Фан клуб: Работнички

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Ајде момци...нови предизвици,нови победи...подобри од порано на трибините....со нови сили на теренот...ЗА ЧЕСТА НА РАБОТНИЧКИ сите во градски парк на 4 октомври и оваа сезона да им ставиме на сите на знаање кои се ЕДИНСТВЕНИТЕ ГРАДСКИ МОМЦИ !!!

РАБОТНИЧКИ- СРЦЕТО НА СКОПЈЕ...

CITY PARK BOYS
Ве предупредуваме сите за нов земјотрес сезонава со тешки последици за противниците :pos2::vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Имаме доволно плејмејкери, но супер би било и он да игра.Ќе видиме...Сметам дека со уште едно добро (странско) крило ќе се повтори минатата сезона.

Кога ќе се сетам што се навестуваше по заминувањето на Фершпед можам да бидам пресреќен од сегашната состојба.Но сепак, да не се залажуваме премногу.На Работнички сеуште му треба стабилен спонзор бидејќи со Интерперформанс се нема никаков спонзорски договор и тие најавиа дека тука ќе бидат сезонава, а за понатаму нема ништо официјално.

И, ајде нека дојде веќе 4 октомври.Со нетпрение чекам.:vozbud:

РАБОТНИЧКИ Е СРЦЕТО НА СКОПЈЕ!!!
Дарко е двојка а тоа што Арсиќ го игра како плеј е поради слабата форма на Врба а во Мираковски очигледно нема доверба...Иначе Дарко и лани беше добар но очигледно престојот со репрезентацијата му помогна дополнително да напредува...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Соколов е комбо-бек...Може и едно и друго да игра, ама подобро се снаоѓа на двојка затоа што не е баш инвентивно насочуван во младите категории кога требал да искристализира позиција .

Тешко у Работнички да дојде, не знам од каде инфово . Ќе се шмугне у некоја украинска/унгарска/исландска/австриска екипа која ќе го искаутира на ЕП. Тоа му е најбоље решение .
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Malce of-topic .
Kaj igra Vojdan Stojanovski ? U amak li e uste ? Mnogu bi sakal da go vidam u dresot Rabotnicki, pameten , hrabar igrac . Samo mislam posle Evropskovo ke ima dosta zainteresirani klubovi za nego
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.757
Поени од реакции
71.524
Malce of-topic .
Kaj igra Vojdan Stojanovski ? U amak li e uste ? Mnogu bi sakal da go vidam u dresot Rabotnicki, pameten , hrabar igrac . Samo mislam posle Evropskovo ke ima dosta zainteresirani klubovi za nego
Не е повеќе во АМАК. Беше на проба во Партизан, али неуспешно. Мислам дека ќе замине во странски клуб, и не ми се верува дека ќе се врати да игра во некоја македонска екипа оваа сезона!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Се е тоа ок ама баш ми е криво што ваљда нема да ја изглеам цела сезона а ке неможам да ја глеам ни на тв :( а странава незнам дали ке ми биде дозволена....за ништо нема да ми биде жал од оваа држава освен за Работнички :(
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Се е тоа ок ама баш ми е криво што ваљда нема да ја изглеам цела сезона а ке неможам да ја глеам ни на тв :( а странава незнам дали ке ми биде дозволена....за ништо нема да ми биде жал од оваа држава освен за Работнички :(
Каде идеш бе луд?
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Пораз од Торус више од 20 разлика без богоев,боцески и мираковски ваљда боље ке бидеме коа ке се играат катастрофа играле нашиве иначе али добро факт е дека уште не се уиграни...Трајковски потпишал за фени кој го ебе дегенот само сликиве у меморија нека му останат да не заборави некои работи...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Пораз од Торус више од 20 разлика без богоев,боцески и мираковски ваљда боље ке бидеме коа ке се играат катастрофа играле нашиве иначе али добро факт е дека уште не се уиграни...Трајковски потпишал за фени кој го ебе дегенот само сликиве у меморија нека му останат да не заборави некои работи...
КУРВА!!!:nerv::nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom