Фан Клуб: Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Zatoa što so site niv na čelo znaeme kako završuvala prikaznata, i ni e preku kurca po sto i prvi put da ja gledame istata, odnosno Vardar na rabot na propast, bankrot, vtora liga ili nedaj bože totalen raspad.
imalo i toa imalo i tituli i evropa...

ova e moznost za stabilnost na podolg rok ako se isturkaat rabotite, e sega ne e do mene ova, jas samo probuvam da vi objasnam sto se slucuva u pozadina. neznam sto poveke da ti kazam, mozes da veruvas ili da ne veruvas toa si e do tebe.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.945
Поени од реакции
6.099
Повеќе пати имам кажано ќе кажам уште еднаш нас ни маџари ни руси ,само шеик некој може да не извади од долгови.
Теорииве и цитативе на кано тука даваат некоја надеж ама мислам дека ништо од тоа нема да биде,и се ќе отиде во курац.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Многу сигурно настапуваш, се надевам веруваш во тоа што го пишуваш.
vrati se na slikite sto vi gi postirav. imate slika od novomatik direktcijata vo UNGARIJA. slikana. ne downloadirana, vi ja staviv pred da se objavi novomatik i pred milenko da izede gomna deka ne e novomatik pa da izleze deka e. povrzi gi tockite.
Автоматски споено мислење:

За долгот, Миленко претерува, бев скоро на сите состаноци што ги имавме последнава година и исто така во времето на Цобе кога имавме со него состаноци, долгот не достигнува 7 милиони. Блефира пурамен претпоставувам заради лајкчиња, следачи и слично.
plus si parvi prostor da drpne nesto na sitno... daleku e on od cist ili dobar vo prikaznata jas ne go branam nego. naprotiv na nego gledam kako najdobar insturment za ona sto sleduva bas zatoa sto e takov. zatoa koga mi zborite drug trebal da bide, ne e bas taka prosto, ona sto on treba da go izvede ti ni na son ne bi se nafatil zasto imas obraz.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.820
Поени од реакции
9.077
imalo i toa imalo i tituli i evropa...

ova e moznost za stabilnost na podolg rok ako se isturkaat rabotite, e sega ne e do mene ova, jas samo probuvam da vi objasnam sto se slucuva u pozadina. neznam sto poveke da ti kazam, mozes da veruvas ili da ne veruvas toa si e do tebe.
Abe te sfakjam ja tebe, i do negde pričava, ama ako e se kopija na poslednite scenarija, odnosno nekolku godini raj a posle propast, toa me ubiva. U sekoj slučaj ubavo što imaš informacii pa kolku tolku nešo može me da doznaeme.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Abe te sfakjam ja tebe, i do negde pričava, ama ako e se kopija na poslednite scenarija, odnosno nekolku godini raj a posle propast, toa me ubiva. U sekoj slučaj ubavo što imaš informacii pa kolku tolku nešo može me da doznaeme.
potpolno te sfakam. ne se sekiraj znam kako ti e i na tebe i na site vardarci, zatoa i resiv da spodelam...

ima edna GOLEMA razlika vo segasnata prikazna vo sporedba so porano i toa mi dava nadez deka ke ima razlicen kraj ako se zavrsi kako treba.

znaci VARDAR ne go kupuva individualec sto e problematicen za kaleto ili parite gi dal za traktor mesto zasluvanje nego VARDAR go kupuva korporacija so profit kolku pola budzet na MKD, zastiten od NATO zemja koja ima golemi regionalni planovi i koja veke ima slicen proekt vo sosedna drzava.

OK ke ostane naokulu ali so minimalno viljanie, ke dobie pari i ke ima grb vo idnina. nema da stoi na pat na ovaa zdelka, naprotiv dovolno motiviran e da se sluci. imaj na um deka on i porano dozvoluval drugi da go vozat vardar, nego mu e bitno ako klubot padne da e tamu da prezeme. znam deka toa e problematicno za tebe, ama u sustina ne e strasno, jas ne ocekuvam da padne bar 30 godini a i koga paga dobro e da ima nekoj kako OK da go prifati. so poslednovo znam nema da se slozis, ali ti rekov, doznaj zosto OK ne go ostava vardar, PARI ne e odgovorot, mnogu podlaboko e od toa.
 
Член од
28 ноември 2011
Мислења
123
Поени од реакции
103
Поздрав до сајбер зафатениот и кено од далечната прекубара со песната oi
ps. ја уште чekам транспаренто да се објасни влезот на новоматик најавен на прес за некој ден а поминаа месеци, да знам кого да пцујам со факти за тансфериве и се без да шпекулирам. мада и овака си пцујам :)
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.670
Поени од реакции
5.803
Значи ако долгот е 7.5 милиона колку што вика Миленко, Орце треба да најде 8 Новоматика до крај на сезона да го покријат долгот и со пола милион да прогураме до опстанок некако за после тоа он за некоја сума (шема) да го продаде клубот на МОЛ, 4ИГ и којидае за да влезат како газди... Шпанска сапуница ќе биде работава.
Е како бе 7.5м од кај ги изве а 1 месец е во клубот Миленко.
Од кога Комити го имаат клубот со години, реалниот долг според нив е 2.9м евра, 470 000 евра има на сметка но не можи да се користат.
Кој е по релевантен, Милорад или Миленко?
Нели Иди кажа дека детално ќе ги објави долговите на кој играч колку му се должи? Епа ајде повели па да видиме дали е 2.9м или 7.5м.
Па тоа лето 2017/18 само од продажбата на Спировски, Балотели и Николов (ако се точни информациите на ТМ) доби 1.2м евра.
Пласманот во Лига на Европа групи колку пари само донесе.. (иако знам имаше муабети дека се земало од средствата на ФК Вардар за во РК Вардар) не знам колку е точно ако е некој поинформиран нека потврди..
 
Последно уредено:

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.695
Поени од реакции
2.194
Е како бе 7.5м од кај ги изве а 1 месец е во клубот Миленко.
Од кога Комити го имаат клубот со години, реалниот долг според нив е 2.9м евра, 470 000 евра има на сметка но не можи да се користат.
Кој е по релевантен, Милорад или Миленко?
Нели Иди кажа дека детално ќе ги објави долговите на кој играч колку му се должи? Епа ајде повели па да видиме дали е 2.9м или 7.5м.
Па тоа лето 2017/18 само од продажбата на Спировски, Балотели и Николов (ако се точни информациите на ТМ) доби 1.2м евра.
Пласманот во Лига на Европа групи колку пари само донесе.. (иако знам имаше муабети дека се земало од средствата на ФК Вардар за во РК Вардар) не знам колку е точно ако е некој поинформиран нека потврди..
Од Балотели не е добиено ништо. За таа информација сум сигурен дека е точна.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
1.014
Поени од реакции
2.132
Што ќе биде кога ќе биде, ќе видиме...
Дајте сега да видиме да се оправиме, да биде пресврт натпреварот со Гостивар, од тука да започне една долга серија на позитивни резултати.
Натпреварот ќе се игра во Штип (бар така би требало), одлична можност за масовна посета на градот под Исарот, да бидеме домаќини во гости.
Ако се врати Најдовски, со новакот Босанчиќ, со Захариевски на кормилото и секако со полна трибина вардарови навивачи имаме право да се надеваме на победа.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.519
Партиските гласачи ги сметав за луѓе со мал IQ, но кога овде на форумот ќе прочитам мислење на @kano дека ОК го зел вардар да најди начин да врати 5М долг после ќе го продавал на голема унгарска компанија и ќе ќарел паро, сваќам дека има луѓе што живеат како амеби.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.867
Поени од реакции
23.717
Партиските гласачи ги сметав за луѓе со мал IQ, но кога овде на форумот ќе прочитам мислење на @kano дека ОК го зел вардар да најди начин да врати 5М долг после ќе го продавал на голема унгарска компанија и ќе ќарел паро, сваќам дека има луѓе што живеат како амеби.
so kurtoni sto navivaat za rabotnik i jadat amburgeri so kolaci nema poenta da se diskutira. ameba e kako super kompjuter za seljak kako tebe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom