Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 август 2013
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.755
Мислиш знае Тигри што е меритократија ? Нема научено оти југословенско-српските служби го имаат дискриминирано :ROFLMAO:
shto imam jas licno nauceno, i na shto sum sposoben jas, veruvaj drugar deka ti i Bjorn zaedno 3 zhivoti da zhiveete ne mozhe da stignete :)
ova e seriozno. :D
Автоматски споено мислење:

глупсоне, овој збори за меритократија
ти збориш за балансер

сфаќаш нешто?
tebe ke ti odgovaram samo koga ke zavrshish so intenzivnata terapija :D
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
5.011
Поени од реакции
10.932
shto imam jas licno nauceno, i na shto sum sposoben jas, veruvaj drugar deka ti i Bjorn zaedno 3 zhivoti da zhiveete ne mozhe da stignete :)
ova e seriozno. :D
Автоматски споено мислење:


tebe ke ti odgovaram samo koga ke zavrshish so intenzivnata terapija :D
Во право си, окапна лајсна на стиропор фасада ретко кој подобро знае да монтира од тебе
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.370
Поени од реакции
3.369

Во нормална држава ваква сподоба, чистач на јавни тоалети не би се добрала, а камо ли на чело на обвинителството.. Ландов ја направи дрндупка, секоја чест на дечкото.

Добро оваа стварно не знае просто проширена реченица да склопи. Не знам која е побетер оваа или Катица. Абе внука ми 4 години има ако не ги продаде со посаглам зборење еве ќе се обесам. Како може вакви дегенерици со години да се прошалтуваат низ системиве не ми е јасно. За работава што ја работела ич не се ни фаќам. Не остана веќе дно што не сме го пробушиле.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.475
Поени од реакции
17.168
Владата на Република Северна Македонија одобри милиони евра за финансирање инфраструктурни проекти во општините, при што најголемиот дел од средствата ќе бидат насочени кон изградба на патишта, канализациски системи и водоводи. Најмногу средства ќе добијат општина Куманово и општините со албанско мнозинство, кои аплицираа со повеќе проекти.


Меѓу општините со албанско мнозинство, Чаир е водечки со доделени 2,7 милиони евра за седум проекти. Следуваат Гостивар со 2,6 милиони евра, Струга со 2,2 милиони евра, а Тетово ќе добие 1,3 милиони евра.

-

Да го живее ВМРО и Мицко :pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.842
Поени од реакции
5.509
Добро оваа стварно не знае просто проширена реченица да склопи. Не знам која е побетер оваа или Катица. Абе внука ми 4 години има ако не ги продаде со посаглам зборење еве ќе се обесам. Како може вакви дегенерици со години да се прошалтуваат низ системиве не ми е јасно. За работава што ја работела ич не се ни фаќам. Не остана веќе дно што не сме го пробушиле.
Се сложувам. Толку дезориентирана личност немам видено. Не ми текнува, не се сеќавам, помина многу време, и баш на ниедно важно прашање на ништо не се сеќаваше. Ландов избриша под со неа, онака џентлменски, културен одмерен, што напати Вилмичот ја стави така во ќош што почна да го вреѓа адхоминем.
 
Член од
12 август 2024
Мислења
119
Поени од реакции
310
We wuz kangs.
Скоро читав некои we wuz kangs тврдат дека имале развиена морнарица пред Колумбо да открие Америка и дека тие први пловеле(дури и пред викинзите мислам) накај Америка. Така да наредно ова ќе им е на нашиве we wuz shqip kangs. Илирите се опишани како високи и добро градени луѓе. Статистиката вели дека освен што имаат најниско IQ во Европа и се статистички најниски. Баш Илириски. Овој историчаров тигри мислам и не е свесен дек и нивната теорија која се базира само на географски претпосѕавки која никој не ја докажал историчар и да е точна дека и тие се доселеници на Балканот. Да Тигар Тигрович, денес освен Баскијците никој неможе да тврди дека е домороден во се западно од Русија. Ама толку ти фаќа кликерот.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.306
Поени од реакции
2.299
Владата на Република Северна Македонија одобри милиони евра за финансирање инфраструктурни проекти во општините, при што најголемиот дел од средствата ќе бидат насочени кон изградба на патишта, канализациски системи и водоводи. Најмногу средства ќе добијат општина Куманово и општините со албанско мнозинство, кои аплицираа со повеќе проекти.


Меѓу општините со албанско мнозинство, Чаир е водечки со доделени 2,7 милиони евра за седум проекти. Следуваат Гостивар со 2,6 милиони евра, Струга со 2,2 милиони евра, а Тетово ќе добие 1,3 милиони евра.

-

Да го живее ВМРО и Мицко :pos:
Владата на Република Северна Македонија одобри милиони евра за финансирање инфраструктурни проекти во општините, при што најголемиот дел од средствата ќе бидат насочени кон изградба на патишта, канализациски системи и водоводи. Најмногу средства ќе добијат општина Куманово и општините со албанско мнозинство, кои аплицираа со повеќе проекти.


Меѓу општините со албанско мнозинство, Чаир е водечки со доделени 2,7 милиони евра за седум проекти. Следуваат Гостивар со 2,6 милиони евра, Струга со 2,2 милиони евра, а Тетово ќе добие 1,3 милиони евра.

-

Да го живее ВМРО и Мицко :pos:
Колку добија Охрид и Битола?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.306
Поени од реакции
2.299
Ги немаше на листата баш тоа барав, можеби ќе чекаат втор круг ? :pos:
Иста партија К//радоначалник, власт и пак Трошки.....најитри крадоначалници овие 30 г за своите градови испаднаа пиперкарот кукурајко и лозарот
овие од охрид само се гребеа зајко го продаде името а ќелајцата нефи мефи и на крај си се наместија двајцата со рачињата во медот и ги немат сега, МУКЛА
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.325
Поени од реакции
8.873
Ги немаше на листата баш тоа барав, можеби ќе чекаат втор круг ? :pos:
Алсат дава информации само за Куманово 4м евра И за Скопски Центар 1.5, за другиве не даваат информации освен за т.н албански општини, иако владава викаше дека само Струмица, Теарце и Сарај, како и Град Скопје да поднесат нови комунални проекти.
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
60
Поени од реакции
142
shto imam jas licno nauceno, i na shto sum sposoben jas, veruvaj drugar deka ti i Bjorn zaedno 3 zhivoti da zhiveete ne mozhe da stignete :)
ova e seriozno. :D
Автоматски споено мислење:


tebe ke ti odgovaram samo koga ke zavrshish so intenzivnata terapija :D
све научници сте. Во тетово електрични коли ке се произведуваа а во Албанија ламборџини ке се произведуваше.
Таман Англија стоката што ви ја депортира назад дома, направете ги професори.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.210
Поени од реакции
1.755
све научници сте. Во тетово електрични коли ке се произведуваа а во Албанија ламборџини ке се произведуваше.
Таман Англија стоката што ви ја депортира назад дома, направете ги професори.
Od kaj si go pisueshe komentot ? Od chatgpt ? Znaesh koja e osnovacot ?
 

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.595
Поени од реакции
1.697
Od kaj si go pisueshe komentot ? Od chatgpt ? Znaesh koja e osnovacot ?
Основачите, бујрум:

Certainly! Here are 20 early developers, researchers, and key contributors to OpenAI, particularly during its formative years:

  1. Ilya Sutskever – Co-founder and Chief Scientist.
  2. Wojciech Zaremba – Co-founder and AI researcher, focusing on robotics and reinforcement learning.
  3. Greg Brockman – Co-founder and President, former CTO of Stripe.
  4. Sam Altman – Co-founder and CEO, former president of Y Combinator.
  5. Elon Musk – Co-founder, though he later left the board in 2018.
  6. John Schulman – AI researcher, known for his work on reinforcement learning and algorithms like PPO.
  7. Dario Amodei – Led various research efforts, particularly in AI safety.
  8. Andrej Karpathy – Early researcher at OpenAI, focused on computer vision and neural networks.
  9. Ian Goodfellow – Worked on deep learning and contributed to Generative Adversarial Networks (GANs).
  10. Paul Christiano – Researcher focused on AI alignment and safety.
  11. Jakub Pachocki – Early researcher focused on reinforcement learning and large-scale AI systems.
  12. Durk Kingma – Known for his contributions to variational autoencoders and generative models.
  13. Pieter Abbeel – Worked on reinforcement learning and robotics.
  14. Jonathan Ho – Researcher known for his work on generative models, particularly diffusion models.
  15. Alex Ray – Research engineer, contributed to various reinforcement learning projects.
  16. Karol Gregor – Researcher working on unsupervised learning and generative models.
  17. Ben Mann – AI researcher, contributed to various projects at OpenAI, including GPT.
  18. Lilian Weng – Research scientist, focusing on multi-agent reinforcement learning.
  19. Tim Salimans – Researcher specializing in generative models and optimization techniques.
  20. Rachel Thomas – Early contributor to OpenAI’s education and research outreach efforts, later co-founder of the fast.ai course for deep learning.
А за Мирка, влегла во OpenAI во 2022ра како CTO, во Ноември 2023та добила 3 дена CEO, после тоа ја враќаат на CTO и Септември 2024та добива клоца од OpenAI. Не е повеќе во OpenAI, незнам што потиш.

Ова врска нема со основање на ChatGPT, дури може и да се каже дека е замена како DEI hire lol.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom