Имате ли дечко (маж) / девојка (жена)?

Член од
4 декември 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
Imam decko. So nego sum edna godina i mesec dena. Mojata ljubov kon nego raste sekojdnevno se poveke i poveke. Dovolna pricina da sum so nego e sto go sakam... potoa, doverbata isto taka ja odrzuva nasata vrska. Taa e najvazna. Nesmeam da ja izostavam i iskrenosta... go obozavam poradi negovata iskrenost. Sum so nego i me privlekuva bidejki ednostavno znam i cuvstvuvam deka toj e vistinskiot.
 
M

mistikraptor

Гостин
последната врска ми траеше околу година и 8 месеца ..
сингл сум веќе месец време отприлика .. :toe:
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
До завчера имав...Веќе не :) ;( Сега имам Хрчаче :pos:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Немам дечко. Последниот го продадов у оние продавницине за користена роба, пошо почнаa ептен да му откажуваат некои функции. :(
Маж уште никад не сум си купила, али имам планови за нов модел на дечко. Го немам пикирано конкретниот модел, али листам некои каталози, па веројатно ќе најдам соодветенgwupaca :pos:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.445
Поени од реакции
7.835
Веќе 2 века без девојка. И пред да се стопи снегот не тргнувам да барам. А кога ќе се стопи снегот, ќе се нацртам некаде на видно место (ко стожер во поле) и ќе чекам да видам дал ќе застане некоја да види дал ме бива за дечко.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Немам дечко. Последниот го продадов у оние продавницине за користена роба, пошо почнаa ептен да му откажуваат некои функции. :(
Маж уште никад не сум си купила, али имам планови за нов модел на дечко. Го немам пикирано конкретниот модел, али листам некои каталози, па веројатно ќе најдам соодветенgwupaca :pos:
абе све ова ок... само гледај .. за да не би се зезнала... неиспробана роба не купувај...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.736
Поени од реакции
11.215
Имам девојка која ја сакам највеќе, кратко и јасно, бидејќи ме стегна до негде во некои погледи, ме полни со позитива, најсреќен сум и се остало што следи...:wink:
 
Д

Демијан

Гостин
Раскинав вчера.Сега сум онака free.Нема да има кој да ми се качува на глава веќе.
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
немам дечко, тука се регистрирав за да си најдам...има доброволци:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom