NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    74
Член од
11 април 2023
Мислења
1.982
Поени од реакции
6.268

Како и предходните така и овој пред сезонски период се почнува со хајпот за Бен Симонс :facepalm:

Сега кога ќе почнат да фрчат клипови од тренинг како ги погодува сите шутеви за три и слободни па,па,па.....
Печен е за Кина
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.441
Поени од реакции
7.827
Таман си е за во Кина. Сигурно нема да добие статуа како Стефон Марбери, ама сезона-две ќе им земе некој јуан и на крај ќе си иде назад за О'стрејлија. Барем летовите од Кина до Австралија се пократки отколку од САД до Австралија :)
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
529
Поени од реакции
1.123
samo ja mislam deka Simmons ke iskine sezonava? Bas mu gi sledev sekojdnevno pripremive otkako zavrsi olimpijadata, me interesirase sto tolku se kreva fama ama mislam deka najkonstantni pripremi ima sea za sea od site.
Aj bookmark na postov ako ispadne flop i sezonava da me stavite na klada.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.607
samo ja mislam deka Simmons ke iskine sezonava? Bas mu gi sledev sekojdnevno pripremive otkako zavrsi olimpijadata, me interesirase sto tolku se kreva fama ama mislam deka najkonstantni pripremi ima sea za sea od site.
Aj bookmark na postov ako ispadne flop i sezonava da me stavite na klada.
Секоја предсезона братот кине на тренинг поддржано со клипчиња по социјални мрежи но реалноста е сосема поинаква.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
529
Поени од реакции
1.123
Секоја предсезона братот кине на тренинг поддржано со клипчиња по социјални мрежи но реалноста е сосема поинаква.
da da, imam primeteno deka i raspolaga so slab mentalitet, odnosno psihicki pagja dali pod pritisok dali od toa so se zamisluva deka e prime Jordan. Nisto cudno istovo da mu se desi pak i taka vo krug sekoja sezona
 
Член од
11 мај 2024
Мислења
58
Поени од реакции
194
Teska prevara od igrac, vo karierata ima shutnato 34 trojki pogodeno 5.
Тука сте негде по процент на годење, тој во тројки, ти во типови. Иако мислам дека му предњачиш малце.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.962
Поени од реакции
10.994
Оваа ласицата никогаш не ја сакав, да му ебам тоа суратот крив.
Многу, многу расипано играше со доушници и со играчи (Дејм си знае и останати, имам пишано на темава).

Како и да е, се надевам нема да воскресни од мртвите и да го враќаат по некое време. Доста му е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom