Фан клуб: Работнички

Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
јас разбрав дека сепак не им паднал транс на ЦПБ, и ако случајно падне транс може и да се освети во наредната средба, а ако е ударен, тогаш може да правиме муабет за распаѓање, но не по секоја цена
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
nova podgrupa na cpb vo prilep!!! "the lords of the city-prilep". se shiri najjakata podgrupa vo makedonija i nadvor od granicite na skopje!!! kojznae kakvi se tie decki od prilep,poshto ima mnogu jaki kriteriumi za vlez vo "lords"!!!
aj so srekja,prvo pa mashko!!! ustvari shto ima veze,ke naprai "el comandante" odma drug.samo neka naprai poishe primeroci,za da imaat za sekoe gostuvanje.
ili kako bese ona poznato pravilo: NA GRUPA SHTO NA BILO KAKOV NACIN KE I PADNE TRANSPARENT,PRESTANUVA SO SVOETO POSTOENJE!!!
zatoa: "THE LORDS OF THE CITY".....:pop:.....a bash dobro pocnaa na reprezentacija i na edna prijatelska doma...shteta...:locked:

--- надополнето ---

...mnogu tivko e neshto...go nema "golden lords" da ni kaze kako bilo...moze e na raport...a pustiot toj kolku pun so sebe beshe koga otide na reprezentacija so noviot trans.,posle i doma so gostivar...sigurno so nokji ne spiel od vozbuda...
i kako fino ima objasnuvano deka bile najjaka podgrupa koja nemala konkurencija vo makedonija...ahh deca, deca trebale da vi kazat deka avionite sto letaat ne se jadat...
...go nema i neno...
fijasko uste na samiot pocetok...
Tuka sum be kompleks, transparentot utre ke vidite kade e da vi ja zatvorime ustata na site! Znaat kako pominaa dzandarite shto go zemaa the lords znameto i kako beshe vrateno!
NAJJAKI SME TVRDAM I PONATAKA DEKA THE LORDS E NAJJAKA PODGRUPA!
Samo za inat od tebe! ;)

Gazenje totalno Majmunciki jadevte kjutek kaj vas u sala, bevte isterani od vasha tribina i 2 transparenti vi gi iskinavme pred vashi oci aj soshijte gi sea ako mozete hahahha

pozdrav napateni!

THE LORDS OF THE CITY!
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
Tuka sum be kompleks, transparentot utre ke vidite kade e da vi ja zatvorime ustata na site! Znaat kako pominaa dzandarite shto go zemaa the lords znameto i kako beshe vrateno!
NAJJAKI SME TVRDAM I PONATAKA DEKA THE LORDS E NAJJAKA PODGRUPA!
Samo za inat od tebe! ;)

Gazenje totalno Majmunciki jadevte kjutek kaj vas u sala, bevte isterani od vasha tribina i 2 transparenti vi gi iskinavme pred vashi oci aj soshijte gi sea ako mozete hahahha

pozdrav napateni!

THE LORDS OF THE CITY!
prvo i sam znaes deka so transparentot na "facebook" osamna fotografija so eden "majmun" li e idiot li e ,neznam sto e,ama deka e od prilep od prilep e!!!
transparentot vi padnal na prviot oficijalen mec na kk rabotnicki,ne e vazno dali vi e posle mec vraten,sega,ili utre ke vi go vratat.znaci sramot e izeden,ako razbiras?toa e dokaz deka vie od taa podgrupa ste nedokvakani deca sto ne znaat osnovni elementi na navivacka kultura i odnesuvanje,ama ne me cudi, oti treba nekoj da ve nauci,a toj sto stoi pozadi vas i samiot neznae,ne pa nekogo drug da nauci.
gledam se jacate za napadot u prilep.i sami znaete deka prilep vo denesno vreme e "navivacka boranija",i ne e voopsto tesko da se jacas u toj navivacki propadnat grad.
imate 3,4 tereni kade mozete i trebate da pokazete kolku vi "stiska".toa se aerodrom,kumanovo,bitola,i mecot so kk lirija.BIDETE MAZI,i istite sto denes ste vlegle vo teren i ste se strcale do tribinata na majmuni,povtorete go toa barem VO SAMO EDNA GOSTINSKA SALA od tie sto ti gi nabrojav! ama i samite dobro znaete deka tuka vi zavrsuvaat moznostite,zatoa sto vo kumanovo,aerodrom,bitola da vlezes ,nema da mozat da te dosoberat posle...
zatoa sramota e da se jacate so ovoj denesen "podvig",ama jasno mi e deka sve ste deca na vozrast od 15-19 godini i ova za vas e "hejsel" neli?
lanskata sezona od pusta mizerija prestanavte da objavuvate sliki,oti bevte po 17,26,34 dusi na tribina.ve nemase nigde.sega odma ve ima na site forumi,vaka -taka bese,ova-ona napraivme.
drago dete,ovaa sezona ve cekaat minimum 10 neizvesni sredbi,pogotovo na gosti,so taa razlika sto vo nekoi gradovi ke molis da stojat cickovcite policajci do tebe,za da ne ti otide glavata,a transparentot i taka nema da bide vazen,bitno e glava da se spasi.
sega napij se nesto za smiruvanje da ne ti se tresat racete,oti u ponedelnik u skolo moze ke pravite pismena,da ne ti bide los rakopisot.
ti stojam na raspolaganje ,ako ima nesto sto ne ti e jasno!
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
nemoj drugar vaka javno ziti se!!!
taman se spremase"lordov" da mi objasni,ti uletuvas tuka i rasipuvas se!
ne e toa nivniot trans.,na "lordovite" od prilep e..... imaat oni i u prilep clenovi....od deneska
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Како што разбрав заставата е земена од џандари и после е вратена, слично како што сакаа да зема и застава на Комити џандарите у Прилеп
 

Buji Buton

Manijak :P
Член од
4 мај 2010
Мислења
929
Поени од реакции
228
aj aj ne jadete mnogu mnogu vi bese odzemen trans vi bese sto e sea rabotata ako svi bile tolku jaki sto ne zedovte i vie od majmuni jas sum od prilep ex majmun ne bev na utakmica ama mi kazaa kako bese prvi svi ripnale ama posle svi begale patem i transot vi bil odzemen taka da zacutete i priznaetesi go porazot pozz
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
aj aj ne jadete mnogu mnogu vi bese odzemen trans vi bese sto e sea rabotata ako svi bile tolku jaki sto ne zedovte i vie od majmuni jas sum od prilep ex majmun ne bev na utakmica ama mi kazaa kako bese prvi svi ripnale ama posle svi begale patem i transot vi bil odzemen taka da zacutete i priznaetesi go porazot pozz
Дечко, два транса сте изгубиле, па џандарите морале да ви ги враќаат и поради тоа биле искинати и така скинати се вратени кај твојата ЕКСгрупа, а дали е земено и останато кај вас нивното знаме незнам, ќе видиме утре, и не сум ја од ЦПБ нити сум бил на утакмицата само го пишувам тоа што го разбрав
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.118
Поени од реакции
7.771
Дечко, два транса сте изгубиле, па џандарите морале да ви ги враќаат и поради тоа биле искинати и така скинати се вратени кај твојата ЕКСгрупа, а дали е земено и останато кај вас нивното знаме незнам, ќе видиме утре, и не сум ја од ЦПБ нити сум бил на утакмицата само го пишувам тоа што го разбрав
Вака како прво кошарка слабо пратам а наша уште посалбо ама нешто не ми си јасен
викаш сте изгубиле на пилепчанецот два транса Ти беше на утакмица ?или што ти кажале или по форуми што читаш па сега ќе изиграваш дрвен адвокат тука ете нека се јават тие што беа прилепн нека кажат што било и како
па ако ги скинале одма ќе сатвеја слики или видео како влегле на терен и тн ..
друго што има да се гледа утре ?ете сега нека стават слика тие од цпб како е трансот во нив а не утре кога ќе му го вратат џандарите или мајмуните
ете погоре имаш слика како е мајмун сликан со трансот стварно ен знам друго што треба ?да го донесат во ск на утакмица ?!
во секој случај ова е добро што се случи денес во прилеп и на камен мост па можеби ќе ја размрда тифо сцента кај нас барем во кошарка и другите групи да си ја сватат работата за озбилно :smir:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Хаха ова само кај нас го има....:pos:....
Влегле на трибина искинале два транса на Мајмуни?Зошто не ги зедовте трансовите,туку им ги скинавте?
Поголем трофеј од тоа да им земеш транс на ривалите,и тоа во нивна сала нема....не е доволно само да го искиниш!!!(ако навистина сте го направиле ова:smir:)...
Се спречкале Бојсите со Прилепчани- е сега дали биле Мајмуни,рекетари.... обична публика...па го изгубиле трансот-па после џандарите им го зеле....па им го поклониле на Мајмуни како знак на добра волја и соработка помеѓу Мајмуни и Прилепската полиција...:pos:...
Лордовите упатуваат ДЕМАНТ дека трансот не е земен:nenene:,дека џандарите го зеле и дека бил вратен,,,не смируваат да почекаме,ќе не удостеоле во текот на денешниот ден со фото-доказ дека трансот е кај нив,не кај Мајмуни......:vozbud:
Во меѓувреме во етерот излегува слика на Мајмун со украдениот транс.:smir:...

Но почекајте можеби е монтажа сликава со Мајмунот.:))))))))))..,да видиме денес дали CPB ќе ни ја презентираат очекуваната фотографија....
Да ја видиме и другата страна од приказната...:pipi:
Само ме чуди,зошто синоќа не сликавте веднаш.,туку треба да чекаме до денес....?
Толку ли е тешко да се извади слика на нет?NOT!!!

Да не беше ТРАГИКОМИЧНО ќе беше смешно......:pos:.....:bravo::bravo:

--- надополнето ---

 

Голијат&

...зависи...
Член од
10 мај 2010
Мислења
271
Поени од реакции
9
Имавте среќа шо ја урнаа победа па не идат старите навивачи со Мајмуни, вчера се засиливте на 6-8 одд. деца. Јас бев еден од најстарите со нив, 16 години. И да, не се правдајте као демек не сме зеле ништо, помалиот транс беше земен од ваши раце од страна на бивш лидер на мајмуни кој случајно беше на ваша трибина и ве гаѓаше со столови... :D хахах.

--- надополнето ---

Хаха ова само кај нас го има....:pos:....
Влегле на трибина искинале два транса на Мајмуни?Зошто не ги зедовте трансовите,туку им ги скинавте?
Поголем трофеј од тоа да им земеш транс на ривалите,и тоа во нивна сала нема....не е доволно само да го искиниш!!!(ако навистина сте го направиле ова:smir:)...
Се спречкале Бојсите со Прилепчани- е сега дали биле Мајмуни,рекетари.... обична публика...па го изгубиле трансот-па после џандарите им го зеле....па им го поклониле на Мајмуни како знак на добра волја и соработка помеѓу Мајмуни и Прилепската полиција...:pos:...
Лордовите упатуваат ДЕМАНТ дека трансот не е земен:nenene:,дека џандарите го зеле и дека бил вратен,,,не смируваат да почекаме,ќе не удостеоле во текот на денешниот ден со фото-доказ дека трансот е кај нив,не кај Мајмуни......:vozbud:
Во меѓувреме во етерот излегува слика на Мајмун со украдениот транс.:smir:...

Но почекајте можеби е монтажа сликава со Мајмунот.:))))))))))..,да видиме денес дали CPB ќе ни ја презентираат очекуваната фотографија....
Да ја видиме и другата страна од приказната...:pipi:
Само ме чуди,зошто синоќа не сликавте веднаш.,туку треба да чекаме до денес....?
Толку ли е тешко да се извади слика на нет?NOT!!!

Да не беше ТРАГИКОМИЧНО ќе беше смешно......:pos:.....:bravo::bravo:

--- надополнето ---


Трансот Е кај Мајмуни, знам бидејќи се сликав со него... :D
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Вака како прво кошарка слабо пратам а наша уште посалбо ама нешто не ми си јасен
викаш сте изгубиле на пилепчанецот два транса Ти беше на утакмица ?или што ти кажале или по форуми што читаш па сега ќе изиграваш дрвен адвокат тука ете нека се јават тие што беа прилепн нека кажат што било и како
па ако ги скинале одма ќе сатвеја слики или видео како влегле на терен и тн ..
друго што има да се гледа утре ?ете сега нека стават слика тие од цпб како е трансот во нив а не утре кога ќе му го вратат џандарите или мајмуните
ете погоре имаш слика како е мајмун сликан со трансот стварно ен знам друго што треба ?да го донесат во ск на утакмица ?!
во секој случај ова е добро што се случи денес во прилеп и на камен мост па можеби ќе ја размрда тифо сцента кај нас барем во кошарка и другите групи да си ја сватат работата за озбилно :smir:
Другар, не сум дел од ЦПБ, имам другари од таму и така ми беше пренесено и незнам што е чудно ако напишав "сте изгубиле" :toe:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
138
Поени од реакции
40
Transparentot vi bese odzemen od "majmuni", ama vo penzija :) od tie istite bevte i tepani so stolcinja na vasata tribina. A so ogled na krizata so ja zafati navivajneto vo Prilep ne me cudi so napadnavte deca od 10 godini.Ne ste vie vinovni, na decata treba da mu se zabrani koristejne i valkajne na imeto "majmuni" nekogasnata najdobra navivacka grupa!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom