Фан клуб: Работнички

Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
играше Ристе Стефанов со Куманово на пријателската пред 2-3 дена
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Лозар коментар на новиот состав?
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
овај извадок од која страна е? Не ми се верува од sport.com да е !?! пошо партал го направија порталот ....молам за одговор
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
овај извадок од која страна е? Не ми се верува од sport.com да е !?! пошо партал го направија порталот ....молам за одговор
Од спорт е бе,ако се регистрираш на страната можеш да го читаш целосно
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
во некој весник прочитав дека биле најавени 100души,е сеа то колку е веродостојно
Имаше не повеќе од 100 души, само што не си поминија најубаво.
Пробаа да земат еден транспарент од Мајмуни ама безуспешно, после тоа летна некое столче ваму-таму па ЦПБ мораше да ја напуштат салата, некој кркна бокс, некој стол... Сето ова 2 минути пред почетокот на натпреварот, па не видоа ништо од натпреварот кој Работнички заслужено го доби со 90-67.
Стефанов звер пет тројки по ред, и Мираковски беше солиден како и Симиќ.
 
Z

ziko bt

Гостин
Имаше не повеќе од 100 души, само што не си поминија најубаво.<br />
Пробаа да земат еден транспарент од Мајмуни ама безуспешно, после тоа летна некое столче ваму-таму па ЦПБ мораше да ја напуштат салата, некој кркна бокс, некој стол... Сето ова 2 минути пред почетокот на натпреварот, па не видоа ништо од натпреварот кој Работнички заслужено го доби со 90-67.<br />
Стефанов звер пет тројки по ред, и Мираковски беше солиден како и Симиќ.
<br />
<br />разбрав вие сте му кренале транс после нивнио безуспешен обид,или дезинформации? :)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
318
Tocna informacija,odzemen im besge pomosniot transparent,onoj sto stoeshe vednash do CPB!..Posle incidentot dvete navivacki grupi moraa da ja napustat salata na baranje na delegatot...Sepak iako prvi pocnaa,SPB mnogu polosho pominaaa...
 

Clint Eastwood

I'm watching you!
Член од
13 декември 2009
Мислења
622
Поени од реакции
211
nova podgrupa na cpb vo prilep!!! "the lords of the city-prilep". se shiri najjakata podgrupa vo makedonija i nadvor od granicite na skopje!!! kojznae kakvi se tie decki od prilep,poshto ima mnogu jaki kriteriumi za vlez vo "lords"!!!
aj so srekja,prvo pa mashko!!! ustvari shto ima veze,ke naprai "el comandante" odma drug.samo neka naprai poishe primeroci,za da imaat za sekoe gostuvanje.
ili kako bese ona poznato pravilo: NA GRUPA SHTO NA BILO KAKOV NACIN KE I PADNE TRANSPARENT,PRESTANUVA SO SVOETO POSTOENJE!!!
zatoa: "THE LORDS OF THE CITY".....:pop:.....a bash dobro pocnaa na reprezentacija i na edna prijatelska doma...shteta...:locked:

--- надополнето ---

...mnogu tivko e neshto...go nema "golden lords" da ni kaze kako bilo...moze e na raport...a pustiot toj kolku pun so sebe beshe koga otide na reprezentacija so noviot trans.,posle i doma so gostivar...sigurno so nokji ne spiel od vozbuda...
i kako fino ima objasnuvano deka bile najjaka podgrupa koja nemala konkurencija vo makedonija...ahh deca, deca trebale da vi kazat deka avionite sto letaat ne se jadat...
...go nema i neno...
fijasko uste na samiot pocetok...
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
52
Поени од реакции
0
дајде некој клип нешто да видеме од гостувањето па макар и пред сала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom