Машки со пудра?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Боки 13..:vozbud:
е добро де оправудам на пример имал некоја акна и неможел никако да го скрие црвенилото па ајде ќе ставам малце течна пудра барем да го нема црвенилото..ОПРАВДУВАМ..
за све останато (простете на зборов) ми е педерски
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
abe mashkive pochnaa pudri, maskari, SJAEVI...ajde neka pochnat da nosat i suknji i shtikli i na nas zhenskite kje ni preostanje samo ragjanjeto na deca ...Kako toa ne mozhat da go praat mesto nas???
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Не користам пудра јас ни креми ништо само сапун самварен:pos2:,се смеам само сапун турски палмолајв.
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Да не окарактеризирам, ама воопшто не ми се допаѓа кога ќе видам машко дека користи пудра. Не дека ми е некако педерски...ама што знам...грдо ми е. Можеби незабележливо, сосема малку... е ок... ама да стават до тој степен да се гледа...не! Имав еден другар имаше мн. проблеми со кожата и лекарите му препорачаа една крема како пудра. И кога и да ставеше му се познаваше и изгледаше уште погрдо! Бљак!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
да се издепилира машко можи... на гради... на нозе не баш :S
ама да се шминкааа... еееее треба да се преиспита
ама ок све има денес... :nesum:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
948
Тоа ти е бре глумење педер со сила, освен ако е личност која се појавува и води телевизиски емисии и слично тогаш може, се останато е претерано и не личи на машко.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Имам познаници машки кои користат пудра.Мене тоа лично не ми се допаѓа воопшто.Разбирам машки кои се грижат за себе,за својот изглед,ама па до толку сега,пудри,чупање веѓи...Сепак машко треба да е машко.Па треба да ни го остават на нас женските тоа задоволство да ставаме пудри и да се шминкаме:)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.382
Поени од реакции
16.590
Aх, женски кој може да ве разбере:smir:
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
За време на пубертетот имав големи проблеми со лицето...ставав ептен малку за да не се забележува.......:) Сега веке не користам
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Најискрено природно си е придорно...нормално е да се има проблеми со кожата во пубертетот,ама одвратно е кога го ''зумираш'' и приметуваш само нераминини (акни прекреиени со пудра) на кожата. НАј Ок е коректорот,ама ако толку претерано им е потребна пудрата нека пробаат со пан-стик (unisex)....за баш тинејџерска кожа!

п.с Не би сакала да имам де4ко кој испага со мене и со неговиот напудрен нос!:kesa:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
17
Поени од реакции
0
машко со пудра----ЈУУУУХ
тоа би било премногу за моите очи

п.с. имам еден познајник кој си ставаше пудра,си ги црташе очите со моливче,си ставаше маскара.многу беше нападен со тој негов стил,но замислете,сега има девојка и оди многу време со неа. стварно не свакам како девојката го сака таков:ija::ija:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Mashko so pudra = Devojche.

Боки 13..:vozbud:
е добро де оправудам на пример имал некоја акна и неможел никако да го скрие црвенилото па ајде ќе ставам малце течна пудра барем да го нема црвенилото..ОПРАВДУВАМ..
за све останато (простете на зборов) ми е педерски
Prosteno na zborot..
 

GirliciouS

ιт αιn'т eαѕy вeιng gιrl...
Член од
19 ноември 2008
Мислења
72
Поени од реакции
1
:pov: имам еден 'познаник' шо мислам дека троши по една пудра на ден..нејќеш да го видиш коа носи бела ролка оууу мај гааад :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom