Прилеп и Мариово

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не се работи по оваа жештина, од кога го ископаа асфалтот после се сетија.

Инаку има една анегдота еден поранешен пратеник што ја има раскажувано во врска со изградбата на новото инфективно одделение вака било: Ме викнаа мене другите попо од Битола (се мисли на Петар владиката) туривме по една лопата и означивме почеток на изградба, по шест месеци па ме викнаа мене другите попо од Битола па туравме лопата. Помина година дена пак ме викнаа мене другите попо од Битола и сечиме лента за завршеток на изградба, четвртиот пат кога ме викнаа не отидов срам ме фати му реков ете го таму попо од Битола доволен е за двајцата.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Сакаат-нејчат мора да го направат за брзо... не бива, цел град е закочен сообраќајот.
Ако ништо, барем кружниот тек, па за споменикот... јебига
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
ја заебаа работава со споменикот, прво го ископаа асфалтот, сега си дремат и ништо не работат
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
А бре Прилепчани! асимилатори бе сеуште чувате и трпите ??? која ви е оваа госпоЖА ???? Катерина Вида од Прилеп ???? еееееееееееееј Македонија е ова - бркајте тоа гејците од таму - какви даскалици бе какви бакрачи -АЛОООООООООО- донесена од гејска влада во Прилеп?
ЦЕЛТА????? која е - хммммммм, да ги учи гејчињата - морееееееееееее мајката



--- надополнето ---

ооопсссссс, еве ви еден постар линк со неаhttp://www.espressonews.gr/default.asp?pid=79&catID=1&artID=1154954 заборавив да додадам-
а новиот доколку ве интересира КЛИКНЕТЕ
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
абе прво по некоја куќа да си направат со парите за кружниот па после ќе го довршат
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.541
Поени од реакции
14.674
дечки, во вирус на 3ти кино пуштиле а ? :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.265
Поени од реакции
3.619
така се врти маубет на фб, че да е вистина :)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Абе прилепчани...се организира нешо за у Недела? немој да потфрлите годианва...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Абе прилепчани...се организира нешо за у Недела? немој да потфрлите годианва...
дој бе провери ќе видеш земи си некоја маска и шетај по прилепов во чаршијата 1000 % ќе има НЕШТО ,а ШО не знајме!
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
дој бе провери ќе видеш земи си некоја маска и шетај по прилепов во чаршијата 1000 % ќе има НЕШТО ,а ШО не знајме!
хаха секоја година на Прочка сум во Прилеп..така да и годинава таму сум..ме интересираше дали ќе се организира тоа Карневалот кај шо секоја година идат со разни маски од другиве држави..
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
хаха секоја година на Прочка сум во Прилеп..така да и годинава таму сум..ме интересираше дали ќе се организира тоа Карневалот кај шо секоја година идат со разни маски од другиве држави..
Колку што разбрав од училиштава средни ќе има ,а за држави нз
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
ај до Сабота види па..пиши...:smir:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.749
Поени од реакции
12.062
Jас ќе бидам препраен во Слеш - од Пиштоли и Рози набавив перика алреди :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom