto nokia software updater mi kazuva deka e posleden a ne e mislam deka posleden e 6.03.08.Dali znaes so moze da e problemot.pozz
кога ќе го впишеш продукт бројот ти кажува дека е нокиа 6630 со последна верзија од 6.хххххххх верзија на фирмвер достапно? а кога ќе го ставиш на апдејт ти кажува дека твојата верзија е последна?
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Go proveriv produckt key mi kazuva deka 3.45.113 e poslden za mojata nokia a na dugar mi ima ista na nego mu e 6xxxxxx.Cudno:toe:
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Ne saka ni jad ni jar file da prifati.Aman za aman kazete nekoj software ili slicno sto moze da mi zbrka rabota da sredam.Siguren sum deka telefonot ima java(posto ima 2 igri vo nego) no ne znam vo shto e problemot shto ne saka da prifakka igri,aplikacii i slichno shto se jar/jad. PLS HELP!!!
Fala
P.S. Da povtoram,se raboti za Panasonic VS6

@ Necro.Ako moze i ako imash ushte od n21 kablite molimte kazi mi na PM kaj mozam da te najdam ili da se chueme za da zemama edno parche.Mislam deka pogolemi moznosti taka ke imam namesto so infra ili bluetooth,neli? :D

btw smetnav nekoj Total multiserver,pravi nekoj unlock code no ne mozam da go upotrebam bez da go ushtekam tel. na usb/data kabel.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Што ќе ти е тотал мулти серверот? тој служи за флешување и декодирање, и треба да имаш кредити купено, не е бесплатно а и е премногу скапо, ако имаш проблеми со декодирање поубаво однеси го на сервис оти за да отвориш само акаунт на тотал мулти сервер ти требаат мислам минимум 30 кредити по 1 евра + 25% вестерн унион трошоци ќе ти испадне преку 2000 денари :pos:

а за кабли немам, ама не ме читаш најверојатно добро - не ти е до блутуот проблемот или до инфраредот и со кабел нема да можеш да инсталираш апп, до тебе е проблемот.
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некро, кажи ми дали им најде чаре на Sagem-ине, имам my-401c, и не прима други картички освен на T-Mobile, сега ме интересира дали може нешто да средам сам или треба нешто декодирање или како се вика тоа незнам, и колку ќе ме чини пошо според телефонот и буџетот ми е слаб !!!:vozbud:

А да, и уште нешто, кај да најдам software за да влезам во Motorola C 250, за да го чепкам за да видам што може да му е неќе да подигне нешто !:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
1. користи го ЕДИТ дугмето, не ми отварај работа и јас не стојам со времето баш добро.
2. декодирање на тој сажем е 900 денари, не само што неможеш ти туку и 80% од сервисиве во Македонија неможат, иде преку логови со тест поинти и отварање на телефонот.
3. која е таа моторола ц250??? дај слика?

Go proveriv produckt key mi kazuva deka 3.45.113 e poslden za mojata nokia a na dugar mi ima ista na nego mu e 6xxxxxx.Cudno:toe:
различно држиште, јеби га... RM-1 е твојот ај иди на *#0000# и види таму дали пише така?
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Фала за одговорот за цената шо е ако ми остане некој денар можеби ќе наминам, а инаку еве ја Моторолата !
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
кхм... мини усб кабел користи?

побарај на официјалниот портал на моторола, ако неможеш да најдеш викендов т.е. саботава ќе сум послободен ќе ти дадам повеќе програмчиња да пробаш.
или пробај со ова - http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=1399
http://forum.gsmmkd.com/showthread.php?t=902
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Сакам да сменам софтвер на мојот К750 и да му турам софтвер од некој Сони Ериксон од WALKMAN серијата. Сакам поубав звук да вади. Арно ама, не можам да најдам ни софтвер, а ни некој документ со постапка.
Ај НЕКРО брат помош
 

Kajgana Shop

На врв Bottom