Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
kire brat ti go citam postov i se smeam zimi se:pos2::pos2::pos2: kako moze prvo da mi kazes deka tie od 25 godini se iziveani i zatoa poveke ne se DERAT?pa tie za sto kur idele be, za klubot ili zasto se deca i taka im bilo kazano od komandantot? a sekoj navivac sto naviva so srce za toj klub ostanuva veren cel zivot i e na tribina! a najveke me iznasmea koa gi sporedi FAMILY i cpg vo brojka:pos2::pos2::pos2: nemoj be brat da praime muabet za brojki si znaes i sam kako stojat rabotite i koj se poveke. pa ima i youtube sreka inace moze nekoj ke ti veruvase deka stvarno ste poveke od nas! i da da vie brat sve ste nad 18 i celo skopje se trese od vas pa i cela makedonija! nemoj ziti se da mi vrakas na postov zasto si znaes i sam koj se koj!aj pozz
Читај убаво бе димо..командантот тогаш бил колку нив не е као сеа дали си видел во македонијава навивач над 35 години негде...
зошто да иде ..кога типот си створил фамилија па и може да се каже кур го здоболе него работнички дали ке тепа дали ке изгуби..тука сме ние нигде не бегаме
ке се видиме јас и ти за едно 15 години и тогаш ке видиме дали ке бидеш верен навивач или нема да се замараш..а и да се замараш
ке седиш на неутрална..ајде молимте удри малце логика

и како што кажав прочитај го убаво постот јас и коа седевме кај мене ти напоменав дека не идам за да се палам , не гледам бројки, не ебам никој
праам како што сакам како ке ми биде убаво на к*рот
иддам за клубот не идам за слава на навивачката група или за незнам што

Јас лично не можеби некој да.Таа мотика може да ти донесе подобар живот.Колку години имаш?Имаш некаква егзистенција?Да имаш сигурно не би седел цела ден на форумов.Чекаш на мама и тато?Ќе умрат тие една ден внуче каде после ќе одиш ти...Сте слушнале мотика.Оф море земи ти мотика да видиш не слушај народот шо се жале.Седодека ве има вас скопјаните да купувате ракија од 40 степени со 200 грама сјај за пења(оти вие многу се разбирате.Ауу ова пења има над педесет е:pos2:) да фати за 120 денари а она реално кошта 20 денари за Кавадарци нема зимаааааа.баааај добра ноќ
Јас имам обезбедено работа ти не се секирај а на мотика не ни помислувам..парите ти што ги праиш со мотика цла година јас ги праам за 2 месеци

него сакав да чујам...од каде и зошто извира таа антископска омраза

од каде тоа синко? кој од нас ти згрешил тебе лично па и на твоите
другарчиња па што сите не мразите..
ако не е мотиката или копачот мотив ..што е тогаш

bas mi e kef mzt da osvoi titula takvi verni naviva4i zasluzuvaat titula se nadevam deka vo najbrzo vreme 4e osvojat titula
Можда али у некој друг мој живот :baeh: :pos:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.658
Поени од реакции
2.866
abe ostaj gi ti niv sea zs se anti sk odgovorot baraj go u klipot so go staiv jasno ke ti e nemora oni da kazuvaat hahaha koa i onaka se bitolski slugi,kako kazat bitolcanite taka pravat ovie taka da isto ti e:vozbud::vozbud::vozbud:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Oвче Поле - Работнички 74 - 93 .... честито заслужена победа .. најдобар поединец кај нас Марко Тодорович, во прво полувреме и новиот беше добар О`Галахер... кај Работнички Симич и Тасевски....:helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Честито заслужена победа,прво полувреме беше неизвесно,6 разлика за Работнички,ама второ не "убија" со тројки Tасевски и 6-ката не ми текнува како се викаше...:smir:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Јас имам обезбедено работа ти не се секирај а на мотика не ни помислувам..парите ти што ги праиш со мотика цла година јас ги праам за 2 месеци

него сакав да чујам...од каде и зошто извира таа антископска омраза

од каде тоа синко? кој од нас ти згрешил тебе лично па и на твоите
другарчиња па што сите не мразите..
ако не е мотиката или копачот мотив ..што е тогаш
Можда али у некој друг мој живот :baeh: :pos:
Абе знам колку е богато Скопје не ми кажувај.Да не си ги мериме финансииските сили поединечно пошто ни јас не те знам ни ти мене.Според регионот си илустрираш дека сум земјоделец ја по твојот регион те илусттрирам како собирач на хартија и старо железо:pos2:
Ме убедуваш дека во Скопје се стига побрзо до пари?
Во Кавадарци кој не работи во Фени,Тиквеш,ИГМ,Урбан Инвест,Градба Промет,Кабран работи земјоделије и цело население е вработено на легален или илегален начин.А во Ск кој нема работа го работи тоа шо ти го набројав...
Е сега за омраза.Мене лично никој не ми згрешил скопјанец.А зошто ве мразам.Па не ве мразам само јас не ве мразе само Кавадарци ве мразе цел свет бе човек.А мене во едно друштво кога би ме мразел еден би го прашал зошто.Што сум згрешил но кога би ме мразеле сите во друштвото догаш јас самиот би се запрашал зошто.Пошто во тој случај мене ми фале нешто.Така така.Сам одговори си го тоа прашање.Верувај не е до мотиката.Да е до мотиката народот ќе ја остави а не да се моли да не му а земат...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Официјално...еве за вашиот тим...

4.Александар Угриновски 5 поена
5.Огнен Стојановски 4
6.Тони Грнчаров 9
7.Владимир Филипович 8
8.Тони Симич 18
9.Никола Караколев 4
10.Диме Тасовски 18
11.Ненад Зивчевич 3
12.Бојан Трајковски 5
13.Данило Митрович 7
14.Бора Хун Пачун 10
15.Марко Докузовски 2
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Нека ни е честито победата.:aplauz:
Ме интересира како одигра 4, Угрионоски.:raz:

Едит:За дел до секундата Миле побрз од мене.:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нека ни е честито победата.:aplauz:
Ме интересира како одигра 4, Угрионоски.:raz:

Едит:За дел до секундата Миле побрз од мене.:)
Александар Угриновски 5 поена,4 асистенции,0 скокови,1 украдена топка,24:53 минутажа...за друг некој требали ви...:smir:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Абе знам колку е богато Скопје не ми кажувај.Да не си ги мериме финансииските сили поединечно пошто ни јас не те знам ни ти мене.Според регионот си илустрираш дека сум земјоделец ја по твојот регион те илусттрирам како собирач на хартија и старо железо:pos2:
Ме убедуваш дека во Скопје се стига побрзо до пари?
Во Кавадарци кој не работи во Фени,Тиквеш,ИГМ,Урбан Инвест,Градба Промет,Кабран работи земјоделије и цело население е вработено на легален или илегален начин.А во Ск кој нема работа го работи тоа шо ти го набројав...
Е сега за омраза.Мене лично никој не ми згрешил скопјанец.А зошто ве мразам.Па не ве мразам само јас не ве мразе само Кавадарци ве мразе цел свет бе човек.А мене во едно друштво кога би ме мразел еден би го прашал зошто.Што сум згрешил но кога би ме мразеле сите во друштвото догаш јас самиот би се запрашал зошто.Пошто во тој случај мене ми фале нешто.Така така.Сам одговори си го тоа прашање.Верувај не е до мотиката.Да е до мотиката народот ќе ја остави а не да се моли да не му а земат...
Епа еве кажи ми ти тебе те прашувам ..од каде проникнала таа омраза у тебе што не мразиш..кажи ми една причина...јас никого не мразам
и после ке речат ние сите сме ги мразеле
кој кого мрази кажи ми ти?? ние вас или па вие нас?
а за жартија и старо железо прашајте си ги ромите мене не..ако ти собираш тоа е твоја работа
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Епа еве кажи ми ти тебе те прашувам ..од каде проникнала таа омраза у тебе што не мразиш..кажи ми една причина...јас никого не мразам
и после ке речат ние сите сме ги мразеле
кој кого мрази кажи ми ти?? ние вас или па вие нас?
Јас да ти кажам никого не мразам, сите ве сакам... Гушки, бацки, цмок4иња:je::je:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Јас да ти кажам никого не мразам, сите ве сакам... Гушки, бацки, цмок4иња:je::je:
и јас никого не мразам..мразам тој што ми згрешил но тасе тврди дека
цел свет не мразел...ако не мрази нас цел свет, тогаш и него го мразат
и ми избегнува прашања,јас само фимо го замолив да ми каже од каде проникнало тоа во него а он ми врти теми

еве на пример прашајте ги Велешани,Огриѓани,Тетовчани,Гостиварчани,Делчевци и така натака
јас до душа не го ни мразам кавадаречкиот народ ништо не ми згрешил
него нормално е да мразич поединци
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
и јас никого не мразам..мразам тој што ми згрешил но тасе тврди дека
цел свет не мразел...ако не мрази нас цел свет, тогаш и него го мразат
и ми избегнува прашања,јас само фимо го замолив да ми каже од каде проникнало тоа во него а он ми врти теми

еве на пример прашајте ги Велешани,Огриѓани,Тетовчани,Гостиварчани,Делчевци и така натака
јас до душа не го ни мразам кавадаречкиот народ ништо не ми згрешил
него нормално е да мразич поединци
Па нормално е да мразиш поединци и во самото Скопје како шо ја не мразам ама ме нервират некои овде во Кавадарци.А од каде потекнува омразата?Па еве од вакви форуми каде сме нарекуване сељаци или слично.Шо се вика не постоиме завас а кога ќе дојде време да требаме не барате.Те молам не викај дека не сме ви притребале оти гршиш
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
ние на соколи 40...вие на соколи ич
минатата кога не влеговте ..среќа што не влеговте
пошто на трибината беа и тие момци од спротивната трибина
за кои тврдиш дека не идат
па они се изживеани за разлика од вас...
тоа е предноста они веќе не идат да се дерат мислам дораснат народ се
а вие..вие сте група од 100-150 утакмици(обични) но под услов ако се игра во ваша сала надвор никако не мрдате
50 посто од старите навивачи патат за титула
сите се надеваат дека мзт некогаш ке земе титула
но...за жал тоа никад нема да се деси
и ке навиваат до старост за разлика од нас
и сакав да напоменам за тие момци од спротивната трибина дека не
патат они од никого они навивале некогаш..завршило нивното време
оставиле на нас
но за поддржка секогаш се тука,но како неутрални

доколку фемили 50 посто се неизживеани дечишта што сте ги научиле да мразат центарци
и се палат ко млади мајмуни
кога ке стигне до фрка тие ашшш ги нема додека ние за дерби се собираме од 18 па нагоре

тоа е раликата
и + вие никогаш не сте ми кажале јбг изгубивме
него секогаш викате абе кој кур ако сме изгубиле виде ли што беше на трибина
и ти, за што навиваш за тебе,за фемили или за клуботж
одлучи се
пс. а тоа што имам другари од сегде моја работа си е
Лела што поезија изнакажа сеа...

Единствена утакмица на која не беа ФА пред да се официјализира бојкотот беше со Торус во парк...Соколи, бевме со Соколи а имаше и комплексаши од кај вас кои се знае зашто беа дојдени...Кога не сме влегле, на дерби ? Па да влезевме тие +500 што бевме имаше да ве посереме у сала, прашај го Марин по тоа прашање, он е одговорен за тоа што не сме влегле и за сите компликации кои настанаа после таа случка...

Значи со МЗТ навијаат тие ''неутрални'' а со Соколи и остали мали екипи само семки јадат...Е фала што си призна дека се делите на ЦПБ и на АнтиМЗТ навијачи...

Кога сме кај Соколи само да ти кажам дека лани со Соколи , у 2 саат попладне, сабота, бевме над 200 у сала и се пееше цела утакмица...Вие тоа кога ќе го напраите јави ми се ...
МЗТ ќе земе титула, кад-тад и тогаш ќе видите како се слави успехот на тимот со кој си бил откога знаеш за себе, а за тоа дека патат за титула неам што да ти кажам освен дека секој кој е заболен по својата екипа сочувствува со неа и во секоја ситуација е со неа, а не само кога таа е на првото место и кога цветаат рози....

Или си неутрален или си навијач ...Ако си навијач тогаш си со екипата во секоја ситуација, пази сеа , ако се деси да влезете у Јадранска лига и Гробари дојдат на гостовање ќе видиш како тие ''неутрални'' одеднаш ќе ги извадат шаловите од фиока и ќе застанат со вас кои сте помлади заедно да навивате...Слушај ме дека ќе биде така...
Демек они се сеа у пензија и не треба више да навијаат...Нека гледаат на ТВ утакмица, што се мучат до сала да дојдат...Па немаат 50 години, имаат по 25 и не можеш да ме убедиш дека сите се фамилијарни луѓе и дека сите деца гледаат па затоа им е срам да застанат на навијачка трибина...

Тоа дека сме дечишта, грешка си, не се резили дека сте подобра група пошо бојкотиравте без причина,крадете ко цигани,во екот на бојкот идевте само со нас на утакмици, а тоа што вашата екипа е поуспешна од нашата не ве прави подобра навијачка група...

Што сакаш да ти кажам кога МЗТ ќе изгуби ? Што вредело на утакмицата е кажано, тоа дека Мики Деспотовиќ промашил зицер не е ова работа, а тоа што ние сме оставиле срце на трибина исто не е нова работа ама мене ми е побитно како ќе навијам кога знам дека екипата ми е тапа и дека од нив ништо позитивно не можам да очекувам...А тоа дека не ја сакаме екипата и дека идеме само за да се испуцаме и издуваме не е вистина, зашто во спротивност би биле тука толку години ?
 
А

Аернло

Гостин
ние на соколи 40...вие на соколи ич
минатата кога не влеговте ..среќа што не влеговте
пошто на трибината беа и тие момци од спротивната трибина
за кои тврдиш дека не идат
па они се изживеани за разлика од вас...
тоа е предноста они веќе не идат да се дерат мислам дораснат народ се
а вие..вие сте група од 100-150 утакмици(обични) но под услов ако се игра во ваша сала надвор никако не мрдате
50 посто од старите навивачи патат за титула
сите се надеваат дека мзт некогаш ке земе титула
но...за жал тоа никад нема да се деси
и ке навиваат до старост за разлика од нас
и сакав да напоменам за тие момци од спротивната трибина дека не
патат они од никого они навивале некогаш..завршило нивното време
оставиле на нас
но за поддржка секогаш се тука,но како неутрални

доколку фемили 50 посто се неизживеани дечишта што сте ги научиле да мразат центарци
и се палат ко млади мајмуни
кога ке стигне до фрка тие ашшш ги нема додека ние за дерби се собираме од 18 па нагоре

тоа е раликата
и + вие никогаш не сте ми кажале јбг изгубивме
него секогаш викате абе кој кур ако сме изгубиле виде ли што беше на трибина

и ти, за што навиваш за тебе,за фемили или за клуботж
одлучи се
пс. а тоа што имам другари од сегде моја работа си е
Добра стихотворба.Кога ќе го осетиш болдираното можеш да се вратиш на темава.До тогаш биди ми поздравен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom