Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.654
Поени од реакции
21.063
Ми е криво што Рашфорд беше меѓу најдобрите на теренот, ви го уништи плукачкото попладне. Скроз безвеза.
Со оглед на тоа и дека даде гол, уште денеска нека излезе управата и да му понуди поголема плата.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Со оглед на тоа и дека даде гол, уште денеска нека излезе управата и да му понуди поголема плата.
За плачење ќе има ли калузула ако плаче повеќе бонуси да добива. :pos:
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.595
Поени од реакции
22.386
Тоа е институција најверојатно од келчото.
Нема што да се трошат, инаку и јас бев за повеќе голови и да креираат некој акции но изгледа така им било кажано полека да се затвори утакмицата и да не се форсира.

Инаку ме нерви ептен средината што многу понапред од одбраната и со играч повеќе само Угарте беше помеѓу тројца и нормално неможеш да му дадеш топка. Оваа играње ќе ни содава проблеми многу.Не ја сакам ваквата игра воопшто, премногу се високо и да му ја дадеш на Уарте или Мајну ќе мора назад да врати оти е опколен со играчи и завртен со грб спрема другите и пак јово на ново.

Де Лихт рекол тоа било само грч ништо друго , за Мазруаи не се знае и да се повреди а ми се допага неговата игра Дало ќе го замени, на левата се очекува конечно Шо да проигра.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.239
Поени од реакции
11.038
Ми е криво што Рашфорд беше меѓу најдобрите на теренот, ви го уништи плукачкото попладне. Скроз безвеза.
Сеа на наредните 10ке го нема и така во круг :masa:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.261
Поени од реакции
65.084
Кај Мартинез е некоја болка во грбот, додека кај Де Лихт грч. Не знам што е со Мазрауи. Почнав флешбекови да добивам од ланска сезона, секој меч повреди во одбрана.

Инаку, импресиониран од Зиркзе денес, за играч со негова висина, делува доста спретен со топка. Фалеше само гол за неговиот перформанс денес, имаше две одлични шанси.

Рашфорд добар денес, му фали само завршница. Два пати еден на еден, можеше хет трик да има. Добро е што му се вратија тие навремени втрчувања, головите ке следат потоа.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.300
Поени од реакции
7.381
Инаку ме нерви ептен средината што многу понапред од одбраната и со играч повеќе само Угарте беше помеѓу тројца и нормално неможеш да му дадеш топка. Оваа играње ќе ни содава проблеми многу.Не ја сакам ваквата игра воопшто, премногу се високо и да му ја дадеш на Уарте или Мајну ќе мора назад да врати оти е опколен со играчи и завртен со грб спрема другите и пак јово на ново.
Касемиро е проблемот, остај тоа дупки у формација и измислување топла вода, таa формација има освоено две титули, најуспешна после Сити е :cenzura:

Прајм Кин не би се снашол …
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.829
Поени од реакции
8.638
Зеркси има линк ап плеј ако треба да работи на финишот.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.721
Поени од реакции
11.153
Ми е криво што Рашфорд беше меѓу најдобрите на теренот, ви го уништи плукачкото попладне. Скроз безвеза.
Mu falat edno dobri 2 do 3 sezoni za da prestaneme da go pcueme.
Kapak na se so taa ciganska frizura e samo za vo fk voska.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.261
Поени од реакции
65.084
Енормна разлика со Ван Бисака. Едино ова е проблемот со него.

 
Член од
13 август 2023
Мислења
863
Поени од реакции
2.079
Мора уште во јануари носење на уште еден бек, 1 здрав бек имаме моментално, ќе се покрива со Линделоф или Мартинез на десен ако е нешто посериозно со Мазрауи.
 
Член од
23 август 2024
Мислења
141
Поени од реакции
201
Квалитетни бекови се дефицитарна роба, требаш да се пробаат со Тео Хернандез ова лето, секако Милан не е некој екстра амбициозен клуб, мислам дека имаат шанса да го купат.

Мене ми е малку сомнителна оваа тактиката не купуваме скапи играчи. Со купување просеци титула не се освојува.
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.235
Поени од реакции
26.068
Квалитетни бекови се дефицитарна роба, требаш да се пробаат со Тео Хернандез ова лето, секако Милан не е некој екстра амбициозен клуб, мислам дека имаат шанса да го купат.

Мене ми е малку сомнителна оваа тактиката не купуваме скапи играчи. Со купување просеци титула не се освојува.
Јоро не беше баш ефтин, за во последна година од договор. Не мислам дека постои тоа правило, само сакаат да иссетираат очекувања дека нема да препраќаат просеци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom