Kajgana Song Contest (Special Edition-5) - Бора Чорба

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.454
Поени од реакции
22.375
Од 21 албум ти немаш што да ставиш?:
Rekov od ubajte, ti klavaj tamu od tie 21 album :mad:
Автоматски споено мислење:

@мкд владе , на западу ништа ново ;)
Имаш глас од мене.
Ne klavam nisto, potpuno ste me razocarali. Boze me oprosti ko da cekavte da umri i site so pesnata na gotovs :sneaky:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.744
Поени од реакции
5.585
Rekov od ubajte, ti klavaj tamu od tie 21 album :mad:
Автоматски споено мислење:
Бора има сигурно преку 50 хитови и тоа без поновите албуми,значи врвот му беше се она што го создаде во времето на СФРЈ.Очигледно е дека многу многу не си ја прател неговата музика.Еве ти уште еден голем хит од 1982 година:
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2013
Мислења
4.291
Поени од реакции
13.039
Rekov od ubajte, ti klavaj tamu od tie 21 album :mad:
Автоматски споено мислење:


Ne klavam nisto, potpuno ste me razocarali. Boze me oprosti ko da cekavte da umri i site so pesnata na gotovs :sneaky:
Еве една као за гласачкото тело на комуњарите(шарена револуција).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.047
Поени од реакции
24.759
Бора има сигурно преку 50 хитови и тоа без поновите албуми,значи врвот му беше се она што го создаде во времето на СФРЈ.Очигледно е дека мно многу не си ја прател неговата музика.Еве ти уште еден голем хит од 1982 година:
Овие две На западу ништа ново и правила правила баш му одговараат на животниот стил и на карактерот на @мкд владе .
Сериозен сум, не какам како Зоки.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.744
Поени од реакции
5.585
Помладите родени после распадот на СФРЈ не знаат дека кога почна војната во Хеватска 1991 Бора и Јура Стублиќ од Филм преку своите песни посветени на таа војна се закачија еден против друг.Бора направи песна Е мој друже Загребачки а Јура Е мој друже Београдски и двете беа со иста музика:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.047
Поени од реакции
24.759
Помладите родени после распадот на СФРЈ не знаат дека кога почна војната во Хеватска 1991 Бора и Јура Стублиќ од Филм преку своите песни посветени на таа војна се закачија еден против друг.Бора направи песна Е мој друже Загребачки а Јура Е мој друже Београдски и двете беа со иста музика:
Не е исто уопште. Јура испраќа порака до нормалните Срби да не се палат на национализмот и да не ја поддржуваат војната, да го спречат малцинството четници да ги манипулираат. Бора се исмева со пораката и му враќа во стил ако пробаш да ја браниш Хрватска уште пожестоко ќе удриме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom