Разликата во години

Член од
1 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
7 godini e postar od mene i me cuva najmnogu na svet go obozavam.....Razlikata ne igra nikakva uloga dokolku posto ljubov(ako voopste posto ljubov kako cuvstvo :) )
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
aaaa pa normalno e toa maskite posporo sozrevaat :D hehe se zezam pa ne mora da znaci se zavisi od posebnosta na licnostite kako ke se pronajdat megusebno
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
aaaa pa normalno e toa maskite posporo sozrevaat :D hehe se zezam pa ne mora da znaci se zavisi od posebnosta na licnostite kako ke se pronajdat megusebno
ne be ok e,samo sto ne vidov dosega niedna devojka da napise TOJ e pomal od mene x godini i odlicno se soglasuvame,se nadopolnuvame i sl...
a inaku imas pravo zenskite uste posposro sozrevaat ....hehehhee se zezam i jas:smir:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
znaci dosega nidna devojka ne kazalo nesto vakvo za vrska so pomlad partner
Помлад,постар...all the same.
Годините не се толку важни и кога се работи за помлад партнер.Важно е што има во главата.Има многу повозрасни машки што ги познавам а многу по зелени.Не би ми пречело да одам со некој по мал од мене иако морам да признаам дека до сега не сум имала такво искуство.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
ne be ok e,samo sto ne vidov dosega niedna devojka da napise TOJ e pomal od mene x godini i odlicno se soglasuvame,se nadopolnuvame i sl...
a inaku imas pravo zenskite uste posposro sozrevaat ....hehehhee se zezam i jas:smir:
Незнам зашо не напишале:)Или можеби ти не си видел;)
Знам многу парови каде што девојката е постара,и одлично функционират:)Додека двајцата се согласуваат и се надополнуваат меѓусебе годините не се битни...добро сега да не се оде во екстремности:)
 

Lev testis

Антички македонец
Член од
17 август 2009
Мислења
114
Поени од реакции
9
До 4 години некако може да се провре, ама ако девојката е над 18. Се над тоа се уникатни случаеви. Има, ама се реткост.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
До пред некое време ми беше важно, во смисол не ми беше кеиф со неколку години помлади од мене.
Но како годините минуваат, така на жените убавината им заминува и со тоа е добро да се ориентира човек на дијапазонот 18-25.
Не дека и на некоја милфица ќе и се дозволи да се измкне, едноставно младо си е младо.
Кај жените убавината е најважна карактеристика, но за жал на сите е краткотрајна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom