Фан клуб: Работнички

Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
mislam deka site timoj imet sansa za titula
nie vie i ovie od nekoe si selo na K
imam prasanje dali ojte na utkamici CPB zs stvarno neznam ?
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Тапа муабети, свесни сте и сами дека ЦПБ имаат просек од 70 навивачи, и тоа во натпревариве што се играат за каков таков Европски куп........ МЗТ да игра некое европско наптреварување знаете што ќе биде????

ЦПБ постојат само кога играат против МЗТ, затоа што се собираат и до Чаир и од Ѓорче, и од Припор и кај ти не, само за да бидат АНТИ ФА, јасно е дека Аеродромецот од секогаш бил сам
 

Golden Lords

ЦРВЕНО-БЕЛО Е СКОПЈЕ ЦЕЛО
Член од
11 март 2009
Мислења
279
Поени од реакции
5
Тапа муабети, свесни сте и сами дека ЦПБ имаат просек од 70 навивачи, и тоа во натпревариве што се играат за каков таков Европски куп........ МЗТ да игра некое европско наптреварување знаете што ќе биде????

ЦПБ постојат само кога играат против МЗТ, затоа што се собираат и до Чаир и од Ѓорче, и од Припор и кај ти не, само за да бидат АНТИ ФА, јасно е дека Аеродромецот од секогаш бил сам
Не важно колку сме важно одсекогаш сме биле над вас и ке бидеме,дали сме АНТИ ФА има многу од кај нас што идат ради вас,али истата ситуација е и кај вас има многу што идат ради нас,за тоа што имам слушнато многу пати дека цело Скопје било со нас,а вие сте биле само с.Аеродром е чиста глупост,со цпб се знае дека од секогаш биле центар,карпош,ѓорче и во последниве неколку сезони чаир,а со вас од секогаш биле аеродром,ново лисиче(и околните села) и мичурин...така да доста се вадите на тоа дека вие сте биле од една населба...а дека имало наши членови од припор:vozbud: ...али како и да е припор(кисела вода) до вчера беше и с.аеродром(кисела вода)...ајт поздрав се глеаме на 1 април:helou:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Не важно колку сме важно одсекогаш сме биле над вас и ке бидеме,дали сме АНТИ ФА има многу од кај нас што идат ради вас,али истата ситуација е и кај вас има многу што идат ради нас,за тоа што имам слушнато многу пати дека цело Скопје било со нас,а вие сте биле само с.Аеродром е чиста глупост,со цпб се знае дека од секогаш биле центар,карпош,ѓорче и во последниве неколку сезони чаир,а со вас од секогаш биле аеродром,ново лисиче(и околните села) и мичурин...така да доста се вадите на тоа дека вие сте биле од една населба...а дека имало наши членови од припор:vozbud: ...али како и да е припор(кисела вода) до вчера беше и с.аеродром(кисела вода)...ајт поздрав се глеаме на 1 април:helou:
да додадам...пирати автокоманда..им го дудлаат за да идат со нив
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
mislam deka site timoj imet sansa za titula
nie vie i ovie od nekoe si selo na K
imam prasanje dali ojte na utkamici CPB zs stvarno neznam ?
Оф море мајко салам селандура си ти брате.Овие скопјаништава како ги сакате цело лето му го пушите па сега почнавте и на зимо...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Аеродром,Ново Лисиче, Мичурин, Острово...
Све е тоа Аеродром бе, што лупате дека демек се други населби...Ај ја не сум Аеродромец пошо сум од Острово...
Од Пирати идат неколку души,минималец , и тоа тие што идат , идат стално а не ко Лавови,Чаир бојс, Припор кежуалс и Драчево Сквод кои идат само против МЗТ на дерби...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Аеродром,Ново Лисиче, Мичурин, Острово...
Све е тоа Аеродром бе, што лупате дека демек се други населби...Ај ја не сум Аеродромец пошо сум од Острово...
Од Пирати идат неколку души,минималец , и тоа тие што идат , идат стално а не ко Лавови,Чаир бојс, Припор кежуалс и Драчево Сквод кои идат само против МЗТ на дерби...
Е иди тоа кажи им го на овие сељациве мене не пошто од автокоманда имам мн другари кои ми кажувале дека идат за инат за нас...

Оф море мајко салам селандура си ти брате.Овие скопјаништава како ги сакате цело лето му го пушите па сега почнавте и на зимо...
А што сме ти згрешиле бе ние на тебе па да не мразиш
па добро сите провинцијалци не мразат а зошто ај кажи
патиш од нешто? за подобар живот без мотика или??
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.658
Поени од реакции
2.866
tao e celata rabota zs sk e takvo kakvo sto e:D inace klipov kazuva mn raboti
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Е иди тоа кажи им го на овие сељациве мене не пошто од автокоманда имам мн другари кои ми кажувале дека идат за инат за нас...


А што сме ти згрешиле бе ние на тебе па да не мразиш
па добро сите провинцијалци не мразат а зошто ај кажи
патиш од нешто? за подобар живот без мотика или??
Абе ти од сегде имаш многу другари...Не се пали толку , реков за тие што ја ги знам а на дерби и на двете страни се зголемува бројката...Е сеа, кај нас и да нема таканаречени индијанци пак ќе бидеме појше, и не ми врти муабет сеа дека не е до бројката туку дека е до срцето,пожртвуваоста,љубовта кон клубот и стилот на навијање пошо у секој случај сме пред вас...
Вие 60, на дерби 200 преку сила, ние 250 а на дерби 500 минимум па ти види кој е кој ...

Вие се враќате, смена на генерации и ја све тоа го разбирам, али за клуб со толкаво реноме, со толку трофеи вие сте тапа група...На европски утакмици не можете трибината да ја напуните,па оние манекените од страна што станаа при крај да пеат нели биле некогаш на ваша трибина ? Зашто не се вратат ? Тие имаат до 25 години,а кога би дошле на ваша трибина тогаш вие можеби и би заличиле на нешто ,а додека е вака можете со Лозари и Рибари да праите муабет за ова прашање...

Пушти го Анатасе, на него стално му смета нешто :wink:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Абе ти од сегде имаш многу другари...Не се пали толку , реков за тие што ја ги знам а на дерби и на двете страни се зголемува бројката...Е сеа, кај нас и да нема таканаречени индијанци пак ќе бидеме појше, и не ми врти муабет сеа дека не е до бројката туку дека е до срцето,пожртвуваоста,љубовта кон клубот и стилот на навијање пошо у секој случај сме пред вас...
Вие 60, на дерби 200 преку сила, ние 250 а на дерби 500 минимум па ти види кој е кој ...

Вие се враќате, смена на генерации и ја све тоа го разбирам, али за клуб со толкаво реноме, со толку трофеи вие сте тапа група...На европски утакмици не можете трибината да ја напуните,па оние манекените од страна што станаа при крај да пеат нели биле некогаш на ваша трибина ? Зашто не се вратат ? Тие имаат до 25 години,а кога би дошле на ваша трибина тогаш вие можеби и би заличиле на нешто ,а додека е вака можете со Лозари и Рибари да праите муабет за ова прашање...

Пушти го Анатасе, на него стално му смета нешто :wink:
ние на соколи 40...вие на соколи ич
минатата кога не влеговте ..среќа што не влеговте
пошто на трибината беа и тие момци од спротивната трибина
за кои тврдиш дека не идат
па они се изживеани за разлика од вас...
тоа е предноста они веќе не идат да се дерат мислам дораснат народ се
а вие..вие сте група од 100-150 утакмици(обични) но под услов ако се игра во ваша сала надвор никако не мрдате
50 посто од старите навивачи патат за титула
сите се надеваат дека мзт некогаш ке земе титула
но...за жал тоа никад нема да се деси
и ке навиваат до старост за разлика од нас
и сакав да напоменам за тие момци од спротивната трибина дека не
патат они од никого они навивале некогаш..завршило нивното време
оставиле на нас
но за поддржка секогаш се тука,но како неутрални

доколку фемили 50 посто се неизживеани дечишта што сте ги научиле да мразат центарци
и се палат ко млади мајмуни
кога ке стигне до фрка тие ашшш ги нема додека ние за дерби се собираме од 18 па нагоре

тоа е раликата
и + вие никогаш не сте ми кажале јбг изгубивме
него секогаш викате абе кој кур ако сме изгубиле виде ли што беше на трибина
и ти, за што навиваш за тебе,за фемили или за клуботж
одлучи се
пс. а тоа што имам другари од сегде моја работа си е
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Е иди тоа кажи им го на овие сељациве мене не пошто од автокоманда имам мн другари кои ми кажувале дека идат за инат за нас...


А што сме ти згрешиле бе ние на тебе па да не мразиш
па добро сите провинцијалци не мразат а зошто ај кажи
патиш од нешто? за подобар живот без мотика или??
Јас лично не можеби некој да.Таа мотика може да ти донесе подобар живот.Колку години имаш?Имаш некаква егзистенција?Да имаш сигурно не би седел цела ден на форумов.Чекаш на мама и тато?Ќе умрат тие една ден внуче каде после ќе одиш ти...Сте слушнале мотика.Оф море земи ти мотика да видиш не слушај народот шо се жале.Седодека ве има вас скопјаните да купувате ракија од 40 степени со 200 грама сјај за пења(оти вие многу се разбирате.Ауу ова пења има над педесет е:pos2:) да фати за 120 денари а она реално кошта 20 денари за Кавадарци нема зимаааааа.баааај добра ноќ
 
Член од
14 март 2009
Мислења
276
Поени од реакции
10
bas mi e kef mzt da osvoi titula takvi verni naviva4i zasluzuvaat titula se nadevam deka vo najbrzo vreme 4e osvojat titula
 

Nerazzuro

Young Team Aerodrom
Член од
28 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
ние на соколи 40...вие на соколи ич
минатата кога не влеговте ..среќа што не влеговте
пошто на трибината беа и тие момци од спротивната трибина
за кои тврдиш дека не идат
па они се изживеани за разлика од вас...
тоа е предноста они веќе не идат да се дерат мислам дораснат народ се
а вие..вие сте група од 100-150 утакмици(обични) но под услов ако се игра во ваша сала надвор никако не мрдате
50 посто од старите навивачи патат за титула
сите се надеваат дека мзт некогаш ке земе титула
но...за жал тоа никад нема да се деси
и ке навиваат до старост за разлика од нас
и сакав да напоменам за тие момци од спротивната трибина дека не
патат они од никого они навивале некогаш..завршило нивното време
оставиле на нас
но за поддржка секогаш се тука,но како неутрални

доколку фемили 50 посто се неизживеани дечишта што сте ги научиле да мразат центарци
и се палат ко млади мајмуни
кога ке стигне до фрка тие ашшш ги нема додека ние за дерби се собираме од 18 па нагоре

тоа е раликата
и + вие никогаш не сте ми кажале јбг изгубивме
него секогаш викате абе кој кур ако сме изгубиле виде ли што беше на трибина
и ти, за што навиваш за тебе,за фемили или за клуботж
одлучи се
пс. а тоа што имам другари од сегде моја работа си е
kire brat ti go citam postov i se smeam zimi se:pos2::pos2::pos2: kako moze prvo da mi kazes deka tie od 25 godini se iziveani i zatoa poveke ne se DERAT?pa tie za sto kur idele be, za klubot ili zasto se deca i taka im bilo kazano od komandantot? a sekoj navivac sto naviva so srce za toj klub ostanuva veren cel zivot i e na tribina! a najveke me iznasmea koa gi sporedi FAMILY i cpg vo brojka:pos2::pos2::pos2: nemoj be brat da praime muabet za brojki si znaes i sam kako stojat rabotite i koj se poveke. pa ima i youtube sreka inace moze nekoj ke ti veruvase deka stvarno ste poveke od nas! i da da vie brat sve ste nad 18 i celo skopje se trese od vas pa i cela makedonija! nemoj ziti se da mi vrakas na postov zasto si znaes i sam koj se koj!aj pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom