Разликата во години

Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
ne be, samo imav pamet i uste togas mi stana jasno deka ne mi odgovaraat pomali devojki(najveke zatoa sto mnogu letaat vo oblaci):)
Ако бе летаат, може и ти да леташ со нив па ќе ви биде супер :).

Јас пак не ги делам на мали или стари туку на интелигентни или неинтелигентни :smir:.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ако бе летаат, може и ти да леташ со нив па ќе ви биде супер :).

Јас пак не ги делам на мали или стари туку на интелигентни или неинтелигентни :smir:.
a be moze,ama jas bas ne sum po letanjeto.:)
inaku i jas ne bi gi delel poinaku,ama ete gledas oni nas ne delat poinaku,.t.e.na pomali-glupi i nezreli(spored niv),i postari-glupi ama malku pozreli(spored niv)....hehehehe
a be brat ok e toa,ama neli e ocigledno deka poveketo devojki malku poveke prteteruvaat so potcenuvanje na sprotivniot pol(a istovremeno precenuvanje na svojot) po odnos na ova prasanje?:smir:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
a be moze,ama jas bas ne sum po letanjeto.:)
inaku i jas ne bi gi delel poinaku,ama ete gledas oni nas ne delat poinaku,.t.e.na pomali-glupi i nezreli(spored niv),i postari-glupi ama malku pozreli(spored niv)....hehehehe
a be brat ok e toa,ama neli e ocigledno deka poveketo devojki malku poveke prteteruvaat so potcenuvanje na sprotivniot pol(a istovremeno precenuvanje na svojot) po odnos na ova prasanje?:smir:
Не генерализирај така. Не се сите такви, не оценуваат по полот, туку по нивна генерализација, пошо реално глеано до 20 години ние машките сме исти, се што не интересира е секс. :). Врти сучи пак на тоа се сведува, муабетот со другарите, кој колку опнал, со која како.

Сликава ке ти ја појасни ситуацијата. :)
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Не генерализирај така. Не се сите такви, не оценуваат по полот, туку по нивна генерализација, пошо реално глеано до 20 години ние машките сме исти, се што не интересира е секс. :). Врти сучи пак на тоа се сведува, муабетот со другарите, кој колку опнал, со која како.

Сликава ке ти ја појасни ситуацијата. :)
kako prvo kaj gledas generaliziranje,a kako drugo takvi:smir: slikicki pokazuvaj im na mali decinja,ne na mene...:)jas ne veruvam vo tie skazni.:)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
kako prvo kaj gledas generaliziranje,a kako drugo takvi:smir: slikicki pokazuvaj im na mali decinja,ne na mene...:)jas ne veruvam vo tie skazni.:)
Ај се кладиме дека тие сказни се вистина.
Ама да збориме искрено, кога шеташ по улица, поминува јака женска покрај тебе, каде гледаш прво? 300% сум сигурен дека рефлексивно гледаш во бутови и гради, па после во лице, ни на крај памет во тој момент не ти е каков карактер има. И после меркањето прва мисла во глава ти е, уф како би ја легнал.
Бараш постари женски од тебе, пошо мислиш дека се посозреани, т.е мислиш дека се поопуштени, и полесно ке легнеш со нив.
Сакал нејќел, подсвеста така ти работи, така работи на секое машко.
Освен тие што немаат подсвест, а тие уствари не се ни живи.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ај се кладиме дека тие сказни се вистина.
Ама да збориме искрено, кога шеташ по улица, поминува јака женска покрај тебе, каде гледаш прво? 300% сум сигурен дека рефлексивно гледаш во бутови и гради, па после во лице, ни на крај памет во тој момент не ти е каков карактер има. И после меркањето прва мисла во глава ти е, уф како би ја легнал.
Бараш постари женски од тебе, пошо мислиш дека се посозреани, т.е мислиш дека се поопуштени, и полесно ке легнеш со нив.
Сакал нејќел, подсвеста така ти работи, така работи на секое машко.
Освен тие што немаат подсвест, а тие уствари не се ни живи.
abe ajde,a zenskite ne gledaat vaka,oni gledaat prvo karakter:pos2:,...ajde ne se trudi da mi objasnuvas raboti za koi ne si vo pravo,a i nemaat nikakva vrska so temava i so toa sto go tvrdam jas na istata...:):smir:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
abe ajde,a zenskite ne gledaat vaka,oni gledaat prvo karakter:pos2:,...ajde ne se trudi da mi objasnuvas raboti za koi ne si vo pravo,a i nemaat nikakva vrska so temava i so toa sto go tvrdam jas na istata...:):smir:
Потполно си во право, не ги порекнувам дека женските не не гледаат така, само они не го искажуваат тоа толку многу и на тој начин, со тоа се троа покултурни, и потполно си во право дека забегавме офтопик, ама не си во право дека незнам што зборам.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Потполно си во право, не ги порекнувам дека женските не не гледаат така, само они не го искажуваат тоа толку многу и на тој начин, со тоа се троа покултурни, и потполно си во право дека забегавме офтопик, ама не си во право дека незнам што зборам.
Има врска со годините ама и со свеста и умот.Ако скокаш на секоја цицка и
се ѕвериш по секој излог со мобилни и секое БМВ по улица...пази да не удриш во бандера...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Има врска со годините ама и со свеста и умот.Ако скокаш на секоја цицка и
се ѕвериш по секој излог со мобилни и секое БМВ по улица...пази да не удриш во бандера...
Океј, вие си знаете, јас ви кажав што е појава кај секое машко. Делот со излозите и BMW не, ама дека не се ѕвериш на секоја цицка, тоа можеш да ми го кажеш само ако саша матич ти е роднина, или недај боже си обратен.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Океј, вие си знаете, јас ви кажав што е појава кај секое машко. Делот со излозите и BMW не, ама дека не се ѕвериш на секоја цицка, тоа можеш да ми го кажеш само ако саша матич ти е роднина, или недај боже си обратен.
Ај размисли малку...незнам кој е тој саша матич.Не сум обратен.Ако се ѕверам по секоја цицка или ќе ме прегази нешто или ќе паднам во шахта или ќе удрам во бандера или сето тоа заедно.По некоја ќе забележиш ама да се вртиш ко манијак наоколу...да не си ти Љубе Лигавиот?:pos2:
шега...или имаш 17 години...така се ти изгледа сега...еден ден ако порасниш ќе видиш дека не е се до цицките...
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Океј, вие си знаете, јас ви кажав што е појава кај секое машко. Делот со излозите и BMW не, ама дека не се ѕвериш на секоја цицка, тоа можеш да ми го кажеш само ако саша матич ти е роднина, или недај боже си обратен.
a be sega sakas so sila da ne ubedis deka se zverime,a ako ne znaci deka sme obratni,...e pa aj zemi togas ubedi gi i devojkite vo toa deka i oni se zverat vo sekogo i toa beter od nas,i ako negiraat slobodno kazi im deka se obratni,...pa da vidime sto ke ispadne.:):smir:
i objasni mi kako bilo sto od ova e povrzano so temava i sto od ova sto ti go napisa dokazuva deka zenskite se pozreli i popametni od maskite?onaka kolku da si znam.:)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.905
Поени од реакции
23.865
Ај размисли малку...незнам кој е тој саша матич.Не сум обратен.Ако се ѕверам по секоја цицка или ќе ме прегази нешто или ќе паднам во шахта или ќе удрам во бандера или сето тоа заедно.По некоја ќе забележиш ама да се вртиш ко манијак наоколу...да не си ти Љубе Лигавиот?:pos2:
шега...или имаш 17 години...така се ти изгледа сега...еден ден ако порасниш ќе видиш дека не е се до цицките...
Aма 85% е. :pos2::pos2::pos2: Интерна шега да не се дообјаснувам.
Инаќе на темава пак ќе кажам, биолошки часовник не треба да се занемари. Заеби ти иста бранова должина кога мене на 35 тестостеронот ќе ми пука а она на 45 влага у климактериум. Јас тогаш може да посакам дете што нема да може да го имам. Плус она веќе старее а јас сакам до мене некоја која што е на барем на иста бранова должина по младост а не средновековна тетка. Нормално, важи и обратното.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.733
Поени од реакции
71.269
OOOOOOOOOOOOOOOOO stanalo veselo tuka, ste se zapalile ko mladi majmuni pred parenje:pos2::pos2:
Abve sto se bitni godinite be, biten e pametot, ako ti se sviga pomala ili postara zimaj ja backo, ako toa te pravi sreken i kraj:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom